» »

Varna meja za BOX hlajen Core 2 DUO E6600

Varna meja za BOX hlajen Core 2 DUO E6600

Zigi15 ::

Zanima me, do kje lahko varno navijem Intel Core 2 DUO E6600 (@ 2,40 GHz) z originalnim BOX ventilatorjem (voltaže, FSB...), ASUS P5B ploščo in 266 MHz ramom. Sem začetnik in se ne branim nasvetov. Hvala za kakršnokoli pomoč.

d0nkEy ::

nabijej FSB, voltažo pust, rame lepo navij, uskladi razmerje 1:1 pa je. jst sm naviu E6400 (normaln 2.13) na 3.2 pri stock voltaži in stock coolerju temperature gredo do max 58°! Je pa res da se E6400 velik bolj navija kot E6600 in boš težko dobu tak rezultat. Drgač pa kot sm reku rame uskladi in nabijej fsb! pa lepo temperature spremlej

suntrace1 ::

Kero plato in kater ram pa imaš donkey?

Zigi15 ::

A morm izključit Speedstep tehnologijo? A naj dvig naredim z Asusovimi programčki al z biosom?

d0nkEy ::

probj kuko je če je vklučen an =) Drgač pa ja BIOS!

strumf666 ::

Bok!

Kaj pa imaš za eno osnovno ploščo? Počasne rame imaš, tako da vprašanje, koliko boš lahko iztisnil iz procesorja, pa tudi hlajenje bo problem.
Navijaj na 1:1, kot je že donkey napisal, za nastavitve biosa si pa poglej v spodnjem linku. Aja, če boš voltažo pustil na avto, ti jo bo plata sama vzdigovala do cca 1,4 V.LP

edit: Vidim, da si napisal za ploščo že v prvem postu. Preberi:

Tole preberi. Na zadnji strani imaš pa še nekaj linkov, med drugim slike biosa za max fsb OC pri ramu nastavi svoje latence (na sliki so za drug ram) ali pa pusti configure DRAM timings by SPD na ENABLED.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Zigi15 ::

Sej, ko sem naročal računalnik sem naročil 800 MHz RAM, potem so pa "geniji" pri Anniju ugotovili, da ne gre skup z mojim procesorjem in so mi namesto 1 modul po 1 GB, 800 MHz podtaknili 2 po 512 MB in 266 MHz;( Sovražim jih! Da ne omenjam da so mi dali belo ohišje in tipkovnico namesto črnega, ker druzga pač niso meli!;(( Zakaj bi pa moj RAM bil problem? A se ne da zmanjšat razmerje med FSB in RAMOM na 1.5:1 al pa 2:1?

strumf666 ::

če nimaš namen imeti več kot 2g rama, pol število modulov ni problem, ker ti bo 4x 512 mb laufal identično kot 2x1g ker imaš intela. Kar Annija tiče in tega, kar si napisal mi je pa precej čudno, da so ti to rekli.

za pod 1:1 tvoja plata nima delilnika (imajo samo 975x kolikor je meni znano, pa še uporabljajo se ponavadi ne. Ne vem ali zarad težav ali prevelkega padca zmogljivosti), tako da če imaš enako dober proc kot jes in bi ga rad navil, boš mogel menjat rame (meni laufa na 400FSB - 3,6GHz rami torej na DDR2 800) to je na voltaži cca 1,55 V samo se full greje, ko navijaš in če še dvigneš voltažo. Jes imam pod dual prime tam cca 60°C z vodnim hlajenjem.

Povzetek: če bi rad čimbolj navil, moraš imet vsaj DDR800 (tvoja plata gre do FSB 500, tako da zna bit še 800 premalo) pa čim boljše hlajenje. Ampak probaj stestirat proc pri kakem kolegu, da ne boš zmetal preveč denarja za rame in hlajenje, potem pa ugotovil, da se ti proc ne navija dobro.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Shark-357 ::

Heh ti si genij po vsej verjetnosti imaš 800mhz ram samo, ker ram po defaultu deluje 1:1 z fsb-jem (266=533Mhz) ne more biti frkvenca 800Mhz:\ mislim halo no...
Kar se ohišja tiče verjetno ni bilo črnega na zalogi in so ti dali Belega o čem si bil primerno obveščen :\
Če ti gre še vedno ohišje in tipkovnica v nos zadevo nesi nazaj in ti bodo menjali brezplačno...

d0nkEy ::

JA bolje je met 800 mhz rame, če imaš nižje frekvence poj nemorš uskladit razmerja 1:1 če navijaš CPU in ima front side buss 400+

Zigi15 ::

Pa dobr, no Shark, če se pa že tako spoznaš, zakaj mi pa potem pri Anniju niso naredili takole: FSB 400 MHz, množilnik 6x, FSB:DRAM 1:2!!!!!!!!!!!!!????????????????????? O NIČEMER PA NISEM BIL OBVEŠČEN!;(( DA se razumemo. In še tolk popusta, kolkor sm ga pri Anniju dobil, sm zapravil z vožnjami v Trzin:|

Zigi15 ::

V navodilih za procesor pa dobr piše, da NI KOMPATIBILEN Z NEKATERIMI STAREJŠIMI 800 MEGAHERČNIMI RAMI.

Zigi15 ::

dOnkEy, katere rame pa maš?

d0nkEy ::

Jst mam rame Goodram 2x512MB 800 Mhz. So mal dražji pa samo v funtechu se jih dobi ampk jebt ga fajn se navijajo =) Dobiš sam v paketu 2x512 (42k SIT) in 2x1GB !

Shark-357 ::

Lej nikjer ti ne bodo tweakal biosa,sistema ne v Anniju,mlacomu,comtronu ...;)

Zigi15 ::

Zakaj so sploh začel množilnike zaklepat?!;( Kje je smisel tega? Pač bi napisal da se garancija izniči, če navijaš... Pa tolk fajn bi blo brez tega...:\

strumf666 ::

Multiji so pri intelu zaklenjeni že od časa pentiuma/celerona 2, pa še vseeno smo jih navijal :D AMD je začel z odklenjenimi množilniki navzdol zaradi Cool&Quiet. Navzgor odklenjena imaš pa FX in Extreme, ki sta pa tudi malenkost dražja :D

@zigi: če ti prinesem procesor pokazat, a boš videl, da sem ga navil? Sej garancijo itak izničiš, če navijaš, samo kako se naj bi pa to dalo videt, pa ne vem. Če bi bili multiji odklenjeni navzgor bi bilo prelahko navijat in bi bili ob preveč denarja, pa (skoraj) nobeden ne bi kupoval hitrejših ramov, boljših plošč,.. ker jih ne bi rabil.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM dilema

Oddelek: Strojna oprema
242351 (1702) OVID
»

Navitje C2D X6800 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814232 (3371) mesoreznica
»

Kako pravilno naviti samo procesor

Oddelek: Navijanje
483258 (2692) WamPIRe-
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323891 (18581) Jst
»

Nasvet glede navijanja!!!

Oddelek: Navijanje
451970 (1506) Cingular

Več podobnih tem