» »

Pleksi okno v stranici

Pleksi okno v stranici

kuglvinkl ::

Zanima me kako bi pritrdil okno na pločevino.

1. Velikost pleksija bi bila enaka "luknji" v plehu. Potem bi rabil neko gumo, da bi ga pritrdil v pleh (princip avtomobilskih stekel). Kje se jo da dobiti... Please tell me more.

2. Velikost pleksija bi bila malce večja, tako, da bi jo zavijačil skupaj s plehom. Hrup (če dam podložke, potem ne bo čistega stika med pleksijem in plehom)?

3.?

Kje v Ljubljani se to kupi?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

OK, bi mi lahko kdo povedal, kako je sam to urihtal?
Your focus determines your reallity

segi ::

jaz na žalost nimam takšnih izkušenj.Zaenkrat!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

A.J. ::

Tretja možnost bi bla da bi prlepu pleksi na stranico. po moje najbolš z dvostranskim lepilnim trakom, ki je po možnosti iz tanke pene (0.3-0.6 mm). Tako mislem jst nardit.

kllicker ::

pomoje je najbolj če nardiš za cca 5 mm večji plexi ( od luknje) pa pol sam s silikoncam prlimaš.
na tist z guma pa kr pozab - preveč kompliciran

goba ::

Taksne in drugacne gumijaste profile dobis na metre v Astri v Lj.

neo ::

Najboljše boš stvar rešil s silikonom, tako kot so ti že predlagali.
Neo's

kuglvinkl ::

Silikon je tista zadeva, ki se uporablja za pritrjevanje oken v okvirje? In to domnevam zlepi, da je kot eno, se pravi ni tresljajev? Edina jeba bo povsem natančno obdelati pleh (laser baby, do katerega imam morda celo dostop... bo treba vprašat v firmi; zagotovo pa imam dostop do njega, če pokažem žepe polne novcev. Khm, se pa postavlja vprašanje, če sploh režejo tako tanek pleh).

Prav zato me je zanimala varianta z gumo, kjer se lepo zakrije nepravilno odrezan pleh in pleksi. To je tista guma za pritrjevanje stekel v avtomobile?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Viper Neo ::

Jst sm kar is silikonom gor prlepu pa je čist v redu ratal! Res da maš pol rob (debelina pleha) ampak to nič ne kazi izgleda.
Glede rezanja pa : Fleksarco u roke pa bo (My stile!!!):D
How is your faith these day's ?

random ::

Jst mam isti problem, samo da bom imel leseno ohisje, s stranico debelo kaksen
centimeter. A ma kdo kej podobnga, oz
kako naj to naredim?:\Kajti tu bo luknja
mal cečja, če ga prlimam oduzadi, spredaj
se bo pa videl silikon :(.Lep pozdrav

xpozed ::

Moj predlog: zadevo prilipi na notranjo stran stranice z obojestranskim lepilov (jaz sm tko neredu), pa zadeva cist lepo deluje. - k sm hotu dat dol steklo, mi ga je uspel polomt- tolk prime... Am plexi se da kupit na kajuhovi cesti v lj- nasproti picerije marko- tocnga imena in naslova podjetja pa nebi vedu z glave... :P

Cwetto ::

badman: hmmmm. zdej, a boš oduzad tolk pobrusil lesa, da boš lahko pleksi notr dal, in bo vidno minimalno. Oziroma boljše bi bilo spredaj pobrusit v globino tolk, kukr je debel pleksi. In zbrusiš tko, da že pleksi sam drži notr, torej, da je mal napet. Pol ga pa še po robu mal namažeš s sekundnim.
Sam to morš met potrpljenje....
--------------------------------
RY,
http://cwetto2000.tripod.com
Klepetalnik 1.2 - slovenski forumi na dlani
http://www.ruleless.com/klepetalnik/

alesrosina ::

hmm....

kaj pa ce bi ksne hude sraufe, naprimer imbuse .. to tud ful hudo zgleda. no, jst bom kr z navadnimi sraufki naredu, ker ful hudo lepo zgleda.

PS: s cim naj lepo zrezem lukno?

segi ::

Okoli luknje zvrtaj in nato ven s kladivom udari pa veliko pili. Easy in zelo dolgo in tečno opravilo.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

random ::

Cwetto, hvala za idejo.
Itak mi bo en frend delu, k ma doma mizarsko delavnco, tko da ne bo mel
prevec dela pomoje.8-).
Lp

alesrosina ::

segi: to mi je ze jasn .... sam kako zago naj uporabm?

rabm pa za ravne robove, ne okrogle. (ubistvu vec pravokotnikov - kaksnih naj ostane presenecenje do svecane odvoritve - mogoce tudi tukaj, na slo-techu).

kuglvinkl ::

Mi je šinlo: da se stranica iz pleha zahakla v ohišje, mora imeti male sankcije na dnu in vrhu. Torej, ima me, da bi odrezal pleksi velikosti stranice, potem pa na ta pleksi prilepil te sankice oz robove, da bi se uležala v ohišje.

Sprednji rob bi se dalo odrezat pot kotom 45, zadnjega pa ukriviti s toploto.

Edino vprašanje je, katere debeline pleksija prodajajo. Že tečem na Akripolovo stran.
Your focus determines your reallity

segi ::

Če ti bo uspelo, ti dam ...... .
Hočem videt slike.
S čem boš dovajal toploto?
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

kuglvinkl ::

Verjetno misliš odvajal. Spredaj spodaj in zadaj zgoraj po en 80 mm Sunon. Luknje so narejene, pleha tudi ni, tako da je airflow res dober.
Your focus determines your reallity

segi ::

NO ne vem....

Slike!!!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

perci ::

Kaj pa če bi preprosto prilepil pleksi z dvokomponentnim lepilom? Držal bo super, pa še vidnega ne bo nič šraufanga.

LP Peter

kuglvinkl ::

Hec ja, vsi razpravljajo o silikonu. Morda mi bodo v Akripolu povedali, s čim naj zalepim pločevino in pleksi. Obelodanim takoj, ko zvem.
Your focus determines your reallity

Boeing ::

Torej, ker vidim, da nekaterim dela vgradnja okna v stranico kar precejšnje težave, sem narisal eno slikco vgradnje pleksija na notranjo stran pločevine. Tak način sem narisal za svoje potrebe in ga mislim tudi uporabiti, in sicer ni najenostavnejši, je pa najlepši in vgradnja najtrpežnejša, pa še zvočno izolacijo ima dobro.
Torej slikca:
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Matek ::

Boeing, ka maš to za en plug-in za Slikarja?:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Boeing ::

fotošop :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kuglvinkl ::

Vau! Ampak veš kako je z nami humanisti. Poleg tega, da ves čas težimo in jamramo, ne znamo brati načrtov. Bi bil še tolk deca, da bi obrazložil načrt?
Your focus determines your reallity

Boeing ::

:D
Zelena šrafura ponazarja pločevino stranice oz. na splošno nosilni element. Za primer vgradnje v stranico odmislite tisti pravkotni "izrastek", kakor tudi sivo šrafuro nad zeleno in dvojno zastekljevanje.
Torej samo ena plošča pleksija in pločevina.
Pleksi odrežete cca 15mm večjega od izvrtine in naredite luknje v pločevino in pripadajoče luknje v pleksi, ki pa naj bodo večje za pribl. 2mm (priporočam tudi izdelavo "stopničke" v rob pleksija... je narisano zgoraj). V luknje v pleksijo potem z epoksidnim lepilom vlepite medeninaste ali aluminijaste puše. Puše zato, da vijaki ne nalegajo neposredno na pleksi, z čimper se zmanjša možnost poškodb pleksija ob obremenitvah (snemanje stranice, temp. raztezanja itd.).

Ko je to narejeno, vgradite pleksi v stranico. Pleksi steklo je vgrajeno na notranji strani. Med pleksi in pločevino oz. nosilnim elementom obvezno dajte tanke gumijaste podložke (zmanjšajo hrup oz. tresljaje). Vse skupaj pritrdite z vijaki. Pod glavo vijaka priporočam, da daste gumijaste podložke, kakor tudi dvojno podložko (gumijasto na pleksi, nanjo navadno jekleno podložko in nato matico), ter zategnite po pameti... ne pretiravat, pleksi ne bo nikamor pobegnil :D
Špranjo, ki nastane, zalijte z barvnim silikonskim kitom po želji.
Še ena mala opomba: tista tanka zvita pločevina, ki je zvita v obliki črke S, ni nujno potrebna, je pa zelo protihrupno učinkovita, ampak oteži izdelavo.Upam da sm bil dosti jasen... LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

kuglvinkl ::

Jako všeč mi je. Še posebno ideja s pušami. Sicer pa, ker kaniš stvar sam izvesti, bi ti bilo težko, če bi vse skupaj poslikal in komentiral za članek? S-T željno čaka takšnih rešitev. >:D
Your focus determines your reallity

Boeing ::

seveda... :D
Superduperski modifikatorski vodič... like the idea :D
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Popravilo Ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101670 (1383) MasterMiG
»

ohišje iz pleksi stekla - homemade

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
144154 (3708) urosh
»

kje ti zrežejo ohišje?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231952 (1514) mazy
»

pritrditev plexija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131365 (1192) matias
»

kako nardit plexi okno??

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101035 (828) dela

Več podobnih tem