» »

Problemi z računalnikom !! NUJNO !!

Problemi z računalnikom !! NUJNO !!

BrzoBub ::

LP najprej vsem!

Imam zelo velik problem z računalnikom, in sicer, windovsi se nočejo nikakor zagnati, na nek način me spomnija na problem ko računalniku ne štima ferkvenca cpu-ja. Torej se rertira ob zagonu (ko letijo one 3 crtice). Da pa bi stvar bila RES zakomplicirana pa je pisava računalnika (torej ko se računalnik zaganja, ko je pregled strojne opreme ipd. ter v biosih) pisava zelo čudna, v bistvu sploh ni to nobena pisava - jezik.

Za odpravo tega sem že probal windowse na novo, vendar pri inštalaciji (ko je ono modro odzadje) piše vse v istem jeziku ko prej, in je nemožno prebrat!
Poskusil sem že baterijo ven dat, mel sem jo veni cca. 1 urco, da bi biose resetno pa nic. Pisava ostaja enaka.
Poskusil sem flashat biose prek zagona, torej vstavil v cd-rom nove biose in zagnal računalnik, ampak neke čačke pišejo pol pa se spet resertira.
Btw. gre za plato ASRock P4I45e

Da bote lažje razumeli, če boste zainterisirani za pomoč, prilagam dve slikici:
Zbiranje opcije (safe mode, safe mode with network ....):
http://www3.shrani.si/o.php?dsc02568993...
BIOS:
http://www3.shrani.si/o.php?dsc02570993...

Highlag ::

Slike ne delajo. Tudi če naslov skopiram v orodno vrstico...

Drugače pa najprej poskrbi, da bo stanje biosa v dobrem stanju potem se šele loti nalaganja oken. Bios ima ponavadi več jezikov, privzeti pa je angleščina. Če ti prikazuje kakšne grabljice imaš mogoče samo narobe nastavljen jezik. V nasprotnem primeru je lahko kaj narobe z grafično kartico.

Za resetiranje biosa ni nujno dovolj odstranitev baterije. Ponekod je potreba prestavit še en jumper. Treba pogledat v navodila za matično ploščo.
Never trust a computer you can't throw out a window

BrzoBub ::

Tnx za hiter odgovor. Link od slik bi skoraj da mogo delat, ker na drugem (privat) forumu deluje perfektno, in so vsi imeli dostop do slik.
Grafično sem imel že veni, spucal vse in nič ne pomaga. Reset Biosov pa je z baterijo, nisem še slišal da z jumperi, mogoce da ma kakšno drugo rezervno napajanje, ampak drugače ne vem. V knjigici pa itak nic ne pise, sem ze use pregledal. Od biosov je samo kak se pride not. Jezika pa ne znam spremenim, ker ne razumem jezika :D

AndrewSmith ::

Ko si vzel ven baterijo si
valjda izklopu kabel od
napajanja,oz. prekinu
napajanje z stikalom na
napajalcu?
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Tomay ::

Najprej reset cmos (jumper na plati, ponavadi nekje blizu baterije) poglej navodila

Če ne pomaga ponovno flashni bios poiskusi z diskete oz. cd-ja (dos)

Če še je plata v garanciji -> veš kaj ti je storiti.

Lahko poizkusiš zamenjat grafično, lahko da je napaka tam.
Voodoo 4Ever

BrzoBub ::

AndrewSmith:
Seveda sem, taki laik pa tut nisem :D sam pac ... ne delam tega vsak dan :D

Ok naso jumper vse lepo in prav, kaj ko vstavim jumper gor na cmos mora bit baterija not al jo ven vzamem ? (probal sem z baterijo ven vzeto, pa ne nardi nic. Ne upam pa z not puščeno baterijo da je nebi spraznil)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BrzoBub ()

BrzoBub ::

TNX za pomoč!
Odkril sem vzrok za tiste čudne krace po ekranu. Grafična je bila očitno vzrok. Kaj takega se še mi ni zgodilo, ampak vse je 1x prvic.
Zaj bom še probal winse gor instalirat na novo (v windovse mi še vedno ne gre) pa malo po biosih pošpilat, pa jih še pol flashat pa bo :D
še 1x tnx za hitre odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspele slike (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Sedem umetnosti
33141682 (16805) Longinus
»

Najboljši fotoaparat v GSM-u!

Oddelek: Mobilne tehnologije
195202 (4499) V-i-p
»

restarti pc-ja!! zakaj?? zaenkrat nimam pojma....

Oddelek: Pomoč in nasveti
221650 (1292) Hoppus
»

sestavljam računalnik - nč ne dela !

Oddelek: Pomoč in nasveti
221712 (1239) AndrejS
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
221967 (1642) SkIDiver

Več podobnih tem