» »

Kaj trenutno berete?

Kaj trenutno berete?

««
3 / 25
»»

Leprechaun ::

 mandela

mandela



Meni je zelo všeč, sem pa nekje na polovici :) .

cebelar123 ::

 4.del

4.del

Dajarra ::

Gari Kasparov- Kako življenje oponaša šah

Cena v knjigarni-5 evrov.

cebelar123 ::

 5.del

5.del

treker ::

cebelar123 ::

 6.del

6.del



Ta knjiga je krajša od prejšne in je uvod v 7.del.Se mi zdi da je King zadnja dva dela napisal v stilu "A Song of Ice and Fire" kjer je Martin razdelil eno knjigo na dve zaradi dolžine.
P.S.
Se pa mi knjiga osebno ni tako dopadla kot prejšnja.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

Tako prečital sem zadnji del serije Dark tower, ampak ne še vse kaj se tiče te serije saj je King še kar nekaj zgodb iz Dark tower serije napisal v drugih knjigah v obliki kratkih zgodb in pa leta 2012 izdal knjigo The Dark Tower: The Wind Through the Keyhole.

Kar se zadnje knjige tiče morem rečti, da mi sam konec ni bil všeč in sem bil zelo razočaran. Ampak kot King napiše je bolj pomembna pot do konca zgodbe kot pa tistih par strani konca. Zgodba pa je morem reč fenomenalna.

genesiss ::

Master_Yoda ::

Huxley - Brave new world
Jack London - The call of the Wild

cebelar123 ::



Kratka zgodba o poresorju, ki po pomomti dobi Kindla s posebno funkcijo. Zgodba ima povezavo s serijo Dark Tower , čeprav res minimalno.

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Karl May:Stezosledec

Ej cebelar123 je tale dark tower nekakšna fantazija? Ker me je platnica kr pritegnila

cebelar123 ::

Knjiga je fantazija katera vsebuje potovanja skozi dimezije in čas, ima tudi uroke in nadnaravna bitja ampak ni pretirano.
Če boš slučajno začel čitat ne sodi celotne zbirke po prvi knjigi. Obvezno se moreš potrudit in začet čitat drugo knjigo pol pa neboš mogel več nehat.

Black Dragon ::

Time will tell.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::


Še ena kratka zgodba.

cebelar123 ::


Kratka zgodba katero sta napisala Stephen King in njegov sin Joe Hill.

;-) ::

[PSI] ze tretjic.

Isotropic ::

;-) je izjavil:

[PSI] ze tretjic.


daj povej za kaj se gre

cebelar123 ::



V rokah sem imel tudi slovenski prevod, kateri je katastrofa od katastrofe. Vsaj tistih par listov kaj sem jih na hitro preletel v knjigarni. Besede katere prevajalec ni znal prevesti je pustil kar v angleščini in podobne stvari.

cebelar123 ::



Duhi niso moja tema :( čeprav ima knjiga tudi svetle trenutke.

;-) ::

Isotropic je izjavil:

;-) je izjavil:

[PSI] ze tretjic.


daj povej za kaj se gre

Malo pogooglaj, da te zacne zanimat prevec pa spet ne da ne zves prevec ker te utegne ne_zanimat. Knjiga je fenomenalna.

cebelar123 ::

 klasika

klasika

cebelar123 ::

 audiobook

audiobook



Link do vsebine:
Just After Sunset @ Wikipedia

The Gingerbread Girl je edina zgodba vredna omembe.

Starodavni ::

Tretji del serije Roboti v Slovenščini. Prevod je čisto super :)

Isaac Asimov: Roboti jutranje zore



Roboti jutranje zore @ Wikipedia

cebelar123 ::

 The Foundation Trilogy

The Foundation Trilogy



Jaz sem pred časom nazaj prebral The Foundation Trilogy in sem se komaj prebil skozi. Kaj slučajno veš ali je Robots serija in The Foundation serija pisana v podobnem stilu?

Je pa res da je Foundation trilogija bila napisana 1950-1953 takratno razmišljanje je bilo, da bomo imeli vse na jedersko energijo od zobnih ščetk naprej.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::


Dosti boljša zbirka zgodb kot v "Just After Sunset"

OmegaBlue ::

Ravno končal Wool serijo skupaj z Shift in Dust nadaljevanji. Vsekakor priporočam za postapokaliptik fiction ljubitelje.


http://www.amazon.com/Wool-Omnibus-Edit...
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

cebelar123 ::



Bolj znane filmske priredbe zgodb iz te knjige:

Children of the Corn
Trucks

Night Shift %28book%29 @ Wikipedia

cebelar123 ::

  1/4 del

1/4 del

cebelar123 ::

 2/4 del

2/4 del

dottor ::

Ravno kar prebral Digitalno trdnjavo. Še Inferno nabavim pa imam vse Brownove knjige pod streho :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Heh, enako. Sicer so predhodne knjige v vezavi s trdo platnico, vendar bo tole počakal na mehko.

dottor ::

Pod streho je blo mišljeno prebrano. Sam si lastim Angeli in demoni (mehka), Ledena prevara (trda) in Izgubljeni simbol (trda). Da vičijevo šifro in Digitalno trdnjavo sem si sposodu (obe trde).

Si pa sproti dopolnjujem zbirko (trdo vezano) zbirke Pesem ledu in ognja (Game of Thrones za tiste ki ne veste). Trenutno sem pri tretji knjigi, pa dokler ne izide 6. morem nabavit še 4. in 5. ter vse tri prebrat. Serija mi je po prvih dveh sezonah postala kr neki in se raje posvetim knjigi.

Nekako mi je trdo vezane knjige full lažje brat kot mehko vezane aka žepne izdaje, zato če se le da si kupim knjigo trdo vezano. Bo pa treba it počasi v OBI po novo polico in L profile :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

cebelar123 ::

Svetujem ti da ne čakaš predolgo s trdimi vezavami knjig "Pesem ledu in ognja", da ti nebodo pošle. Ker vprašanje če bo kdaj ponatis.
Se razume če slučajno bereš slo verzjo.

bluefish ::

Ja, meni tudi bolj ugajajo trdo vezane knjige, vendar je ob ceni cca. 40 proti 10€ izbira mehko vezanih no-brainer.

cebelar123 ::

Odvisno če si bi jih rad imel za v zbirko potem je za mene 100% trda vezava.

dottor ::

Jaz knjige za zbirko kupujem trde, knjige, ki večina prebereš 1x in pol stojijo na polici v upanju da jo še kdo od domačih prime v roke pa v mehki izdaji. Je pa res da je knjiga trdo vezanih proti mehko vezani kar precejšnja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Freezy ::



Vrhunsko pripovedovanje.

huelz ::

Palahniuk - Lullaby

Blum ::

"Kaj trenutno berete?" od Goldee.
Nič posebnega, čtivo za zjutraj.

Okapi ::

cebelar123 ::

 3/4

3/4



Nad tretjo knjigo sem razočaran saj v knjigi praktično ni zombijev.
Mogoče sem razočaran celo nad celo zbirko saj "young adult books" meni nikakor ne ležijo.

cebelar123 ::

Okapi ::

M.B. ::

 Brood of Bones

Brood of Bones


Trenutno zastonj na Amazonu in še Ostali formati
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Kaboom ::

Pravkar koncal
 Red Dragon

Red Dragon



in kmalu nadaljujem:
 The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs



...ko koncam vse stiri, pa pogledam filme se enkrat :) kot pricakovano so knjige se boljse od ze zdaj dobrih filmov!
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

cebelar123 ::


The Postman @ Wikipedia

Knjiga in film se precej razlikujeta.
Knjiga je 10/10.

cebelar123 ::

Malo za spremembo

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

msjr ::

 Mindswap

Mindswap

avani ::

I'm a Stranger Here Myself: Notes on Returning to America After 20 Years Away, by Bill Bryson.

Malce bolj lahkotno branje. Bryson je znan cinik in poka res hude vice
««
3 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimivi novi oz. prihajajoči animirani filmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
10432577 (683) opeter

Več podobnih tem