» »

Igralna palica za Flight simulator

Igralna palica za Flight simulator

iMark ::

Pozdravljeni!

Katero igralno palico priporočate za MS Flights Simulator X, da bi bila čim bolj popolna pri igranju. Pa dobro bi bilo če bi dali link do slovenseke spletne trgovine. A igra kdo ta špil z igralno palico? Kako se vam zdi?

bluefish ::

Uporabljam Logitech Wingman Force 3D. Pred igranjem je potrebno nekaj kalibracije, da stvar deluje tako, kot je treba. Seveda pa bo z igro najbolje deloval Microsoftov joystick (imena se žal ne spomnim), ki je legenda.
Moje mnenje o igri pa je dvoumno. Imam občutek, da se od FS 2004 ni spremenilo skoraj nič. Okolje je res bolje modelirano, vendar pa nekega posebnega napredka v grafiki ni (morda pride do izraza le pri max nastavitvah - ki pa zahtevajo astronomsko drago opremo). Tudi nabor letal ostaja skoraj enak, umaknili so celo nekatera bolj popularna letala.

iMark ::

BlueFish a tega imaš klik? Se da v redu vse pilotirat s tem? A niso taki bl za letalske simulacije klik. Al se da lih tko z unim?
Kiri je pa od MS-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

bluefish ::

Ne, imam enega malo starejšega, ki ga verjetno ni več v prodaji: link. Saitek ima še dodatno palico, s katero lahko nastavljaš moč motorja in podobno. Se mi pa zdi, da je le razmetavanje denarja, za tistih nekaj simulacij letenja, ki so na voljo.
Kot sem že napisal, se z mojim joystickom skoraj vse letalske simulacije dobro igra, le pri FS je potrebno malo več nastavljanja (Lock On mi deluje odlično). Sicer pa je pri Logitechovih izdelkih (tudi pri drugih firmah) zraven programska oprema, kjer lahko določiš obnašanje palice za vsako igro posebej.
Za MS joystick pa bom še malo poiskal, vendar pa tudi dvomim, da ga še prodajajo, ker je še starejši kot moj.

EDIT: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

iMark ::

Ok tnx, msilim da bom kar tega vzel Logitech Force 3D Pro ;)

suntrace1 ::

Vzami Saitek X52 in obvezno kasneje TrackIR. Samo še vožnja zares je lahko bolj realna.

iMark ::

Ma ne ne, je pa predrag, pa tud nism tak hud gamer :)
Ubistvu ne igram igr kr so mi bedne, ampak ta FS mi je pa všeč ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

roli ::

Jaz imam Saitek Cyborg Evo pa je super za igrat.Logiteka ma bratranec pa je pretrda in te začne po dolgem času bolet roka.Saitek ima tudi nastavitve za vsako igro posebej v gonilnikih.
http://www.r00li.com

delfinus ::

Problem pri teh logitechih je, da zelo hitro crkne ruder kontrola, ker so v njem bol crappy potenciometri.

bluefish ::

pri meni še ni teh težav. Stvar je doživela že kar trdo uporabo, pa je joystick kot nov. Morda pa so težave pri novejših modelih. Žal pa z njimi nimam izkušenj.

KuhaR ::

Poglej še za novim Saitekom Aviator, je kar fajn pa še poceni naj bi bil (40USD).

crusader ::

Saitek x45 dobis za 15k in manj (nevem ce se nove se dobi) in je dalec najboljsi nakup za tak denar.

iMark ::

Na eni strani sm vidu Saitek x45 za 15k na drugi pa za 26k, kako lahko tako velika razlika v ceni :\
Kaj bi vi vzeli, Saitek x45 ali Logitech Force 3D Pro? Al raje še mal počakam in vzamem Saitek x52?

ali3n ::

Saitek all the way... nimaš kaj razmišljat.
Pred leti smo ogromno preigrali Sturmovika... menjal sem kakih 5 PalicVeselja... od logitech force, do navadnih,... na koncu sem pristal pri Saitek Cyborg evo... verjetno najboljše razmerje price/performance... robusten, enostaven, lepo sede v roko; prilagodljiv (levičarji),... ni da ni.

Force feedback se je vsaj pri meni izkazal za "brco v temo"... saj so palice preveč otrdele in je bilo dejansko težko letet...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bluefish ::

sem se tudi jaz sedaj malo pozanimal o Saiteku X45 in ti ga priporočam, ker se mi zdi, da za cenu ponuja kar veliko možnosti, ki jih Logitech nima. Edino kar me moti je malo bolj plastičen videz (kar pa ne vpliva na performance :)) ).

suntrace1 ::

Ma sploh ni za razmišlajt - X45 se najbolj splača, sploh za resen simulator.

p.s.: kje pa imajo X45 po 15k - sem pretrgal kabel od throttle-a in mi zdaj ne dela tako kot treba :8)

jamiroq ::

na igabibi so ga svojčas (nekako ob izidu x52) imeli za 16k. bi pa rekel, da se ti splača pobrskat po kakšnem ebayu (.ie ali .co.uk), ker znaš naletet na kakšno poceni varianto.
prihaja pa x52 pro. imho je "pro" samo po izgledu... but what do i know :P.
edit: cena bo $200, pri nas verjetno okoli 200€, po mojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jamiroq ()

iMark ::

Uuu, kdaj bo to v Slo, pa kakšna bo cena :D

destiny ::

hmm, za 200€ bi mogoce ze kje thrustmasterjevga cougarja dobil. Sicer saitek je kul, ko pa mas enkrat v rokah cougarja, pol se ti pa res smeji :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Joystick

Oddelek: Kaj kupiti
222260 (1708) nodrim
»

Simulator letenja za darilo-nujno prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
133814 (3547) merlin2
»

Kateri JOYSTICK?

Oddelek: Kaj kupiti
172402 (2215) kurjač
»

Nakup joysticka - izbira

Oddelek: Kaj kupiti
241702 (1492) Monster
»

joystick in game z letali

Oddelek: Kaj kupiti
162804 (2587) pelican

Več podobnih tem