» »

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Yeznick ::

Imam problem pri vklopu DMA za moj CD-ROM.
Vse sem ze probal:
- v Control Panel -> System -> Hardware -> Device Manager (torj tam, kjer se to stima)
- z menjavo CD-ROM-a na IDE0 in IDE2 z vsemi moznimi kombinacijami master in slave

Stvar je delela vcasih, potem, ko sem pa instaliral nek driver za graficno (Voodoo 3 3000) pa se je vklopil samo PIO mode. To se je zgodilo tudi kdaj, ko sem prinesel kak drug disk v masino in ga dal potem ven.

Plis cem gdo kak nasvet.

Han ::

Napiši firmo in oznako pogona, katero osnovno ploščo imaš ipd., da bomo lažje pomagali...

Yeznick ::

Imam maticno plosco ABIT KT7E z najnovejsim BIOS updateom in procesor
Duron 800 @ 1000 (100 FSB * 10).

CD-ROM je TEAC 540E tudi z najnovejsim firmwareom.

Han ::

Na žalost Windows XP ne podpira UltraDMA načina za ta CD-ROM. Tudi če forsiraš DMA, bo sistem slej ko prej vklopil nazaj PIO način.

Teac CD-540E deluje z vklopljenim DMA brezhibno samo v Windows 98/Me.

Yeznick ::

Samo ne stekam, zakaj mi je pol leta stvar delala cisto v redu z DMA.
Kateri CD-ROmi pa sploh delajo brezhibno v XP-jih z DMA?

Han ::

Samo ne v Windows XP, ker so že v Windows 2000 težave kakor hitro vstaviš v pogon glasbeni CD...

Danes je izbira CD pogonov zelo skopa. Zagotovo deluje DMA pri novih Lite-On "hreščačih".

Vsekakor se bolj splača kupit DVD-ROM, saj praktično vsi novi modeli podpirajo vsaj UDMA-33 (Toshiba), nekateri 66 (Pioneer), Asusov model 616 pa celo UDMA-100. Slednji je menda tudi dokaj tih.

Han ::

Poskusi še tole: v Windows XP Device Managerju zbriši Teaca in kanal, na katerega je priklopljen. Resetiraj sistem in v biosu nastavi za Teaca PIO način (izklopi UDMA ali Autodetect). Počakaj, da se naloži WinXP in zdaj nastavi UltraDMA za CD-ROM. Je opazna kakšna razlika?

Paramedic ::

Yeznick: povej kater CDrom imaš.
Če dala v prejšnjih verzijah, sigurno dela tudi v tej.
Teac 32x dela na dma 2 v XP-jih; pa je že kar fejst star, čeprav to nima dosti veze...
Lahko bi tudi bilo krivo, da uporabljaš IDE kabel obrnjen narbe iz enega konca na drugega, če veš kak mislim...
Probaš lahko tudi dati ata66 kabel.
End transmission.

Han ::

Paramedic, na tapeti je Teac CD-540E.

Ali tebi tvoj 32x v Windows 2K/XP pri vklopljenem UDMA takoj prebere glasbeni CD? Meni namreč prenos podatkov deluje normalno, ko pa vstavim glasbeni CD, se pogonu "kolcne" - traja dobre pol minute, da CD Player začne predvajat prvi komad... Da ne omenjam, kako se kolca snemalnim programom (Nero, WinOnCD...), ki ne morejo takoj začeti brat glasbenih sledi. V PIO načinu teh težav ni, le procesor je dokaj obremenjen in prenos podatkov je občutno počasnejši.

freserovski ::

heh, meni pa dela ta cd rom v xp-jih, pa čeprav imam udma vkopljen
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

Arthur ::

Ti deluje tudi poslušanje muske pa snemanje mp3-jev? Se cd sam zažene ko ga daš v pogon? Pri men udma itak ne dela (imam xp-je), ko pa sem imel 98, pa je delal sam presnemavanje podatkovnega cd-ja.

Maxtor ::

Tudi jaz imam Teac 540 CD rom. Ko sem ga imel v w2k priklopljenega zraven diska, je DMA delal normalno, nato sem menjal disk in se disk ni mogel s cd romom, zato sem ga dal na drugi kabel in od tedaj ne dela dma (no v bistvu dela, samo ko odprem kaki glasbeni program, ki preverja, kaj je v pogonu, sistem za kake pol minute skoraj čisto odpove, nato pa se spet zbudi in dela naprej). Skratka imeti ga moram na PIO. Zanima me, če je okoli tega kakšna rešitev, morda kakšen popravek?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131077 (1000) neki123
»

TEAC 540E in DMA ???????

Oddelek: Pomoč in nasveti
182003 (1640) Eagel
»

TEAC 40X (CD-540e)

Oddelek: Pomoč in nasveti
171545 (1250) Han
»

TEAC 540 DMA in WIN 2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
5902 (820) Daniel
»

Kaj je narobe z mojim 40x teacom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
201381 (1131) jRk0

Več podobnih tem