» »

Formatiran ("uničen") disk...

Formatiran ("uničen") disk...

iMark ::

Pozdravljeni!

V compu mam 2 fitična diska, na enem mam 2 particiji. Na eni so XP-ji, na drugi pa Vista, na drugem fizičnem disku pa dokumenti.
Zdej pa sm se odloču da naložim linux (mandriva), in ko sem izbiral particijo na katero naj naloži, sem particijo, na kateri so XP-ji razdelil še na eno particijo, na kateri bo Linux. Potem grem naprej in mi piše da formatira disk (to pti instalaciji Mandrive), in se mi je zdelo zlo čudno kako formatira toliko diskov, in je trajalo že dlje časa, kej sm se ustrašu, de mi formatira še drugi fizični disk kjer so dokumenti, sem naredil največjo neumnost, resetiral sem comp :'(. Pol priklopim disk na katerem mam dokumente na drugi comp, in mi ga normalno zazna, pol grem pod upravljanje diskov (computer management) in sicer vidim tam moj disk, a piše da je tuj, problematičen la neki tazga se ne spomnim :). A ve kdo če je možno kako rešiti problem oz. podatke podatke (disk), s kakšnim porgramom?
  • spremenil: iMark ()

m.i.h.a. ::

ontrack easy recovery
i like, is nice
:P :D

gfighter ::

GetDataBack. Mi je že dostikrat prav prišel pri točno takšnih "nezgodah".
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gfighter ()

iMark ::

Hvala obema :)
Ampak zdj mam problem, v programu getdataback sem sicer dobil dokumente na disku (vsaj vidim jih gor), ampak ne vem kaj naj naredim da bo disk s5 normalen, da bi ga videl v "moj računalnik". Mi lahko še to pomagate...Še en screen:

A bi blo dobro de bi js to nekam kopirow iz diska na en drugi disk, pa ga tega še enkrat formatiral, sam problem je kr ga ne morem, saj mi v computer management ne ponuja te opcije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

amigo_no1 ::

Desni klik na Disk 2 -> convert to Basic ?

gfighter ::

Pa prvo reši vse podatke potem pa sconvertaj in sformatiraj disk.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

iMark ::

Ok, hvala vsem, mi je uspelo :)
GetDataBack, QL program ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostopanje do diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
201469 (834) Mendos
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784646 (3628) Dejk0
»

Zbisani podatki

Oddelek: Pomoč in nasveti
9945 (834) TOP
»

Eksterni disk - naenkrat ne dela...

Oddelek: Pomoč in nasveti
51075 (1019) mrbungle
»

Particija izginila -- pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
191460 (1218) misso

Več podobnih tem