» »

Kupovanje prek eBaya

Kupovanje prek eBaya

««
4 / 12
»»

@LOL ::

keown: tisto je bila mišljena šala oz. sarkazem da bi bilo to dobro za nas:))
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Blinder ::

Na ebayu se prodajajo razni procesorji, ki niso testirani. Ima kdo izkusnje z njimi? Po eni strani so lahko verjetno delujoci procesorji, ki jih prodajalec ne more testirat ker nima primerne maticne(ali se mu ne da), po drugi strani pa lahko na tak nacin proda pokvarjeno robo, brez da bi potem kupec mu lahko tezil...
Kaj praviste?

ant ::

pomoje si lahko misliđ, da so fuč. pa sej je na ebayu dosti poceni procesorjev.

LP

chucki ::

Your item arrived in SLOVENIA at 4:59 PM on March 13, 2007. Information, if available, is updated every evening. Please check again later.

Kdaj lahka pricakujem zadevo? :))
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

ali3n ::

Par dni-1 teden (carinikom se ne mudi)... vsaj po mojih izkušnjah (navadna pošta - 14-20 dni, Fedex Economy - 2 tedna z vsemi procedurami :D ).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

chucki ::

Into Foreign Customs, March 13, 2007, 6:19 pm, SLOVENIA
Arrived Abroad, March 13, 2007, 4:59 pm, SLOVENIA
International Dispatch, March 08, 2007, 10:56 pm, SAN FRANCISCO AMC
Enroute, March 08, 2007, 10:55 pm, SAN FRANCISCO, CA 94128
Enroute, March 07, 2007, 2:29 pm, SAN JOSE, CA 95101
Acceptance, March 07, 2007, 8:51 am, SAN JOSE, CA 95101

Ne razumem zadnje 2. Najprej pise da je v Sloveniji pol pa da je na carini :\
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

bastadu ::

Kaj je tu nejasnega? Pač je prispelo najprej v Slovenijo (najverjetneje z letalom) potem pa na carinsko pošto, ki je v LJ...

chucki ::

Pri prejsnem paketu sem pa imel obratno. Najprej carina potem pa Slovenija. Vrjetn ni prsl direkt v Slo.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

opeter ::

Carina je v SLO... :\
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

igor0203 ::

Na katero carino pa je najprej prišlo, pa šele nato v SLO? Verjetno je na SLO carino prišlo. ;) Pomoje lahko v kratkem pričakuješ obvestilo, da jim prineseš fakturo oz. link do eBaya in avkcijsko številko predmeta (če si kupil preko eBaya).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

chucki ::

Vrjetno....iz ZDA sem dobil ze 5 paketov in od tega so samo za 1 hoteli fakturo? Zakaj ne pri vseh? :\
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

igor0203 ::

Verjetno je bilo pri ostalih štirih razvidno, da ne presegajo vrednosti 20eur(mislim, da je 20eur, nisem prepričan), zato na take izdelke carine ni.

chucki ::

Ne vrjamem... ker sm dobu 2x majca, postri,dvd,zastava..... In ironija je,da so mi racunal tist ko je blo najcenejs 8-O
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

igor0203 ::

Hja ne vem,ma čudna je tale naša carina. ;) :|

mmaestro ::

Mogoče ne spada to glih sem vendar, ker je tema glih aktualna bi rad nekaj vprašal.

Danes sem se probal registrirat na ebay.co.uk in ko sem izpolnil splošne informacije ime priimek, user id itd. mi je šlo na drugo stran, kjer moram zbrati plačilno kartico, tega koraka pa nikakor ne morem preskočit ker če dam continue mi javlja da nisem vnesel številke kartice, tam ko pa izbiraš kartice pa ni nikjer na voljo da nebi pač rad plačeval brez kartice. Se je kdo že srečal s tem in kako naj to skenslam, da nadaljujem registracijo naprej brez tega?


Že vnaprej hvala.

LP

opeter ::

Lahko se registriraš brez kartice, ampak boš v tem primeru moral počakat, da dobiš neko aktivacijsko kodo (kot sem jo jaz, sicer je zdaj že dve leti nazaj) po "normalni" pošti. Ki pa lahko traja nekaj dni...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

-_- ::

Jz sm se registriral konec decembra 2006 na eBay.co.uk pa nisem nisem nič vnašal bančne kartice.

opeter: Jaz nisem do sedaj dobil nobene pošiljke iz eBaya

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -_- ()

mmaestro ::

Ok bom počakal, sam ni mi jasno kam vpisat kodo, ker takoj ko se prijavim dobim stran kjer moram izbrati kartico, tle piše to:

Registration is free. However, we need a credit card to assure eBay of your identity and to keep eBay safe. Your card will not be charged or shared with eBay users.


In če nič ne spreminjam in vpisujem pač pa dam samo continue pol pač piše da moram vpisat podatke o kartici, nikjer pa tut ne vidim, da bi lahko vpisal kako aktivacijsko kodo.

Screen ob prijavi
Ob continue.

-_- ::

Jaz nisem vnašal številke bančne kartice in številke bančnega računa ob registraciji. Sem pogledal zdele v moj profil pa mam napisano za bančni računa in kreditno kartico "Not Specified".

mmaestro: Probaj se na ebay.com ali pa ebay.de prijavit ker naj bi delal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: -_- ()

AwaJoßi ::

Zdravo
Iščem nekoga, ki ima izkušnje z nakupi preko ebay-a in da bi tudi meni pomagal opraviti nakup preko ebay-a z naj me doda na msn ales.zavbi@hotmail.com
Lp AwaJoßi mejte se radi =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AwaJoßi ()

mmaestro ::

Po enem tednu pisanja na support ter poskušanja nekako se vendarle registrirati, sem danes dobil odgovor:

Thank you for contacting us regarding the issue you had with registering
on the eBay.co.uk site from Slovenia. I apologise for the delay in
responding.

I am afraid that you are unable to register on the eBay.co.uk site
without a valid UK address. In this case I would recommend setting up an
eBay account on the US eBay.com site as the rules for registration are
different on that site or an eBay site in a country near to you,
possibly eBay.de the german site.



S kakšnimi emaili ste se vi kaj registrirali na ebay.co.uk? Ali ste kje drugje registrirani? Pa še eno vprašanje če se registriram na recimo nemškem ali pa ameriškem ali lahko pol kupujem od sellerjev iz anglije, mislim od tistega, ki je registriran na angleškem? Kajti rad bi kupil neke knjige od enega sellerja z anglije.

Zorro ::

mmaestro, jaz sem registriran preko ameriškega eBay-a, do sedaj pa sem opravil le en nakup in sicer na nemškem eBay-u. E-pošto pa imam pri Gmail-u. Glede na to, bi morali nakupi na angleški strani potekati brez težav.

bastadu ::

Tako je, registriraš se na enem in kupuješ lahko na vseh ebay.xxx...

-_- ::

Jz bi vprašal kaj moram nardit, ker sm danes dobil opozorilo za neplačano stvar od eBaya. Jz sm denar nakazal prodajalcu in mi je on sporočil da je dobil plačilo in da bo poslal danes. Imam vprašanje če moram jz poslat kakšen račun ali pa kaj takega na eBay da bojo vedeli da sm jaz ta izdelek plačal ali moram kontaktirat prodajalca in mu povedat da mora on to zadevo "pošlihtat". Nimam glih izkušenj s tem zato sprašujem.:))

igor0203 ::

Mislim, da bo najbolje,da to prodajalcu omeniš in bo potem on uredil zadeve z eBayem. ;)

antonija ::

ebay.xxx? 8-O A to je kaksna specializirana podsekcija ebaya?:D >:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

mmaestro ::

Mi lahko en pomaga mam par problemov. Ustvaril sem si account na ebayu in na paypalu. Zdaj pa sem na paypalu dal zahtevo za cifro s katero se kao autentificira kartico, to traja nekje 4 dni da lahko to potem preberem prek klika tisto številko. Verjetno si denarja pred tem na morem nazat gor al kako sploh to deluje ta paypal? Če si jest to prav razlagam si gor nakažeš denar in pol se denar ko kaj kupiš prenakaže drugi osebi, je tako? Nakazuje pa se denar prek Add Funds, katero pri meni še ni mogoče.

Se oproščam, če sem malo čudno vse napisal, sam s tem se nisem še nikoli ukvarjal.

Hvala za pomoč in LP

igor0203 ::

PayPal še ni dodal te funkcije slovenskim uporabnikom, tako da lahko preko PayPala samo plačuješ direktno z Mastercarda, ne moreš pa si na PayPal račun nakazat denar ali pa da ti kdo drug nakaže na račun. Samo plačuješ lahko.
Diskriminacija, vem. ;(

edit: Typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

aljazh ::

Mene pa zanima, kako se lahko prijavim na italijanski ebay.

Pri prijavi lahko izberem državo Slovenijo, vendar pa na koncu še vedno zahteva codice fiscale (italijansko davčno številko). Slovenske davčne številke ne sprejme, italijanske pa nimam, saj v Italiji nikoli nisem delal. Brez vnosa italijanske davčne pa se ni možno registrirati.

Malce čudno, če predvidevajo, da se lahko prijavi nekdo iz Slovenije, saj je ta na spisku držav. :\

Če se prijavim na avstrijskega/nemškega, pa z istim uporabniškim imenom in geslom najbrž ne morem avtomatočno dostopati tudi do italijanskega, ali pač?

pingec ::

aljazh, veliko stvari si skupaj pomesal :D

Povsod se lahko prijavis z enim accountom, ko te pa majo enkrat za slovenca pa ne mors dobivat denar ne glede na to "kateri" paypal je.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

mmaestro ::

Torej lahko plačujem s paypalom tut če še nisem dobil tiste številke in jo vnesel noter? Se pravi čeprav razumem, ko plačaujem prek ebaya samo vnesem noter uporabniško ime in geslo in to je to? Koliko časa pa traja potem kaj da prodajalec dobi denar na njegov paypal?

LP

aljazh ::

aha, pingec, hvala. Sem mislil, da so "nacionalni" ebay accounti (.it, .de, itd) med seboj ločeni in pa tudi ločeni od ebay.com.

Hvala za pojasnilo!

Keyser Soze ::

Paypal ne omogoča samega prenosa sredstev IZ paypal accounta na tvojo kartico oz. račun. Se pravi, ne moreš prejemati nakazil oz. si jih izplačati kakor tudi ne naložiti sredstev na svoj account.

Lahko pa izbereš "Send Money" ter potem zavihek "Pay for Ebay item" in to je to. Če imaš na svojem Ebay accountu kakšno neplačano zadevo, ki omogoča plačilo preko Paypala ti ta avtomatsko izpiše ta "item" in ponudi možnost plačila. Ko izivedeš plačilo ti Paypal zabeleži negativno stanje, katerega potem poravna z izdajo računa na tvojo kartico.
Je verjetno možno prejemati tudi sredstva na svoj Paypal račun, a ti koristijo zgolj in samo za plačevanje preko Paypala. Nakazilo teh sredstev na TR ni mogoče.

Pa priporočam plačevanje preko Paypal vmesnika(paypal.com). Če plačuješ preko katerega drugega (tudi ebay.xx) znajo biti problemi. Ker nimaš potem opcije spreminjaja zneska (poštnina in drugi stroški).

Vse to je možno pod pogojem, da ste povezali svoj Ebay in Paypal account. Drugače tega ni.
OM, F, G!

Keyser Soze ::

@mmaestro

Mislim, da brez verifikacije svoje številke tega ne moreš početi. Se pravi, dokler ne verificiraš plačilnega sredstva, plačevanje ni mogoče.
Ta številka se ti dokaj hitro izpiše v Kliku. Vem, da je pri meni trajalo manj kot en dan.

Nakazilo preko Paypala pa prodajalec vidi praktično takoj. Vsaj jaz sem imel take izkušnje. Par minut. Seveda odvisno, kdaj oz. kako pogosto preverja to.
OM, F, G!

bastadu ::

Ko sem si jaz rihtal Paypay cca. 2 leti nazaj, je brez verifikacije bil limit samo 100€, verjetno je še sedaj tako...

mmaestro ::

@Keyser Soze
Najlepša hvala za vse informacije. Zanima me samo še kako povežem ebay s paypalom?

LP

simnov ::

Pač ali je možno nekaj naročiti na ebay (eu) in plačati ko ti prinese poštar

bastadu ::

To je odvisno od dogovora s prodajalcem, vendar ti z lastnih izkušenj povem, da boš zelo težko naletel na takšnega, ki bo to hotel... pa še poštnina je na tak način ponavadi višja...

simnov ::

kako naj naročim tole

link

Zgodovina sprememb…

bastadu ::

To ne moreš naročiti, ker gre za licitacijo in je potrebno počakati do njenega izteka (še več kot 4 dni), najvišji ponudnik pa zadevo lahko in mora kupiti za toliko, kolikor je ponudil... Sicer pa piše, da ta prodajalec pošilja samo v Nemčijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

igor0203 ::

Brez tiste verifikacijske številke lahko plačaš, vendar le do 100€. Pa še to imaš potem za cel mesec, se mi zdi. Ko pa imaš verified account, pa lahko plačaš toliko, do kolikor imaš na MC mesečni limit. ;)

simnov ::

Naj mi nekdo zrihta nek procesor za 939 na ebay.de čim boljši (do 200€)

bastadu ::

In kaj bo tisti nekdo imel od tega? Zrihtaj si sam...

Keyser Soze ::

Evo ti procesorje S939 do 200€ dobavljive v Sloveniji.

Za nagrado v višini 10% vrednosti(cena+stroški) ti ga jaz pripeljem v Slovenijo.:D

Drugače pa, praksa je takšna, da se po povzetju _NE POŠILJA_ v tujino.
Če avkcija nima "SofortKAufen" ali "Sofort&Neu" nimaš kaj praskat s takojšnjim nakupom. In če prodajalec ne dostavlja v tvojo regijo tudi ni dobro težit.

Ebay NI Bolha. Hvala bogu.:\

@mmaestro - povežeš ga pa v nastavitvah oz. v "Mein Ebay" - "Meine Mitgliedschaft". Vsaj zdi se mi. Oz. "My Account" če si anglež. :D
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

simnov ::

če mi dobiš fx-62 ,fx-64 , opteron 185 za 939 ti takoj dam tistih 10% vrednosti.

igor0203 ::

A FX-62 je za s939? A ni samo do FX-60 na s939? Kupi kakega Opterona 165/170 ali X2 3800+.

Alan Ford ::

Kako odstopiš od nakupa ? Naredu sem napako in zbidu napačno stvar , mal sem se zmotu v nemščini in nebi to stvar naroču. Rating pa mam 100% in nebi to kvaru.
Become a programmer and never see the world!

igor0203 ::

Probaj se s prodajalcem zmenit,da ti skensla ponudbo. Če še nisi zmagal na avkciji, bo mogoče še šlo, če pa si, bo pa to nekoliko težje.

Keyser Soze ::

NAčeloma gre, če je prodajalec dobre volje. Ti mu daš "kupon" za ponovno objavo avkcije (da mu ni potrebno spet plačati stroškov), on se pa nato odloči ali ti gredo negativne pike ali ne.

Meni se je enkrat že zgodilo, da sem zbidal eno stvar, ki sem jo potem pri nas dobil ceneje. In sem zadevo razložil prodajalcu, mu poslal "kupon" in to je bilo to. Nobene spremembe statusa. Zgleda, da je bil dobre volje. :)
OM, F, G!

mmaestro ::

Kupil sem creative zen stone plus in mi je prodajalec zagotovil da ne bo potrebno plačati nič davka, kar piše tudi pri opisu tega izdelka, da so vse stvari poslane kot GIFT ali SAMPLE. Danes pa sem dobil dobil to. Tako da me zdaj zanima ali bom zdaj moral plačati davek oz zakaj moram nesti tja račun? Jaz sem mislil, da če je brez davkov da ti pošljejo direkt domov. Zanima me tudi kateri račun moram nesti tja, sprintatnega iz paypala?
««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5436945367 (4713) mtosev
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311850 (3594) opeter
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425795 (13866) St235

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743525 (32916) Tilen
»

Ebay - PayPal - Carina

Oddelek: Omrežja in internet
3410149 (8893) Morenov

Več podobnih tem