» »

Izbira majhnega prenosnika

Izbira majhnega prenosnika

Self-Defence ::

Pozdravljeni,

Ker je pač prišel čas za nov računalnik in vem, da je tukaj kar nekaj ljudi ki je videlo že marsikaj vas lepo prosim za majhno pomoč.
In sicer rad bi si omislil prenosnik, ampak me zanimajo rahlo drugačne tvari kot ponavadi(ne ram, cpu, ipd.) ampak iščem prenosnik ki bo:
1. Nujno imel vsaj mrežo, priklop za napajanje in vsaj 2 usb na zadnji strani. To zaradi tega ker sem enostavno sit vseh teh žic na mizi, tako da to je prvi mejnik.
2. Ločlivost naj ne bi bila manjša od 1280x800.
3. Da bo razen HW(predvsem kakšna wifi kartica in morda modem) zagotovo delal pod Linuxom, ker externih komponent tudi ne želim imeti več.
4. Da je zadeva čim manjša kar se da. Torej začel sem iskati z 12.1" in naprej, seveda se zavedam da glede na to da želim imeti ločlivost 1280x800 se nabor zmanjša. Seveda pa tukaj nisem omejen na to velikost, bi pa želel nekaj manjšega.
Nekaj primerkov sem uspel že poiskati, npr. Toshiba Portege R200(žal ne podpira večje ločlivosti od 1024x768, drugače pa vse ostalo uredu), Dell Latitude D420(pri katerem me skrbi samo wireless kartica), npr. MSI S270 ipd.(problem je seveda da nima nič zadaj za proklopit kar je ogromn minus zame).
Torej, če kdo ve za kakšnega prenosnika ki bi približno ustrezal tem kriterijem mu bom zelo hvaležen.

Lep pozdrav

billy ::

reči koliko je max cena pa bomo več povedali..čeprav glede na te modele ki si jih naštel "sumim" da se gre do 300k, kar tudi zelo omeji tvojo izbiro...

nurmaln ::

Self-Defence ::

billy -> Maximalna cena, hja kaj pa vem recimo da je 500 skrajna meja pri katerem velja, bolj se približujemo manj všeč mi je. Ampak sej pravim 12.1" ni obvezna velikost, lahko je tudi večji, samo bi pa rad poiskal nekaj kar je čim manjšega torej tudi če je večji, da je kar se da majhen(npr. ni preveč porstora okoli monitorja, tipkovnice).

nurmaln -> Tega Acerja sicer poznam in se mi zdi kar uredu. Zelo pozitivno je da ima napajanje in usb zadaj, me pa zelo moti ker ima mrežni priklop na levi in ne zadaj. In pa seveda kakor sem imel prilolžnost ga videti se mi je zdel nekako odvečno velik, kar je pa tudi ena izmed mojih želja da je zadeva čim bolj kompaktna.

Vseeno hvala

LP

billy ::

kaj pa drugi priklopi? torej VGA ali pa DVI (čeprav ta bo menda težka)

No..poglej si Sony TX3 modele. pa tudi LG TX je hud.

Stajerc ::

Sony (vaio nevem kiri model točno) mislim da ima ene take male prenosnike tudi na tržišču.

Prav to pomoje kar iščeš. Mislim da če boš šel v kaki Big bang ali Bof ali kaj pač imajo v vašem kraju od večjih trgovin, da boš nekje na polici videl razstavljeno ravno to po čem povprašuješ.

Torej majhen (2 cm debel in 20x15 cm nekje ocenjujem) tanek prenosnik. Ampak te Sony-eve ko sem gledal so vsaj na oko zelo dobro skupaj narejeni.

Nevem pa kako se obnesejo po drugih karakteristikah in kakšne zahteve izpolnjujejo.
Have a nice day.

sile01 ::

Sony Vaio SZ1HP


Malček več denarja, ima pa vse kar hočeš

Zheegec ::

V Sloveniji imaš zdajle od Sonyja VGN-TX2XP/B, to je 11.1" (1.2Kg, carbon-fibre ohišje, DVD pekač,...), SZ je 13.3".

Poglej še kakšnega HP NC2400, to je 12" wide-screen, tud zelo luštkan.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

opeter ::

Apple MacBook?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

Jaz mam vaiota tx3 in moram priznat, da dela odlično. S "tamalo" baterijo zdrži 7 ur in pol, z veliko pa 12 ur. Pod Linuxom dela vse razen fingerprint readerja. Resolucija je 1366x768 na 11" ekranu.

MacBook je težji in večji od 12" powerbooka in ma strahotno lev battery life (približno polovico tistega od 12" powerbooka). Je pa ziher močnejši in precej cenejši od tamalega vaiota.

Je pa mal nerodna cena - vaio tx3 stane 600k brez davka, verjetno se tx2 dobi ceneje, ampak vsekakor to niso poceni igrače.

billy ::

tx3 se začne pri 500 juriji pri nas, z davkom.

ne strašit folka ;)

noraguta ::

lenovo 3000 v100 je tut ena pocen opcija. nekaj čez 300k sit. je pa res da ma usbje pri strani.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

drejc ::

"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

jype ::

billy> tx3 se začne pri 500 juriji pri nas, z davkom.

Kje? :)

Meni ga avgusta ni sploh nihče hotel dobavit, septembra so pa hoteli 700k ali pa dva meseca čakat :P

billy ::

malo uporabe bolhe ali pa najdi.si pa najdes ;)

jype ::

Najdi.si najde samo en zadetek (novico na slo-techu izpred četrt leta).

Na bolhi imajo tile iz ptuja, ki pred enim mesecem še niso imeli, je pa precej ugoden (samo 500 jurjev). Če dobavijo, preden ga nujno rabiš, potem se ziher splača :)

billy ::

V sili še hudič muhe žre ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257227 (5232) jancus
»

kupujem laptop, ki bi se lahko primerjal s trenutnim desktopom

Oddelek: Kaj kupiti
151754 (1282) CyberAD
»

Katere DVD DL?

Oddelek: Kaj kupiti
51070 (676) EvilDare
»

Kateri disk za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
131487 (1234) zee
»

Kateri router kupiti!

Oddelek: Kaj kupiti
142243 (1907) steev

Več podobnih tem