» »

PS3 vs. XBOX 360

PS3 vs. XBOX 360

««
2 / 23
»»

Pesimist ::

NE jaz samo igram tvojo prvo kategorijo in ti dam pismeno da nemores neko arkado GT, NFS primerjat z cem podobnim kot GTR :\

Ce nisi opazo sem napisal za otroke in se v istem ali drugem stavku dodal "zato ce lahko to vse v PC kombiniram zakaj nebi" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

@LOL ::

Zapravim sem/bom torej cca. 160k za kompletno nov PC sistem, ki je resnicno next gen in imam za njega ze na tone iger, ki jih lahko zacnem igrat takoj ter bom lahko igral tudi DX10 zadeve brez vecjih tezav.

Hehe kaj boš igralo če pa ni next-gen igrc.?>:D
Sej na tono iger ima tudi PS3 ki je kompatibilen za naza (baje celo do PS1). UPOŠTEVAJTE TO>:D In ko dobiš kakega G of war za kakih 4k sit>:D
Nja slab argument. Pa še nekaj: koliko časa bo ta tvoja "next gen" mašina sposobna vrteti igrce v solidni ločljivosti z AA? kako leto pa po?:\ Pa še nekaj je: igre na PSju delajo večinoma z zelo dobrim frameratom. Lahko to rečeš za svojo kištico ko pride ven Crysis?0:)

frudi ::

@LOL, procesor in ram sta že v osnovi del računalnika in ju imaš tudi če ne poganjaš gor najnovejših iger. PC je namreč večnamenska zadeva in razen grafične kartice večina komponent v njem ni kritično odvisna od tega, ali ga uporabljaš za igranje iger ali ne.

o ekskluzivah za konzole se mi ne zdi vredno izgubljat besed; seveda, so nekatere odlične igre, ki jih ne bomo videli na PCju ali pa bodo predelave smrdele. ampak velja tudi obratno - obstaja ogormno odličnih iger, ki se jih ne da prenest na konzole, ker so te preveč omejene (predvsem z podebiljenim vmesnikom). poleg tega se tudi z nakupom ene konzole odpoveš ekskluzivnim naslovom za drugo konzolo...

in ne bi tukaj o tem, kaj si kdo lahko ali ne more privoščit, ker je irelevantno za tole debato. če si lahko privoščiš plačevat 100% več za isto stvar kot nekdo drug, še ne pomeni, da je to izrazito brihtno početje :\.
in mimogrede - za vrednost svojega PCja bi si lahko nabavil PS3 in eno HD plazmo, pa mi to niti na pamet ne pade...

P.S. še enkrat glede ekonomskega vidika:
že gori sem ti dokazal, da izklučno iz razlike v ceni iger prihraniš dovolj denarja vsaj za nadgradnjo konstantno high-end grafične! če si zadovoljen z mid-range grafiko, ki bo vendarle v letu ali dveh dosegla nivo najnovejših konzol, pa ti ostane še dovolj za enkrat na vsake toliko upgradat CPU/ram; ampak to je kot sem že povedal postranskega pomena - računalnik se nadgrajuje tudi če ga ne uporabljaš samo za igre...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Tr0n ::

Z DX10 in nVIDIA unified arhitekturo bom lahko igral igre dalj casa pri vecjih performancah. Vse te unified arhitekture na PCju se gibljejo v smeri konzol, kjer poskusajo razvijalci hardware in software poenotit nabor in pospesit dolocene zadeve, zoptimizirat.

Tako da sem preprican, da bo Crysis letel ko svicarska urca. ;)

@LOL ::

frudi: pa kaj je tako težko razumeti da nekateri HOČEMO PS3 in se ne slinimo in drkamo samo nad 8800gtx in PC komponentami? Jaz bom kupil PS3 ker mi njegova struktura iger ugaja. GOW,GT,T5 in podobne - to na PCju ne bo nikoli.

če si lahko privoščiš plačevat 100% več za isto stvar kot nekdo drug, še ne pomeni, da je to izrazito brihtno početje

Čaki očitno si bolj bogi v ekonomiji. Je brihtno početje vsako 2letno nadgrajevanje PCja da je sploh sposoben poganjati špile brez da se zatikajo?? Tudi to ni ravno bnrihtno kaj.

Z DX10 in nVIDIA unified arhitekturo bom lahko igral igre dalj casa pri vecjih performancah.

Sej nisi resen. Bomo videli kako bo pokazala praksa. In če ti misliš da boš z grafično kartico srednjega razreda (ja če kupiš 8800 gtx je že na revni cene PS3ja) vrtel spodobno špile 3 leta po nakupu se pretirano motiš. Unified gor ali dol.


Vse te unified arhitekture na PCju se gibljejo v smeri konzol, kjer poskusajo razvijalci hardware in software poenotit nabor in pospesit dolocene zadeve, zoptimizirat.

No konzole so pač še svetlobna leta naprej, kar je razumljivo saj so ozko namenske naprave. Torej še dodaten plus za PS3 če misliš špilat igre

Ma folk to lahko gonimo do nezavesti. Kupite PC, samo ne mui govoriti da so konzole za otroke (in ti Sawyer si še sam otrok:\ ).
Zabavajte se s PCjem. Jaz se bom pa marca zleknjen na kavč v HD sliki in brezičnim jopadom>:D Ter s kako God of War 2 v roki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tr0n ::

GoW bo definitivno na Visti, tako kot Mass Effect.

To, da so ozko namenske naprave, ne pomeni, da so "svetlobna" leta naprej, prej nasprotno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Pesimist ::

Potemtakem bos ti mel PS3 8 let si reko ne? Grafika bo ze v dveh letih tak fesjt spet napredovala da PS3 vec nebo high end grafika in pravtako vec nebo DX10 8800GTX hign end grafika in karta.. Lahko bos se spilal seveda se 5 let dalje magari 20 let samo grafika bo vedno na isti stopnji od tu dalje. Jaz bom tudi lahko spilal z 8800GTX recimo neko igro iz prihodnosti na medium detajl in bo graficno isto zgledala kot PS3 igre le ta grafika se bo imenovala medium ali low od tu dalje ceprav bo zgledala kot PS3. :D

Aja se nekaj tudi PC lahko seveda priklopis na 500k vredno HD plazmo kot bos ti tvoj PS3. In lahko spilas prav tako na HD resolucijah in tukaj bo se performance narasto povrhu. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

A vidis razlicna taborisca tu.
Jaz nisme za dobeno konzolo, Tr0n je za Wii in PC ne cist GTX pc vendarle next gen pc. btw. Kdaj si te nadgradil tvojo P4 krtnjo a GW ni vec delal tekoce? :D.
Ti si samo za PS3 in frudi zgleda da je tudi za PC izkljucno tak da.
Kregamo oz diskutiramo kot bi Tr0n reko pa grafiko, hitrost in ceneo. Mogoce sem se kaj pozabo. :D
Tak da tvoji argumenti o nam being so cheap in plebejci in istocasno trdis da je PS3 cenejsi si nekak nasprotujejo ce mene vprasas. :\

@LOL ::

Tak da tvoji argumenti o nam being so cheap in plebejci in istocasno trdis da je PS3 cenejsi si nekak nasprotujejo ce mene vprasas.

Očitno imaš probleme z razumevanjem. To sem rekel zato ker nekateri kritizirate PS3 zaradi cene 600eur? Zakaj, več stane 8800gtx in to samo grafa?:\
Dejstvo je: PS3 je poceni, ker je v njem bluray bomo mi lahko gledali animacije v TRUE HD ločljivosti, nd DVD formatu pa to nekak ni kaj
In še nekaj: kljub temu da je PS2 star že 6-7let ima enega od najlepših špilov vseh časov: Shadow of the collosus. V času razvoja iger in par let se še vedno iztisne tisti maksimum od konzole da si samo rečeš: kako lahko to govno staro 6 let sploh lahko vrti tako grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tr0n ::

MojaTrgovina je mela cool akcijo E6300 in Asus P5B Deluxe za 89k in sem nabavo. Drugace bi se moj "stari" P4 3.0 GHz komot laufal, menjat bi edino moral graficno, ker 6600GT ze malce pesa pri najnovejsih igrah tipa Gothic III. Dolgo in dobro mi je oz. mi se vedno sluzi 6600GT. :)

@LOL ::

MojaTrgovina je mela cool akcijo E6300

No sam prosim :ne to govno od proca primerjat s Cellovim v PS3

Tr0n ::

Tole "govno", kot ga imenujes, laufa trenutno na 2.8 GHz in cota vse pred sabo. :)

frudi ::

sam nimam nič proti konzolam in se dobro zavedam, da imajo svoje prednosti. sam je sicer ne bi imel, predvsem zaradi omejenega vmesnika in dragih iger, ampak to je pač moje osebno mnenje.
semle sem se vmešal samo zato, ker so nekateri začeli s tem, kako je PC grozno dražji, konzole pa oh in sploh...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

@LOL ::

Tole "govno", kot ga imenujes, laufa trenutno na 2.8 GHz in cota vse pred sabo. :)

Ja cota pred sabo razne AMD64 X2e ki temeljijo na 3 leta stari arhitekturi. Samo ne to primerjat z state of the art Cellom v PS3 ki je mimogrede večjedrni in ne dvojedrni

Pesimist ::



No ce je to tvoja super grafika mama vsekakor razlicne definicije dobre grafike.

@LOL ::

Si to ti videl v živo igrati?:\
To je umetniška igra pobva. V vsakem prizoru samo občuduješ okolico koliko truda je vanj vloženo. Pa kje sem rekel da je to v visoki ločljivosti.
Sej kakovost grafike ni povezana samo z visoko ločljivostvjo.
Ta igra te prav impresionir od kje prezvečen PS2 sploh jemlje dovolj moči za poganjanje.
Verjetno se nisva razumela. Sama grafika je razumljivo daleč od kakega FEARa al podobno. Samo lepota grafike je pa za par stopenj višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tr0n ::

@LOL: Hehe, glej. Za igre je to "govno" vec kot dovolj. Graficna kartica z unified shaderji in streaming procesorji bo tista velika razlika v igrah.

Watch & see. ;)

frudi ::

@LOL, seveda je PS3 poceni, glede na to kaj ponuja; z vsemi konzolami je tako, da so ob izdaji precej cenejše kot je cena njihovih komponent. od kod misliš, da potemtakem profit izdelovalcem?
ja, od navite cene iger. zato so od nekdaj konzolne igre dražjo od iger za PC - ker z nakupom ne plačuješ le avtorjev in založnikov, temveč tudi vračaš izdelovalcu konzole njegove stroške razvoja in izdelave. verjemi, da boš v par letih lastništva PS3ja tisti blue-ray pogon še oring preplačal...
nekateri bomo pa čez leto ali dve, ko se bo dejansko celo dalo dobiti kako HD vsebino, nabavili blue-ray/hd-dvd pogone/komponente za drobiž...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

@LOL ::

NO za drobiž boš čez 2 leti dobil tudi 8800 gtx če tako gledaš kaj

frudi ::

TOČNO! razlika med ceno iger za PC in konzole pa ne bo nič manjša!
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Pesimist ::

yeah and whats your point? PS3 pa se bo vedno visoka cena neglede na leta :D

@LOL ::

Ja vendar se strošek pokrije ob enkratnem nakupu hardwara. Za PC tega ne moreš trditi kajne?

PS3 pa se bo vedno visoka cena neglede na leta

Spet LOL. Cena po v par letih drastično padla. Sej kok pa misliš da je stal PS2 ob lansiranju? V SLO čez 100 jurjev OK:\
In tudi s PS3 bo podobno. Po treh letih ga bo zihr moč dobiti za pod 100k sit

Sej pravim Sawyer: če ne moreš kupiti PS3 ga ne šinfat. To ni za plebejce. Ga boš pa čez 7 let pred izidom PS4ke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Pesimist ::

ja no jaz si bom pa se en GTX dokupo pa bo performance spet narasto :D al bo te ze quadro sli in :D. No jaz si bom tak kupo novo generacijo spet ampak kot primer cepravis da bo tak cheap GTX seen za dobit :D. Ti bos pa z PS3 stal tam ko bos stal ko ga kupis pac ali bos tudi probo 2 PSja skup povezat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mr.B ::

GTX danes 160k, čez dve leti bolha 50k za v SLI. Danes imam še vedno 9700PRO, pa je slika čist ok, res pa da šepa na resolucijah, samo v primerjavi s PS2, je raketa, še sploh če dam na PS2 n nativ resolucijo, samo manj kot 640x480 še nisem poizkusil, razen v času DOS-a.

PS3 stane v USA 1500$, in glede na njeno nedobavljivost, ne verjamem da bo kaj bolj aktualna…Tako ne mi srat s ceno 600€, mogoče čez eno leto.

Sedaj pravite da je prednost zaradi HD filmov in 1080p sliko.
Sorry ampak tako Xbox360 kot tudi eno leto stari PC brez težav goni filme na tej resoluciji. Igrice bom rekel so so, odvisno kaj vse vklopiš.

Glede na to da so HD oziroma Blue-ray predvajalcip 1000$ Toshiba HD-XA2, ki podpira 1080p ter HDMI 1.3 , se lahko zavedaš, da mora Sony nekje ta denar dobiti nazaj.
Glede na nedostopnost filmov oziroma njihove cene. Ter da lahko le te vsaj v USA DL-jaš, vem za nadaljevanke, čisto uradno s plačilom. Je to bluzenej s HD filmi pravo nategovanje samega sebe. Sedaj bom rekel ravno za rajo, ki kupuje samo tako da mu daš celi kup neuporabnih stvari, ampak zakaj ne.
Seveda HD filmi bodo in, samo hec je v tem, da v evropi večina TV-jev ne podpira resolucije, če pa že so TV-ji HD redi za 300k ravno 720p, in ne 1080p. Seveda pa lahko na računalniku igram igrico brez težav z novo opremo na resolucijah višjih od 1080p ….

Prav tako ni nobene igre na PS2, v pomenu prave PC strategije, ali pa pravega realističnega nearkadnega igranja avtomobilskih simulacij. Je pa verjetno dobro igrati, seveda je pa večina holiwood generacija, tako da malo ne ločijo med filmom in stvarnostjo…
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Tr0n ::

Na konzolah manjkajo tudi pravi MMORPGji. Xbox Live ze pocasi dela v tej smeri, ampak zaenkrat se ni nic primerljivega.

kiFni ::

in še to frudi: resda so igre za PS dražje kot PC vendar, pri PSju ti ne bo potrebno nadgrajevati robe tako da bodo tvoji glavni stroški v ene 8 letih le še špili. Da boš na PCju vzdrževal solidno grafiko boš moral verjetno kar pogosto poseči po novih komponentah >:D Pa še to: PS ali XBOX ima veliko ekskluziv ki jih v PC svetu ne najdeš, oziroma ne najdeš nič primerjalivega. Si igral God of War za PS2?


Takole razmišljanje in podobno, kot ste nekateri napisal se meni zdi pametno.

Moj primer:
Imam PC Athlon 1700 XP (res je že v letih) in do danes ga nisem nič nadgrajeval in nič vlago vanj. Razen rednega čiščenja prahu in enkrat menjava vseh ventov (minimalen strošek). Z njim lahko počnem vse kar rabim, internet, mail, word, obdelava videa,...in še druge buče,.....
Pol sem si kupo PS2 za špilat s tem da lahko predvaja še DVD in DivXvid, in še danes lahko igram najnovejše igre. Če pomislim kok dnara bi zmento za posodobitev PC, ali celo menjavo. Lani sem nabavo še xbox za male pare (mam ga bolj za video predvajalnik) in oboje skupaj je blo veliko manj kot PC na katerem bi špilo novejše špile mogoče eno leto.

Mr.B ::

Pa si probal igrati igrice na resoluciji, ki jih igraš na PS2. Čudežno bodo letele...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kiFni ::

Pa še to. A ni boljše bit udobno zleknen na fotelju z nogami v lavorju:D >:D , kot pa v prisiljeni sedeči drži pred PC.

Mr.B
če je to men namenjen, tok grozna grafika glih ni. Sicer pa kot je že nekdo napisal, a je pri špilu bolj pomembna grafika ali igralnost.

Pesimist ::

Najnovejse igre bos lahko na PS2, PSX, Xbox 1 vedno spilal oz pac dokler se jih bodo podpirali le izgledali bodo kot z riti potegjene in 3x obrnjene. Idi samo pogledat kak zgleda FarCry na Wiii ki je by the way mocnejsa konzola od tvojih dveh skupaj :D .
Torej spilal bos lahko se leto dve, tri ce bojo se delali za njih a izgledale nebodo dobro noway. To je isto kot da kupis za tvoj racunalnik Doom 3 pa spilas na minimum vse. Tudi bo delala in je nova igra recimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mr.B ::

Odvisno. Če imaš rad vse mogoče na arkadni način kot je PS2, potem ti je to definitivno všeč.
Arkadnih iger nisem, kaj dosti igral. Zato mi ravno PS2 ni všeč.
Mogoče bo Xbox360, kaj izboljšala, toda lepo čakam.

SEveda je pri novih PC igrah veliko kot se reče bonbončkov za gledat, samo Eoe3, kot strategija mi ni všeč.
Vse je teko kot s filmi, če ni efektov, film ni uspešnica.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

frudi ::

videofrik - in koliko konzolnih iger si kupil v tem času?

Pa še to. A ni boljše bit udobno zleknen na fotelju z nogami v lavorju:D >:D , kot pa v prisiljeni sedeči drži pred PC.

zakaj pa ne bi mogel igrati PC iger na fotelju?

Sicer pa kot je že nekdo napisal, a je pri špilu bolj pomembna grafika ali igralnost.

to je spet en irelevanten bluz... na konzoli je grafika ravno tako nepovezana z igralnostjo kot na PCju.

Pol sem si kupo PS2 za špilat s tem da lahko predvaja še DVD in DivXvid

spet irelevantno - karkoli zna predvajat PS2, predvaja tudi PC. izjema bo ob izzidu PS3, ki bo znal predvajat blue-ray diske, ampak tudi to bo prišlo na PC čisto dovolj hitro...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kiFni ::

A je kdo od vas ki ste proti konzolam, sploh kdaj videl sliko kake igre v živo, ne semo prek slik na internetu. Pa tukaj se ne sedi pol metra stran od TV kot pred monitorjem. Ste razdalje verjamem, zgleda grozna slika. A tankota tud gledaš direk v uč pri poročilih s pol metrske razdalje?

Ok dost. Vsak ma svoj okus. Kaj bi blo če bi bli vsi enaki? Nekaterim se zdi pač neumnost skos nadgrajevat računalnik, ali pa preprosto ni denarja, sploh če naprimer rešuješ stanovanjski problem. Ampak najbrž je večina kle še premladih da bi mislil na to in so pri mamicah, važno da ima najboljš mašino v soseščini.

frudi ::

a če rešuješ stanovanjski problem pa imaš na voljo 18k za posamezno igro ali kaj?

nehajte že enkrat v to debato vlečt kaj si kdo lahko privošči, kdo je koliko star in kje kdo živi. če nimate pojma o tem, kdo vam preko neta odgovarja, se ne delajte bolj pametne, kot ste...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

Mr.B ::

Divixi so tudi lepi na TV-ju. Tu misli, predvsem tiste, ki so jih včasih deleli, ne danes. Če si isti film gledal na Monitorju, je bila slika katastrofalna.
Povejte kako zgleda Divix star štiri leta ali več, na ultra dobrem 1080p ekranu ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

@LOL ::

A je kdo od vas ki ste proti konzolam, sploh kdaj videl sliko kake igre v živo, ne semo prek slik na internetu. Pa tukaj se ne sedi pol metra stran od TV kot pred monitorjem. Ste razdalje verjamem, zgleda grozna slika. A tankota tud gledaš direk v uč pri poročilih s pol metrske razdalje?

Exactly.
Sploh pa večina folka tu ni videla igre za PS2. Npr. umetnino Senca velikanov. Ker tukaj ti ni jasno kako lahko konzola PS2 prikazuje kaj takega.
In še nekaj : eno je ločljivost in modernost grafike, drugo pa primes umetnosti.

Skratka tako:
Jaz sem ljubitelj pretepaških špilov in že zaradi tega je logičen nakup PS3ke, ko prihaja Virtual Fighter tanov, Tekken6 in podobno. In za te špile sem pripravljen dat 20k sit. Ker npr. Tekken 5 še vedno nabijam skor vsak teden par urc -> zagotovo sem za njo zabil že prek 500 ur. Ne pa kake streljačine (pustmo multiplayer) kjer zadevo obrnete in postavite v kot. Da ne omenjamo Street Fighter Third strike in podobno0:)
Če hočete igrati strategije in se preko mreže zajebavati z noobastimi korejčki v MMORPG pa si le kupite PC. Za arkade, športne simulacije in podobno pa PS3. Za chepare pa še vedno ostane cenovno precenjen Wii, vendar še znosnih cen. Ali PS2.

Skratka marca bo ta lepotec od PS3 krasil mojo dnevno sobo. Finance so že pripravljene>:D
In kdor reče da je PS3 oblikovno krneki naj le pogleda svojo garjavo PC škatlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Tr0n ::

Vidli smo, vidli.

PC se vedno opowna, kar se kvalitete tice. :)

@LOL ::

Sej bi bilo žalostno če ne bi pownal 7 let stare konzole kaj?
Še vedno pa trdim, tako izvrstno izvedene igre kot je Senca velikanov na PCju ne boš uzrel

Mr.B ::

Glede nat to da PS3 uporablja prejšno generacijo grafičnega procesorja GF7800, jo seved današnji PC poowna. Pa še dobavljiva ni. No tistih nekaj komadov je že pošlo pa se preprodaja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kotnikd3 ::

........!m back......lol............uf...kulk sranja se je nabral........
ALOOO ime teme sem nalašč dal XBOX 360 vs PS3!!!!!!!!!!! puste zdej PC-je.

še neki ne kapiram?...
........
Poglejte prihajajočo PC igro Crysis. Igra bo v najlepšem primeru na pc-ju tekla pod DirectX 10 (tudi pod 9 seveda).

Zanima me ali bodo kdaj naredili igro, ki na pc-ju teče pod DX10, za xbox 360 ??? npr. da bi za XBOX 360 naredili Crysis, ki bi tekla pod DX10.

nevem, mogoč je neumno vprašanje, saj se mi zdi da konzole ne uporabljajo DX.

če pa je pametno , pa povejte kj u tem....

noraguta ::

trisiksti ma dx10 praktičn , ase sploh stvar reće dx10 a niso preimenoval pr ms dx u xna ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mr.B ::

Xbo360 ima ATi-jev grafičbi pogon, ki je podoben prihajajočemu R600, in praktično podpira Dx10.
Torej kake večje modifikacije ne bo potreba. Sklepam da bo skoraj identičen za Xbox kot tudi za PC.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

matjash ::

Za nakup konzole sem se osebno odlčil ko sem imel inštalirane porte iz konzol na računalniku in so mi z grafično kartico 6600GT štekale še pri low nastavitvah in resoluciji 1024*786. Naprimer Matrix, Reservoir Dogs... In še mnogo drugih. Tako sem opazil da me interesirajo igre za konzole in sem se zanjo odločil le na podlagi iger, ter po mojem seštevku kaj je ceneje.

Tr0n ne vem kaj bi blo za tebe tekoče poganjat sodobne igre na P4 in 6600GT, sem inštaliral Oblivion in brez sprememb nekih nastavitev za direct draw mi je na low detail 800*600 delala s "sprejemljivih" 25 framov?! Cod2 ob izidu na dx9 je le malokdaj padla pod 30 FPS z AAjem in AFjem izklopljenim!! Si probal kdaj uživat v Battlefield 2jki s takrat mid range grafo?Quake 4 se je celo nekako dalo preigrat ampak spet z frami v rangu 30-50 in to na low-med settings brez AAja-AFja. Ko sem prvič kupoval gravični pospeševalnik mi je služil več let(Vodoo Banshee) in stal takrat 30k pred 1 letom je bla mid range grafa 50k zdej pravite mid rangu že grafi za 75k kaj bo drugo leto 100k

Zdej pa po 1 letu igram Cod3 z 4*aa + af na 720p resoluciji in čez malo manj kot 1 leto bom igral Alan Wake, pa bomo vidli kako bo zgledala alan wake na core2duo 8600GTX in 2GB ramih, po mojih predvidevanjih se bo slabše odrezala od verzije za xbox. Ah sej to sploh ni važno sej kupite takrat eno 9600GT pa vam bo mogoče delala primerljivo.

Če vam paša igrati igre ki so izdane za specifično konzolo jo nabavite in se nahajte slepit kaj je boljše. Če si upate PC privoščit in uživati v nextgen grafiki vas razumem samo mene ne nafxxjo več z mid end grafičnimi ki po pol leta v večini naprednješih iger ne zmorejo mid nastavitev.

Jaz sem se odločil da mam PC za delo in Xbox za Igre.
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

LuGi ::

Ka je bolš hmm linkov na to temo je ze dosti :)

Ridge Racer 7 vs Ridge Racer 6 Exact Screenshot Comparison
http://www.gamebrink.com/forums/showthr...

End all arguments: PS3 vs 360
http://dpad.gotfrag.com/portal/story/35...

Gier Woods PS3 vs X360
http://www.gametrailers.com/player.php?...

itd..


Hmm X360 so zownali marca 2006..

Zheegec ::

Te debate so zelo zanimive. Če predpostavljamo, da se danes nabavi dober PC z 7900GT in pa da se čez eno leto zamenja to grafično za recimo hipotetično GF9900GT (plačamo cena PC danes + nova grafika čez eno leto), bo na začetku PC nekako podoben kot PS3, oziroma slabši kot XboX360, čez eno leto pa kar lepo superioren, kar se grafike tiče.
Cena iger je pri konzolah višja, če to vštejemo v ceno same konzole smo na koncu nekje na istem. Je pa PC multi-purpose zadeva, v vsakem primeru morate zraven PS3/X360 prištet še ceno osnovnega PCja, če ga nimate, ker to je le nuja za office in net.

Za igre je pa težko reči, strategij za konzole praktično ni (Vsaj dobrih ne), prav tako praktično ni MMORPG in podobnih iger, je pa na konzolah več pretepačin in pa dirkačin ter arkad. Za konzole prav tako ni Counter-strika >:D

Prepirate se pa lahko do neskončnosti...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frudi ::

alien, in si prišel ravno do tega, kar sem povedal že v svojem prvem postu, preden je tema odbluzila... če prišteješ razliko v ceni iger, konzole niso kaj dosti, če sploh, cenejše od koliko-toliko redno posodabljanega PCja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

@LOL ::

frudi: zakaj bi bile cenejše? Glede na to da je zabave ponavadi več (boljše ekskluzive povečini), nezahtevna raba (priklopiš in DELA), itd

Tr0n ::

Za igre je pa težko reči, strategij za konzole praktično ni (Vsaj dobrih ne), prav tako praktično ni MMORPG in podobnih iger, je pa na konzolah več pretepačin in pa dirkačin ter arkad.
Jup, vecina je res bolj monotonih button-smashing zadevscin. Zaradi redkih cool izjem kot so npr. Katamari, Okami, SoC, Grid Wars,... pa si sigurno ne bi kupil konzole.

Tako tudi nikoli nisem razumel folka, ki si je kupil konzolo zgolj zaradi dolocene igre.

Ampak, ce bi ze izbiral med Xbox360 in PS3, bi si brez vecjega premisleka kupil prvo. 360 ima veliko prednost v tem, da zanj ze izhaja druga generacija iger, ki so veliko bolj dodelane, veliko vec jih imas na izbiro, sama konzola je cenejsa, Xbox Live in marketplace imata ogromno ponudbo in community, ki ga PS3 se lep cas ne bo imel itd...

Tisim, ki kupujejo PS3 pa priporocam, da pocakajo kaksno leto, da se zadeve skristalizirajo na prej omenjenih podrocjih, vkljucno seveda s ceno.

Tr0n ::

http://www.2old2play.com/Blog/Permalink/2275/4983

Hehe, zanimiv in smesen clanek na temo next-gen konzol in PCja. Malce pretirava na case, ampak precej argumentov, ki jih navaja, drzi kot pribito.

@LOL ::

Ampak, ce bi ze izbiral med Xbox360 in PS3, bi si brez vecjega premisleka kupil prvo. 360 ima veliko prednost v tem, da zanj ze izhaja druga generacija iger, ki so veliko bolj dodelane, veliko vec jih imas na izbiro, sama konzola je cenejsa, Xbox Live in marketplace imata ogromno ponudbo in community, ki ga PS3 se lep cas ne bo imel itd...

No Xbox360 ima tudi govnjaško podporo za nasza o. jo sploh nima. Na PS3 na bi se igralo tudi igre s PS2 in celo PS1

Tr0n ::

Ce kupis PS3 zato, da bos na njej lahko igral PS in PS2 igre, potem pa res ne vem. Kompatibilnost za nazaj je ze cool, ampak to ni razlog, da kupis next-gen konzolo.
««
2 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514506 (11025) PARTyZAN
»

kaj menite o novem playstationu 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
838622 (4827) blaz87
»

Nakup konzole (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
505018 (3532) marcel282
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428588 (3359) RuskiSnajper
»

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Oddelek: Konzole
456278 (5446) Berserker

Več podobnih tem