» »

Disk nad 50°C

Disk nad 50°C

diso32 ::

Imam disk WD2500JS pri katerem je temperatura stalno nad 50°C pa tudi do 55°C.
Lahko predvidevam da je morda krivo napajanje?????
-

Pouh ::

ja, ce bos izklopil napajanje se ne bo vec grel:)
no resno; take temperature so ze visoke..
prvo poglej ce imas disk sploh prisraufan na ohisje..

iMark ::

Ma ne se bat....to ni še nič, moj je delal 24/7 čez poletje in je mew tudi več kot 60°C :D res res

Kaličopko ::

jest se pa za 43 sekiram

diso32 ::

Glede napajanja sem mislil napetost: 205-230V, kar zagotovo ni dobro...
Danes se mi je komp 4x kar sam resetiral, tko da ne vem a je kriv disk, napetost al pa se kak virus sili....
-

iMark ::

Taka napetost pride v napajalnik, "vn" pa gre od 1 do 12V...
Včasih so za to da se comp resetira krivi kšni driverji,od grafe, tko da provi zbrisat driverje, in njih pol zamenjta z najnovejšimi, al pa počaki če bo še kdo kej povedu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

Gambino ::

Ma en ventilatorček na šravfate, pa bo mrzu disk. Jst jih imam 3 pa en ventilator na ohišje pršraufan pa se kar pozna.

amigo_no1 ::

Moj seagate 320 Gb se tudi precej greje (43 C) v sobi ki je nezakurjena :O .
Na njihovi strani piše da ta disk dela v temp. območju med 0 in 60 C .

MeGreat ::

Hmm, moj seagate pa ima 31stopinj vsaj tako kaže speedfan

amigo_no1 ::

Kako velik pa je ?

OldSkul ::

Moj maxtor se greje prek 50C, pa se ne sekiram...

amigo_no1 ::

Hmm, koliko dolgo ga pa že imaš ?
Že od samega začetka dela pri 50 C ?

bluefish ::

se velikokrat čudim temperaturam, ki jih imate nekateri pri diskih. Sam imam 3 diske (Hitachi 250GB, WD 250GB, IBM 80GB), enega nad drugim, pa redko presežejo 45°C.
Poskusi z dodatnim ventilatorjem, ki bo pihal pod disk. Pri nekaterih diskih pa je možna tudi okvara notranjega senzorja za temperaturo.

Izi ::

Za visoke temperature diskov so kriva izključno samo slaba ohišja računalnikov.
Se pravi slab pretok zraka skozi ohišje.

Če so vam podatki kolikor toliko važni potem diska nikako pustiti do 50°C.
Normalna delovna temperature večine diskov, ni važno ali imajo 5000 ali pa 10000 obratov, mora biti vedno med 40 - 45°C.
Hitrejši diski z več obrati niso ponavadi nič bolj topli, samo bolj glasni so.

Če je ohišje računalnika kolikor toliko dobro potem vhodni ventilatorji, na prednji strani računalnika pihajo direkt čez vse trde diske in jih tako hladijo.

Vsakih 5°C višja temperatura od normalne zniža povprečno življensko dobo diska za polovico in možnost trenutne okvare se podvoji.
Disk, ki stalno deluje pri 40°C bo deloval brez problema tudi 10 let, medtem ko pri 60°C lahko pričakujete 1 do 2 leti delovanja z precejšno možnostjo, da boste kar naenkrat ostali brez vseh podatkov.

desmill ::

z kerim progom pa vidš temp diska?

amigo_no1 ::

speedfan , dtemp , MSI PC Alert (dela na msi matični pl.) , Motherboard Monitor, hardware sensors monitor (ni zastonj) , intel ima enega svojega.

diso32 ::

Sej imam 2 ventilatorja 80mm, ki pihata direktno u disk. Res je, da je za samodejno resetiranje računalnika bil kriv nek gonilnik, skrbi me edino napetost, ki je obupna....
-

bluefish ::

kako veš, koliko je napetost?

diso32 ::

Z voltmetrom mi kaže od 205 do 235, ne vem pa kakšna je tudi resnična maksimalna in minimalna....
-

MeGreat ::

320 giga je velik moj seagate, nima pa nobenega aktivnega hlajenja(direkt za disk) Mam pa ene 3-4 ventilatorje in je mašina glasna ko hudič

bluefish ::

to ni napetost diska. Možno pa je, da ti skače napetost v napajalniku. Poskusi s kakšnim drugim.

diso32 ::

Samo če je že vhodna napetost do napajalnika taka, koliko potem to moti napajalnik in kakšna je njegova izhodna napetost????
-

amigo_no1 ::

205 do 235 V si izmeril kje ?

diso32 ::

z voltmetrom na podaljšku, nam katerem je tudi komp
-

Mr_Globus ::

V prenosniku imam konstanto 50 stopinj... še dobro da so tri leta garancije :\

amigo_no1 ::

Na podatke ni garancije:D

OldSkul ::

Jaz ne uporabljam nobenih dodatnih ventilatorjev... mam raje tišino, vse pomembne podatke imam pa na dvdjih.

joza20 ::

Ti zmeri napetost na samem kablu ki je priklopljen na disk in ne na podaljšku. lol


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družinski server / HTPC za v dnevno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10612569 (9277) CoreySteel
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474674 (2816) kitara8
»

Nov WD 640GB Black...zašvicu. Full...

Oddelek: Strojna oprema
222063 (1331) AapocalypseE
»

Trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
101223 (1030) Blisk
»

Trdi disk-segrevanje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261968 (1342) CoolBits

Več podobnih tem