» »

Limited or no connectivity

Limited or no connectivity

IVo ::

Včeraj sm nabavu P5B (ne deluxe verzijo...obično torej... moram reč da je razn tega problema godlična mamaplata) in vse dela lepo razn... ne morem se povezat na net. Instaliral sm najnvejšo verzijo ethernet controlerja, in ko se hočem povezat mi javi ta error...pa zlo dolg išče IP adress. Tega problema na laptopu nimam, tam se connecta v skundi dveh...Mam pa 8MB/1MB povezavo, ponudnik T2. Proooosim za pomoč...nujno rabm net na namiznem compu.
LP

harvey ::

Vzrok napake je, da mrežna kartica ne dobi ip naslova od DHCP strežnika. Imaš morda statični IP?

Če nimaš statični IP.
1. Poskusi run CMD in nato vpiši IPCONFIG /release in nato IPCONFIG /renew
2. popolnoma odstrani gonilnike za mrežno kartico in jo ponovno namesti. Prav tako tcp/ip protokol.
3. lahko pa je tudi mrežna kaj fuč - sem že videl tudi take primere

Če imaš statični IP, boš potreboval za povezano več računalnikov router (usmerjevalnik).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

IVo ::

Nimam statičnega IPja...
Šel sm po tvojih navodilih, in je rekl najprej pr release:
IP Adress for adapter Local area conection has already been released
Potem sm dal renew in mi je izpisal:
An error occurred while renewing interface Local Area Connection : unable to contact your DHCP server. Reques has timed out...
To je to, zdej grem pa brisat gonilnike...Kako je pa z brisanjem in instalacijo tcp/ip protokola?
Najlepša hvala za pomoč BTW
LP

btree ::

po moje moras samo odkljukati: Notify me when this connection has limited or no connectivity

Qcube ::

Danes sem imel podoben problem pri punci ki ima t-2. Po vseh možnih poskusih je bilo potrebno samo izklopit in ponovno vklopit mrežni kabel iz modema.

sidd ::

Pri meni pomaga reset routerja... al pa v win xp odkljukaš da se računalnik pedstavi kot računalnik ko je na voljo računalniška informacija. Tole je sploh nevem zakaj meni včasih pomagalo :\ . Aja, kaj imaš dorekt iz modema povezano? te probaj resetirat modem. Recimo.
no idea for signature
signed
I

IVo ::

Tist notify ne nardi NČ (to je sam informacija; če ga odklukaš je problem še tu, sam da nimaš pojma da ga sploh maš).
Veš kolikokrat sm izklopil in nazaj priklopil kabl. Vsakič k sm probal nov driver aka. 100x... Pa problem ni v kablu ampak winsih ali onboard mrežni...Net čist lepo dela na prenosniku; isti kabl uporabljam za oboje.
Sid; routerja nimam ..."al pa v win xp odkljukaš da se računalnik pedstavi kot računalnik ko je na voljo računalniška informacija." tega pa ne znam nardit tko da bi prosu za obrazložitev... Modem sm probal resetirat in ni pomagal...
Tko da HEEEELP!

SasoS ::

na laptopu naredi release, potem pa na svojmu kompu renew.

IVo ::

Upam da mi to ne bo sfukal povezave na laptopu...K pol ne bom mogu brat telih sporočil. Pa ne vem če mi bo to kej pomagal, ker sm pred zamenjavo chipseta lahk preklapljal kabl med obema; laptopom in namiznim...

amigo_no1 ::

Nekje si sposodi pci mrežno kartico in poglej če je še zmeraj ista situacija.

tukaj imaš vse za tvojo matično pl. (bios , driverje za lan, čipset ...)
http://support.asus.com/download/downlo...

Zgodovina sprememb…

IVo ::

Itak da sm potegnu od tam driverje... sam pol sm iskal še na realtekovi strani...pa ne vem kje še. Zdej grem nabavit eno mrežno, k vsi majo integrirano... pa poročam...

SasoS ::

mrežna je (verjetno) kul, težave imaš ker je ip na stari plati še vedno leasan, tretjega ti pa T-2 ne bo dal. Naredi release na laptopu kot sem rekel, ali pa počakaj 24h da potečne prejšnji ip...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

IVo ::

1. odkar sm zamenjal plato je preteklo okrog 48ur...
2. naredu sm release na laptopu, pa pol renew na compu ampak ni pomagal (izpiše: "An error occure while renewing interface Local Area Connection: unable to nontact your DHCP server. Reques has timed out.)
3. kupu sm neko mrežno od belkina 100/10 ki ima nek konektor (kabl k gre z mrežne ma matično) ampak ne vem kam ga utaknt na matični... wtf (no lih sm v navodilih prebral da je to kabl za wake on lan...tak da ga ne rabm....)
DRGAČ PA MATIČNA SEKA!!!! Navija se k živao. Bom poročal kmal...sam ta problem me mal;(( ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

IVo ::

Ok ...ZAKLJUČEK je da je lan na matični pokvarjen al karkol že; sm dal not to beliknovo LAN kartico 100/10 (ni gigabit, ampak itak ne bom rabu več), IN ZDEJ DELA!!! Frackin finnaly. Hvala za pomoč.

amigo_no1 ::

Hehe :D
Se splača imeti v rezervi kakšno mrežno :)

Si kupil novo matično pl. ?

Kaj pa če jo je potrebno enablati v biosu (mrežno onboard) ?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
473021 (2572) RuskiSnajper
»

Local Area Connection" Doesn't have a valid ip config

Oddelek: Omrežja in internet
111376 (1179) 5er-->
»

preverjanje net povezave z dos batch ukazi

Oddelek: Programiranje
173628 (1968) amigo_no1
»

Velik problem z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
182063 (1819) #000000
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133887 (3683) imagodei

Več podobnih tem