» »

Postavitev omrežnega diska, še bolje strežnika

Postavitev omrežnega diska, še bolje strežnika

micka ::

Zdravo!

Doma mi že preseda, ker računalnik non stop deluje in sem si zamislila, da bi bilo "fajn" nekaj diskov skupaj postavit v mrežo. Predvidevam da potrebujem delujoč ne preveč močan procesor, matično, nekaj ramov in seveda diske. Kateri OS bi bil najboljši za ta namen? Sedaj se v mrežno povezujemo preko Wi- fi routerja, na računalniku imam možnost deljenja diska z drugimi uporabniki mreže. Še bolje bi bilo, če bi na strežniku (kao) delovali vsi programi za dol vleko, da ne obremenjujem preveč mojega compa. Toliko na hitro, upam da boste vrli fantje priskočili na pomoč, hvala.

#000000 ::

Mah to vzameš en star komp, nanj namestiš ali windows 2000 ali kak linux, naštimaš katero mapo naj šera ostalim v mreži, vzameš uTorrent z web vmesnikom in določiš naj vse downloada v tisto mapo katero šeraš v lan in potem lahko vse delaš od kjerkoli, poznat moraš samo svoj IP naslov, če imaš statičnega, če je dinamični pa to urediš na no-ip.com

Preko uTorrent web vmesnika ne moreš brisat fileov z diska, lahko pa začneš dovnloadar nov torrent in jim določaš UL in DL hitrost, za to pa si lahko omisliš kak vnc ali radmin in isto lahko dostopaš do mašine od kjerkoli, recimo na šihtu med malco :D

Msilm da ima tudi mula možnost web vmesnika (nisem pa 100%) Uglavnem mašino rukneš v en čošak kjer ti ni v napoto, ne rabi ne monitorja ne ništa, vse delaš preko web brskalnika ali vnc-ja, mašino primerno za to mislm da dobiš na bolhi že za 10-15 jurjev.

aja obstaja pa še ena varijanta mislm da je torrentflux, ki je men se zdi še bolj simpl zadeva, deluje kao web server. LP

edit: ja je torrentflux evo linka http://www.torrentflux.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Emule ter torrent preko web vmestnika?

Oddelek: Programska oprema
51170 (1097) flasha
»

Server za vse

Oddelek: Operacijski sistemi
121597 (1286) mitfif
»

Linux router + shramba za download

Oddelek: Omrežja in internet
81048 (921) _pobesneli_
»

Strežnik, NAS, torrent

Oddelek: Omrežja in internet
152644 (2192) bjelakrez
»

multinetwork p2p za linux

Oddelek: Omrežja in internet
141355 (1127) asgard2.0

Več podobnih tem