» »

Slušalke za prostorski zvok

Slušalke za prostorski zvok

mathjazz ::

Ker živim v stanovanju in ne bi rad celega bloka seznanjal s filmi, ki jih gledam, bi želel namesto hišnega kina raje kupiti slušalke s podporo prostorskega zvoka (surround), in sicer v cenovnem razredu do 50k SIT.

Poznam predvsem Sennheiserjeve slušalke, ki so IMHO res odlične, ampak ne najdem nobenih s prostorskim zvokom. Pomoje igra pri gledanju filmov to odločilno vlogo, če me boste pa prepričali, da je ogled s Sennheisercami za 40k boljši kot s Phillipsovimi slušalkami s prostorskim zvokom za 20k, sem pa pripravljen popustiti. ;)

Kaj torej priporočate: prostorske/navadne, katero firmo, kateri model in kje kupiti?
www.getfirefox.com

EvilDare ::

Jaz nimam izkušnje s prostorskimi slušalkami tako da ti popolnega odgovora ne morem dati, ampak z dobrimi stereo slušalkami slišiš poplnoma dobro. Jaz imam svoje sennheiser priklopljene na dekoder od z5500 in slišim popolnoma razločno kdaj prihaja zvok od zadaj, spredaj, ob strani.

Drugače pa če se odločiš za stereo, definitivno Sennheiser.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Mr.B ::

Če imaš dobre slušalke, ne rabiš fensi 5.1 junk slušalk itd...
Res pa je da rabiš dober stereo fršterker.
Ostalo je bolj za rajo, dejansko boš dal za dober 5.1 ojačevalnik krepko nad 100k bolj raje 200k in več.
Tisto 5.1 turbo dolby reciver za 30k, je bolj maska za to da ljudje kupijo, obnese pa se slabše , kot če bi bil dober 30k fršterker.

PS :
Prostorski zvok se dozeže z zamiki faz zvoka, in pride do zakasnitve, oziroma preleta letala okoli glave. Dobre slušalke so zelo dobro fazno usklajene, tako da to ni problem...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tengo ::

Imam tele slušalke in jim čisto nič ne manjka, do izraza pa pridejo res pri Dvd filmih z podporo 5.1.........., pa za dosti manj denarja kot 50K in možnost priklopa zvočnikov hkrati
McLaren Mercedes se ve...

Fatboyslim ::

Slušalke ne morejo dati prostorskega filinga in pravilne zvočne slike.
Bolje je kupiti bolj kvalitetne stereo slušalke kot te prostorske, katere so večina nateg

Edit:
Poznam predvsem Sennheiserjeve slušalke, ki so IMHO res odlične, ampak ne najdem nobenih s prostorskim zvokom


Ker kvalitetni proizvajalci ne nategujejo folka :D

Zgodovina sprememb…

tengo ::

Medusa 5.1 Home Edition so pobrale kar nekaj nagrad, za ta denar so vredne do zadnjega penija...
McLaren Mercedes se ve...

mathjazz ::

Hvala vsem za odgovore! Zaenkrat se nagibam k neprostorskim slušalkam, Sennheiserjevi ako vam drago, ki jih bom uporabljal priključene na MacBook Pro, tako da neke uiber kvalitete vseeno verjetno ni za pričakovati. Tele me nekako najbolj vlečejo:
http://www.sennheiserusa.com/newsite/pr...
www.getfirefox.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mathjazz ()

Mr.B ::

Od kje jih boš naročil ? Jaz bi svoje šest let stare zamenjal z drugimi, stare pa za službo imel ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Fatboyslim ::

HD555 so odlična izbira ;) .
V sloveniji jih boš bolj težko najdel, so pa zagotovo v avstriji

mathjazz ::

Vidim jih v bofu in mimovrste, čeprav bi se skoraj zagotovo splačalo pogledati v avstrijo.
www.getfirefox.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup slušalk za filme in glasbo

Oddelek: Kaj kupiti
111064 (874) starboi
»

Nakup "Gaming" slušalk. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5411142 (10199) jasa123434
»

Slušalke

Oddelek: Kaj kupiti
244274 (3387) 6151
»

Naglavne slušalke

Oddelek: Zvok in slika
232239 (1785) perac
»

Kvalitetne slušalke (za filme, igre)....

Oddelek: Kaj kupiti
92779 (2666) Samek1337Q

Več podobnih tem