» »

Zakaj se sploh rabi ISDN? Brez ISDN-ja do ADSL-ja.

Zakaj se sploh rabi ISDN? Brez ISDN-ja do ADSL-ja.

croatia21 ::

Vem da je že marsikaj napisanega o ISDNju vendar tistih informacij katere potrebujem še nisem zasledil tukaj.

Sicer že 2 dneva kličem SIOLovo in AMISovo brezplaćno številko in zmeraj zvem nekaj novega.

Jaz sem si pred 2 leti naročil ADSL. Takrat še je bilo obvezno da moraš imeti tudi ISDN (torej sem moral imeti tudi ISDN), če hoćeš imeti ADSL.
Sedaj sem hotel odpovedati naročniško razmerje pri SIOLU in preiti k AMISU.
AMIS mi je rekel da bodo kar oni prekinili naročniško razmerje s SIOLom. OK, do sem mi je vse jasno.

Potem sem vprašal kako pa je z ISDNjem. Rekli so mi da ga ne potrebujem, da lahko imam ADSL brez ISDNja in da lahko uporabljam ADSL in navadno telefonsko linijo (torej da se lahko nekdo pogovarja po telefonu in da sem jaz lahko v tistem času tudi na internetu).
Torej vprašanje je zakaj pa sem sploh potem moral imeti ISDN pri SIOLu?

No potem sem od AMISA zvedel da lahko prekinem pogodbo o dostopu v ISDN omrežje. Danes sem od TELEKOMA dobil list o zahtevi za odpoved naročniškega razmerja.

A mi lahko kdo prosim razloži kaj sploh zgubim, če nimam več ISDNja. Edina prednost katero sem opazil pri ISDNju je bila da sem imel 2 telefonski številki. Je to vse?

Nagi Bator ::

1. Zato ker ti ga je lakomni Telekom hotel prodati!
2. Zgubis 2. tel. st. in ne vidis vec kdo te klice!

Klemenn ::

za odklop isdnja se plača. 15k se mi zdi :\

preveri :\ in preračunaj če se ti odklop sploh splača :)

Bakunin ::

nagibator - VIDIS kdo te klice tudi na analogni liniji, ce le to storitev tvoj telefon podpira.

Dr. @nz3 ::

Bakunin - Motiš se. To opcijo moraš naknadno vzeti, mislim da pride cca. 500 sit na mesec
ne odgovarjam za posledice

amigo_no1 ::

Le zakaj j bil isdn tako dolgo obvezen ?
Da je imel iskratel kaj delati :D

Klemenn ::

Dr. @nz3


ne! for free...če šteješ skor 4k naročnine for free :\

Cokolesnik ::

Da te ne bo kdo prestrašil...

Sam sem odjavil ISDN in ni bilo nobenih stroškov. Predlagam, da pri izbranem ponudniku (SiOL, Amis, Volja, T-2...) vzameš 2 storitvi: dostop do interneta ADSL in IP telefonijo. Cenovno boš tako najbolje prišel skozi in imel tako internet kot tudi telefonsko številko (priklopil boš lahko poljuben analogni telefonski aparat, ki če ima prikaz klicatelja, ga bo tudi prikazoval - npr. brezžične Panasonic slušalke za cca 10 jurjev). Drugih stroškov in razmerij ne potrebuješ! Lahko se pa zgodi, da si na področju, kjer ponudnik, ki ga boš izbral, še nima svoje centrale in boš pač moral imeti dostop do interneta ADSL in telefonski priključek od Telekoma (v tem primeru bo IP telefonija odpadla) - temu se reče, da na tvoji lokaciji ne moreš imeti polno razvezanega dostopa. Če pa ga lahko imaš, pa kot sem napisal zgoraj.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Mesečna naročnina za osnovni isdn je okoli 3000 sit .
Izračunajte si sami , če potrebujete 2 tel. št .

Bakunin ::

Dr. @nz3

imam trio paket (razvezan dostop) in storitev deluje brez doplacila.

ostati na telekomu pri vse teh ponudnikih ....je "futile".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Znižanje stroškov ADSLja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7310757 (9459) Lonsarg
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637275 (6203) shock
»

ADSL brez ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
132303 (1948) Gwanaroth
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216741 (11368) Tr0n
»

ADSL brez ISDN že prihodnje leto? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
13114275 (10162) Bistri007

Več podobnih tem