» »

problemi z navijanjem

problemi z navijanjem

gega777 ::

zivjo usem skupaj
kot sem ze prej jamral o hitrosti racunalnika, in se pritozeval sem probal zadevo malo naviti, in se use skupaj obnese nemogoce. za usak slucaj lahko se enkrat napisem podatke mojega racunalnika. imam (procesor venice 3000+ 64 bit, maticno plato dfi nF4 ultra infinity, 2x256 in 1x512 mb rpm 400, graficno kartico g force 6600 gt 128mb rpm., 250gb hitachi sata disk).

ko sem navil procesor, se mi je kar sam od sebe resetiral, navil sem ga na 3200 najvec(navijal sem ga postopno, in obnasal se je normalno do priblizno 3075), hlajenje imam ze zamenjano. imam cooler (thermaltake polo 735), kar mislim da zadostuje, za usak slucaj ce ze ne imam zamenjan ohisje:(s viking thermaltake) kater ima se dodatna 2 regulacijska ventilatorja.

Ko sem navil graficno sem uporabil program cool bits in se tudi ni obneslo. ko sem navil (core clock frequency iz 500 na priblizno 516 )in( memory clock frequency iz 1000 na 1050) sem zagnal igrico, in med igro so se mi pojavljale razlicne kocke, krogci, vogali so se mi zaobljali,..... na graficni sem tudi zamenjal hlajenje in sicer imam:(Thermaltake "Schooner" VGA Heatpipe)
prosim za predloge kaj naj naredim, ali saj povete kaj je verjetno narobe,.

hvala lepa Gregor

obadek ::

Po tvojih besedah mislm da ma tvoja kišta z grafično kartico vred zelo zelo zelo zelo slab navijalni potencial. Mislm da ni rešitve razen kaki vmod na grafi sam to ti pa ne priporočam če ne znaš.

gega777 ::

hvala za odgovor, vendar se mi zdi sumljivo, da se procesor obnasa podobno, razen da se drugace odziva, navijanje je pa enak 'shit'. premalo...
gledam: nekateri navijajo take procesorje na 3600,... je mogoce da imam pre slabo maticno plosco???

obadek ::

Ma ne plošča sigurn ni preslaba je full dobra za navijat. Verjetn te rami bremzajo. Kere rame pa maš ???

gega777 ::

joj, mi je kar narodno povedati: 2x 256mb pc3200 ddr twinMOS.
se ena prosnja... bi mi lahko dali msn, ali irc kanal, da bi se pogovorila, ker sem o teh racunalniskih zadevah bol tako, ce ne pa lahko tudi tukaj resujeva probleme:D

obadek ::

Ja rami so res bl tko tko. Dej slike od biosa prlep. Da vidm kk maš zadevo nastavljeno. Nalimi sam Advence chipset fulture pa tist za navijanje.

mtjz33 ::

2x256 ter 512 RAM-a ne gre skupaj. S takšno kombinacijo boš imel samo probleme.

dry ::

A drugač znaš navijat?
A si dal divider (od ramov) ko si navijal procesor na 100 oz. 1/2?
Ker venice cori bi mogl laufat na 2500 skor vsaki.Men dela na 2800 BP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dry ()

bozickus ::

1. vrzi iz plate 2 * 256 rame in kupi še ene 512, pa boš videl razliko.
2.če misliš , da ti je Athlon 3000 premalo, ga prodaj in kupi 3500-4000...
(sam imam 3500 pa je mogoče malce boljše delovanje(odvisn pa je od predpomnilnika na procu)
3.domnevam, da hočeš navit računalnik za boljše igranje, zato:
-v Biosu daj vse na default(začetne nastavitve)
-procesorja ne moreš full navit (če hočeš spravit na 3600, moraš imet pravi
procesor)
-v WinXP poglej, kateri programi so ti nujni za samodejen zagon
(če špilaš pa da imaš Nortona, Kaspersky,Zone Alarm ali kaj petega, bo bolj svoh špil)
-vsekakor ne moreš igrat igre, gledat film, defragmirat disk, poslušat musko, pisat
seminarsko IN imet anti-virusno zaščito HKRATI
4. in zadnjič; poglej konfiguracije v igri (grafika, detajli..)
odkrit rečen, z 3000, zbrko med RAM-i in takšno graf.kartico ter kupom programja v ozadju RES ne moreš pričakovat nekih vrhunskih rezultatov.

KDOR Z MALIM ZADOVOLJEN NI..
NAJ V TRGOVINO PO VELIKO ODHITI.
Carpe diem permaneo!

obadek ::

''KDOR Z MALIM ZADOVOLJEN NI..
NAJ V TRGOVINO PO VELIKO ODHITI.''


To si pa čist hudo dobr povedu. Se strinjam s tabo. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321275 (12425) DJ MartiNi
»

7600 GT V Akciji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
10610653 (5275) asus
»

Navil Athlona 64 FX venice z gigabyte GA-K8NF-9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
836106 (4227) S!lentHunter
»

Nadgradnja sistem pomoč.

Oddelek: Strojna oprema
251659 (1301) scancarm
»

slabo delovanje gf 6800le

Oddelek: Strojna oprema
211482 (1122) ljubecan

Več podobnih tem