» »

Kateri proc?

Kateri proc?

Gaber ::

Lep pozdrav, po dveh letih nameravam mal updejtat konfiguracijo svojega kompa. Trenutno imam;

plata A8N SLI DeLuxe [s939]
proc AMD 64 3000+ winchester
grafa MSi 6600gt
ram 2x512mb TCCD


Zdej prva stvar ki jo moram zamenjat je grafična, in v tem pogledu sem se že odločil za MSi 7900GTO, ki atm izgleda kot best buy... Seveda pa bo nova grafična za optimalno delovanje zahtevala tut nov procesor, tuki se mi pa zatakne ... Glede na to da imam s939 se odločam med tema dvema variantama:

AMD 64 3800+
ali
AMD 64 3800+ X2

Oboje box varianta, glede na to da komponente menjam na približno 2 leti mi paše garancija. Zanima me a se splača dodat tistih 10k za dvojederni procesor? Koliko se to dejansko pozna v igrah & video obdelavi?

Ker če se res ful splača bi se pol mogoče celo stegnu za X2 4200+, glede na to da razlika v ceni niti ni tako velika...

Kot že napisano, komp rabim predvsem za igranje novejših iger in video&photo editing...
  • spremenil: Gaber ()

Fizikalko ::

Definitivno kupi X2 3800+.

ronaldo ::

Za igre razlike skoraj ne bo, razen seveda za nove igre ki bodo prisle 2007, kot Alan Wake, UT 2007 itd..
Ampak za video/photo editing bo razlika najmanj 50% in verjetno do kakih 80%, odvisno od programov.
Tak da je X2 najboljsi nakup zate.

Gaber ::

Hvala, vrjetno bom vzel kar X2 4200+

obadek ::

raje vzem intel duocore 2 e6300 ki pa vse AMD je poje.

ronaldo ::

obadek: A si ti sploh prebral kaj je napisal Gaber ?
Kupi si ocala, preberi kaj kdo napise, potem pa priporocaj.

Toomy ::

...ne spet težit z inteli...kupi dvojedernega!!!...naj ti nebo žal če res menjaš na vsaki dve leti...pa sto posto se bo poznalo nekaj pr igricah...tak da...

Gaber ::

Tnx že naročeno :)

Tale z intelom je bla pa res precej nevmesna... U socket naj ga pa spravim z... em.... macolo?:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ali se mi splača dati 50 € več za INTEL vs. AMD ?!???

Oddelek: Kaj kupiti
242649 (1729) fosil
»

posodobitev racunalnika nujno

Oddelek: Kaj kupiti
272160 (1748) xabre
»

nove komponente

Oddelek: Kaj kupiti
61527 (1310) tx-z
»

nakup novega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676517 (5439) mtosev
»

Po miljon letih kupujem nov HW :-).

Oddelek: Kaj kupiti
71531 (1410) jest10

Več podobnih tem