» »

IBM Thinkpad T22 in XP

IBM Thinkpad T22 in XP

100TisočMark ::

Pozdravljeni,

Imam prenosnika IBM Thinkpad T22 (Pentium mobile 3 900 MHZ, 256 SDRAM, S3 Savage 8MB video). Kar se tiče kvalitete in ohišja, nimam pripomb, odličen.

Xp deluje "glih za glih", ampak to je jasno glede na karateristike.

Zatakne se pri divx filmih (nekateri mi štekajo, nekateri ne) - iste codace imam na "desktopu" in dela normalno. Grafa prenosnika je S3SAVAGE 8 MB - vem, ni primerna.
Kaj naj naredim?

1. Zamenjam codace? Bojda obstajajo neki codaci, ki so prilagojeni za slower machines? Pozna kdo? Jaz sem jih vcasih nucal na stari 300 mhz, samo sem pozabil kako se imenujejo oz, ce sploh obstajajo?

2. Zamenjam OS? Dam gor Win 2000 (jedro je isto kor pri xp) ali kateri drugi o.s. sistem, samo dvomim, da se bo poznalo kaj?

3. Dokupim ram, kar se verjetno pri filmih ne bi poznalo, pri ostalih aplikacijah pa verjetno da (firefox,ko je pozresna ko satan,itd...) ?

4. Kakrsen koli predlog od koga, ki je veteran in lastnik starih masin in ima izkusnje z optimiziranjem in hirosti pc-ja? :)

Hvala ;)
lp, Sanel

Bakunin ::

100TisočMark ::

Hvala za odgovor Bakunin, ravno gledam po googlu "tweaking".

Se kdo kak predlog izmed nastetih goraj?

Sem dal pod iskanje, pa nisem kaj prevec našel.

Lp

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

100TisočMark ::

Hvala sefe, search malo sepa ali pa jaz, eh vseeno.

Kaj niso windows 2000 narejeni na istem jedru kot xp (kernel)? Mislis, da bi delalo hitreje, sem slisal da so w2000 zelo podobni kot xp?

em...linux?

Lp

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

kakorkoli....win 2000 niso vec podprti s strani MS. na "dolgi" rok ti ostane samo XP.
saj XP se tudi da postimat.... poglej po netu za "barebone" edition ter preberi to.

uporabiti Linux na "starem" PC ? Seveda.

100TisočMark ::

Bakunin, od tebe sem naucil dva nova izraza za katera nisem prej sploh slisal (pa ze dolgo uporabljam pc), prvi je "tweaking" in "barebone", oba koristna :).

Se strinjam ja, xp je na dolgi rok boljsi, sem vse vizualizacije izklopil in se kar obuctno pozna, bom se probal barebone.

Hvala,

Lp

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Probaj se z VLC playerjem. Mogoce bo bolj tekoce predvajal z manj sistemskimi sredstvi.
Pa XPje nastimaj pod properties za performance samo spodnje 4 kvadratke obkljukaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me!

Oddelek: Navijanje
1854048 (19040) galu
»

Kteri predvajalnok glasbe naj uporabim :D

Oddelek: Pomoč in nasveti
91091 (910) brdi
»

Zbirka Voltmodov za Grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
4512996 (7791) r0b3rt
»

Tweak-anje xp (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
674799 (3229) Hux
»

Servisi v Win 2k pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
13903 (725) andrej

Več podobnih tem