» »

PS3 vs. XBOX 360

PS3 vs. XBOX 360

««
20 / 23
»»

Mavrik ::

Mi lahko kdo pomaga najt Globe 360 v2 v evropi?


Če pokažeš, da boš zadevo uporabljal za kakšen legalen namen. ;)
The truth is rarely pure and never simple.

LuGi ::

Če že hočeš met čip na konzoli, ki nardi isto k SW flash :\ potem raje vzemi INFECTUS 2, na katerega namestis globe fw..

1.4 ftw :8)

mtosev ::

@lugi

Daj reci kaj vec o tem modchipu.

Globe 360 v2:

* WORKS ON ALL VERSIONS!
* LG/Hitachi and Samsung/Toshiba Compatible!
* Easy One Touch Chip On/Off Design
* 8-Wire installation with Easy Connect PCB
* Software Modchip disable: Enable or disabile the chip with the Xbox 360 power button
* USB PCB LED to notify chip status
* Offers DVD-R DL support
* Unrivaled boot success rate and compatibility
* Advanced FPGA code design
* Plug n Play: User not reuqired to extract his drive-key.
* The Globe 360 Version 2 firmware will work on any drive version
* Actel legendary FPGA
* Tough Matt black printed circuit board
* Easy Reprogrammable Flash Via USB 2.0 Connection to your Computer
* Dual-Firmware Mode
* Firmware onboard and drive Backup & Upgrageable
* Electronic on/off switch

Katerega naj vzamem?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

c3p0 ::

Glede garancije ni problema. Preverjeno odpremo tako, da vse ostane na mestu. ;)

Mavrik ::

Torej tako, da tudi serviserji v nemčiji ne opazijo da je gor prilotan en čip?
The truth is rarely pure and never simple.

c3p0 ::

Ne govorim za Globe (ki ga sam odsvetujem), pri navadnem flashu se DVD pogon sploh ne odpira, razen za eno redko verzijo hitachija.

V določenih trgovinah gledajo le osnovne znake odpiranja (ki jih tukaj ne bom našteval), novo konzolo dobiš takoj. Vračanja je toliko, da ni več nič čudnega, da vsak drugi x360 crkne.

Gr0unD Zer0 ::

Niti ne bi tega rekel! Ker jaz imam sedaj že tretjo xškatlo - prve dve so mrknile.


sorry, ampak bwahahahahahaha
kvaliteta na višku, ni kaj

matjash ::

^^ Sem pri tretjem PS2j-u, kvaliteta na višku? Se mi kar smeje da sem bil taka budala in zarad enga pro evolutiona zapravu za prvega 90k, druzga 65k in tretjega 50k. Pa od mojih prjatlu mislim da tud ni enga delujočega ps2ja, smo vsi na slimu pristali, pa ne zarad velikosti ampak okvar. Pa s tem ne štejem menjav laserjev ker sem jih sam zamenjal 2.

Ground Zero nobene nagrade ne boš dobil od Sonyja s tem da mu delaš zastonj propagando. Verjemi mi da je konkurenca zdrava in si želi da bodo imele vse konzole podoben delež pri tej pogači. Poglej kolk je padla cena PS3ja v manj kot letu dni. Misliš da bi jo spustili če ne bi bilo xboxa in wii-ja?

Se strinjam da je PS3 trenutno kvalitetnejša konzola ampak to bo pokazal le čas. Napake se lahko začnejo kazati šele čez leto ali dve. Jaz mam tako srečo da ponavadi ravno takrat, ko gre mimo garancija. Smešno ne.
... bolje pozno kot nikoli.

mtosev ::

Meni Xbox lepo dela. Prvi Xbox je bil super.

Ce je mislil crknit bi ze.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Gr0unD Zer0 ::

:*

x360 ni tak dolgo na trgu kot pa ps2

tak da lahko gres z glavo skozi zid, ker bos prej koncal

meni ze skoraj eno leto dela brez vsakrsnih tezavc

matjash ::

Tud meni dela xbox360 že leto pa pol (narejen maja 06) pa se ne bi prav hvalu s tem ampak očitno misliš da prav vsak crkne. Na srečo sem se v tem času tolk naučil da sem tud 2 modificirana RRODA (E74 pa mislim da E66) popravil enga ki se ni dal mi ga je pa MS lepo zamenjal pa čeprav ni mel nalepke gor. Kdor se drugim smeje se mu rado smeje nazaj.
... bolje pozno kot nikoli.

Gr0unD Zer0 ::

spare me the lecture...

mi je pač smesno, koji penis tebi gre to tak v nos? stari, pojdi malo na zrak:\

Mentor73 ::

Hja no, jaz sem na drugem. Pa vendar bi se še vedno odločil prej za Xbox360 kot PS3.
Pač, izbor špilov mi bolj ustreza na MS-konzoli.

Mavrik ::

Žal, samo v tej temi (niti v kateri drugi) ne bom dovolil prepiranja na ravni vrtca. Če imate kake argumente v prid katerikoli konzoli, jih izrazite civilizirano in argumentirano. Brez osebnih napadov.
The truth is rarely pure and never simple.

Andre18 ::

Mislem da je xbox bulš, ker lahko gamepade tut drugje uporabš!!!

Gr0unD Zer0 ::

ce rabis pad za komp, nea gres celega xboxa kupit lol

mtosev ::

A bi Xbox igrica katera je listana da dela na NA konzoli delala tudi v Evropi, ker pri EUROPE pise "UNKNOWN"?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mavrik ::

Eh? Glej, taka je fora. Imaš NTSC in PAL špile. NTSC špili delajo na NTSC konzoli, PAL na PAL konzoli. Če si kupo stvar pri nas imaš PAL konzolo, zato moraš kupovat PAL špile.
The truth is rarely pure and never simple.

mtosev ::

To vem smo Wikipedia. Org/wiki/list_of_xbox_games_compatible_with_xbox_360 glej. Mene zanima ce bojo pal igrice delale al ne. Pri usa je yes pri eu pa "unknown"?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

Jah, ne zna se. Možno je, da bo delalo, možno da ne bo. Poglej na uradni backwards compatibility strani.
The truth is rarely pure and never simple.

mtosev ::

Odlicno. Zdaj pa naj kupim original igro in ce ne dela vrzem v kos. ;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

A se da naredit da evropska konzola prebavi NTSC igrice, ker pri Xboxu (1) se je dalo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

matjash ::

Zna prebavit NTSC špile ampak mora biti igra region free. Samo to je važno zate če kupuješ ntsc igro ameriško ali azijsko.
... bolje pozno kot nikoli.

Mavrik ::

Za Xbox 360 špile se ne da (ker ne obstaja delujoči mod čip, ki bi dovolo spreminjati OS). Za Xbox pa ti ne vem povedati, niti nikjer ni omenjano, če so NTSC špili uspešno emulirani na PAL konzoli.

Obstajajo pa igre za 360, ki pa delujejo na večih regijah, samo ne vem če so kak posebej označene.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mtosev ::

Na enkici je delalo. Sn downloadal NA igrico in dal na North America in je delalo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pesimist ::

kolk je PS3 kaj uporaben kot multimedia naprava? Ce primerjam taki racunalnik za 615€. Cisto zadni MultimediaPC. http://www.sestavi.si/shop_sestavi.php

Ali bi PS3 bolse deloval kot HD player, tudi ce imam v mislih samo .wmp in x265 pa motorsaka filse al kaj so ze v full hd? Kolko vem je tudi kar uporaben kot racunalnik z nalozenim ubuntujem. Ter Hdje bere iz zunanjega diska direct. Razen da se bom lahko GTA 4 spilal gor :P. Bi PS3 bil vredo za to vse?

Gr0unD Zer0 ::

hehehe
plavi žarek je končno pohopsal hd-dvd format...

LuGi ::

Žal na x264 direkt play lahko pozabis bo treba convertat prej :\

Pesimist ::

Ah ja. No spet par mesecov kasneje in isto vprasanje. Ste se ze odlocli kiro je bolša konzola? torej na keri igre delajo bol tekoce al kak bi vprašal. V mislih imam spet Fight Night3,4? in GTA 4.

Sicer sem ze mel Xbox360 pred letom dni. So nove verzije kaj hladnejse, tisje?

In tudi sevedno dobena od omenjenih konzol ni sposobna predvajati te H264 filme ki se nahajajo na raznih trejkerih right? Torej brez da bi jih jaz moral seenrkat covnertat v pravi format :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Mavrik ::

Za prihodnje igre bomo bolj težko vedeli kako bodo laufale a ne? Do zdaj so večinoma FPS probleme mele PS3 igre (AC recimo), nekaj tudi X360 (Mass Effect). Novi Xboxi bi naj bili rahlo tišji na račun tišjega DVD pogona, samo osebno neke pretirane razlike z drugo konzolo nisem opazo.

H.264 pa predvajajo v kolikor so v pravih kontejnerjih. Matroske recimo ne podpirajo. Je pa remuxanje precej hitrejše kot pa konvertanje v kak drug format.
The truth is rarely pure and never simple.

BlackAdder ::

H.264 pa predvajajo v kolikor so v pravih kontejnerjih. Matroske recimo ne podpirajo. Je pa remuxanje precej hitrejše kot pa konvertanje v kak drug format.


A lahko to prosim malo podrobneje pojasniš?
BlackAdder stroke again!

Tr0n ::

|Sawyer|: PC bo se kar nekaj casa tehnicni "front runner", tudi na podrocju gaminga. Konzole bolj ali manj sledijo starim PC trendom.

Pesimist ::

Ja to za remuxanje kak pravis sem ze najso. Ampak tudi to se mi neda delat, ce po pravici povem. Zgleda da bom mogo Xbox vzet opet ko bo cajt ker PS3 nebo mela ene izmed iger ki si jo zelim spilat, tak da je odlocitev ze ocitno padla. Premium je takrat bil 350€ ne. Kaj se je danes vedno?

Kurc pc pa frontrunner. Ko pa nedelajo vec teh spilov ki jih hocem. Kaj mi pol pomaga neki bedni DX10. Jaz bi se tak takoj strinjal da vse igre movajo na konzole pa basta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Zdaj sem ugotovil da ljubim igro GRAW2 ki je na PCju ni vsej ne v taki superiorni obliki. Evo spet nekaj. GTA4, Fight Night, PrizeFighter pravtako. Upam da se bojo naredli kako podobno za PS3 da bom koncno sam sebi opravicil nakup :P. Sicer GTA5 bo baje samo za PS3 se tak da bo ze to opravicilo ampak do takrat se bo kar nekaj cajta minlo. Pc bom pa se samo minimalno dograjeval da bo pac iRacing sodobno poganjala. Drugo sploh nerbaim za PC vec. Miska postaja absolete :P

Edino ena stvar me razocara na konzoli in to so nekonstantni framerejti. Do 6 gre smooth spilat online coop. Cim pa vec ludi dodajas pa vidis ze slowdowne skozi celo igro ne samo na startu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

opeter ::

|Sawyer| ima prav, nekje sem bral, da je le vprašanje časa, da se veliki komercialni izdelki ne bodo več pojavili za PC-je. Torej velike uspešnice se bodo delale le konzole. Seveda bodo na voljo shareware ipd. igre, ampak večina novih iger se bo izdelovala le za konzole.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Tr0n ::

Ravno nasprotno. Zdaj, ko je aktiven PC Gaming Alliance bo se dodaten push za gaming na PCju.

PCs are here to stay. Poglejte si samo koliko zadev se proda preko Steama, ki se sploh ne upostevajo v mesecnih porocilih.

Pesimist ::

Unreal 4 pogon tudi cilja na next gen konzole in ne vec PCje. Torej next gen kot after this gen :D.

Kakorkoli ze jaz bi si mocno zelel da ena od teh platform zgubi borbo kot ze HD. Bodisi konzole bodisi PC. Nej se vse osredotoci na eno platformo. This is my wish kar bi konkretno stroske znizalo. :D


EDIT: Zdaj mam le se sreco ker sta tu samo PS3 in Xbox360. Wiii je totalno nezanimiv. Pri next gen konzolah se pa zda zgoditi da bodo vse isto mocne spet. Sicer nintendno platforma po igrah mi je takaltak nezanimiva.

Potem se se pa treba vprasati zakaj delajo take razlike za PC in konzole ze danes. Recimo GRAW2 na konzoli je totalka drugacen kot na PCju. Na konzoli je 3rd person na PCju first. Sicer lahko na konzoli tudi preklopis na 1st ampak totalka bolj za uzivat v 3rd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

destroyer2k ::

|Sawyer|

Glede unreal engine, saj je že unreal engine 3 za konzole bol namenjen kot pa za pc. Glede gta4 dajmo malo poštudirati nazaj gta:sa prvo konzola 6 mesecev za tem pc verzija prišla.

Pa tudi pri PC je ena navečja napaka, če bi to odpravili z kakšnim dx-om ali drugi programom magari in to je programirjanje za pc, igre morajo delati za vsajo grafično, matični itd. vse posebej pretetisrat itd. in če bi to odpravli verjemi da igre iz konzole na PC bi ble vse portane.

Zheegec ::

Destroyer2k - dvomim, da je U3 engine delan za konzole. Včeraj sem gledal grafiko UT3 na PS3 (TV je bil Sony full-HD za 4000€) in je daleč daleč daleč pod nivojem PCja, kar je sicer logično. Ni bila samo slabša grafika, tudi HDR praktično ni bil prisoten.

Drugače pa je ravno fora Dx10 in naslednjikov, da ne bo potrebno programirati za vsako znamko grafičnih posebej, oziroma da bo tega čim manj. PC je še vedno v igri, in najbrž tudi še dolgo bo, dokler se ne bosta trga konzol in PC združila, ker bo PC = konzola in obratno.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

Evo Sawyer, en cool racing game za vse tri platforme.

http://www.gametrailers.com/player/32013.html

Zheegec ::

Danes sem probal Gran Turismo 5 Prologue na PS3 in dobrem Full HD TVju.

Grafika je na ravni PCja par let nazaj (teksture v nizki ločljivosti, praktično nič AA senc in AA samih tekstur,...), igralnost na ravni kakšnega Need For Speed 5 (Porsche), je pa embalaža v kateri dobiš igro kar lično izdelana. Probal tudi Colin Dirt, tukaj tudi ni primerjave, bistveno slabša slika je kot na PCju.

Očitno PS3 nima kaj iskati na področju visoke ločljivosti v primerjavi s PCjem, rabim samo še Xbox 360, da ga še enkrat sprobam in primerjam s PS3.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tihi Mi53k ::

Vsi komaj čakamo tvoje strokovno mnenje.

Tr0n ::

To, da konzole ne dosezejo PC resolucije in graficne kvalitete je ze dolgo znano. Saj niti iz hardware vidika ni mozna bolja kvaliteta. :)

Bramac ^^ ::

Normalno, s tem da je najcenejši xbox 360 200€ :D Za svoj denar dobiš ogromno. Da ne omenjam iger, ki so po večini dosti boljše na konzolah. Pa še vse je plug & play.

Zheegec ::

Vsi komaj čakamo tvoje strokovno mnenje.

Ni treba nobenega strokovnega mnenja. Vidi se na prvi pogled. Jutri je promo v BB Giga (BTC), pojdi si sam pogledat.

Fora je v optimizaciji - ker je hardware čisto standarden (samo 1 konfig), se da zelo dobro optimizirati (pri PS2 je to prišlo do izraza), ampak grafika ne doseže slike grafičnih Dx9 generacije (recimo GF7900GT, ki je zelo podoben čip, kot v PS3), kaj šele novejše generacije PC iger. V glavnem grafika nič posebnega, igra sama tudi nič posebnega (kje je kakšna dobra fizika ali kaj podobnega?), zakaj takšen hype?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mtosev ::

Prednost PS3 je samo blu-ray. :P :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Tr0n ::

Pa se ta ne vec, ker se dobi zelo kvalitetne blu-ray ripe. ;)

Pesimist ::

Moj PC zdalec ne dosega take grafike kot jo mata PS3 in Xbox360 :P

Zheegec ::

Seveda ne vsak, ampak nov PC za 600€ ima grafiko bistveno boljšo od PS3, XboX pa moram še enkrat probati na istem TVju. Plus PC ni samo za igre in filme, je pač PC. Edino kot blu-ray player je PS3 super. Sem pričakoval bistveno več od iger takšen čas po izidu PS3, ampak očitno ne bo nič iz oglaševane kvalitete iger.

Sicer so mi rekli, da bo promo GT5 danes, pa jim menda Sony še ne pusti >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Pesimist ::

Eh kvaliteta iger. To pac ma vsak svoj okus. Poglej samo kake igre Tr0n oglasuje na forumu. Meni so vse totalni drek :P. Tak da kvaliteta je subjektivno menenje. GT5 lahko ma tudi nevem kako superrealisticno grafiko pa mi je en drek igra tak da...
Pa devil may cry 4 bi nej bla super igra sledec po oglasevanjah? totalno zanic ce mene vprasas. Sicer vse kaj je prevec arkadno in nima solidnega multiplayera je meni totalno zanic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()
««
20 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PS3 al Nagradnja PC-ja al Xbox (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
9514506 (11025) PARTyZAN
»

kaj menite o novem playstationu 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
838622 (4827) blaz87
»

Nakup konzole (strani: 1 2 )

Oddelek: Konzole
505018 (3532) marcel282
»

Wii daleč spredaj, Xbox povozil PS3

Oddelek: Novice / Konzole
428588 (3359) RuskiSnajper
»

PS3 vs. XBox 360 [grafika, strojna oprema]

Oddelek: Konzole
456278 (5446) Berserker

Več podobnih tem