» »

Večni problem na sinfoniki. Ne znajo uredit MOD_REWRITE ?!

Večni problem na sinfoniki. Ne znajo uredit MOD_REWRITE ?!

blackmumba ::

Naredil sem spletno stran, ki uporablja htaccess mod_rewrite, da se izognem index.php?a=2&f=tralala&c=444 in podobnim url-jem, kar je dobro za iskalnike. Gostovanje imam pri SINFONIKI.
10x sem že govoril z njihovo podporo po telefonu(skupno več kot 1 uro), vendar še vedno niso nič zrihtali. Vleče se že par mesecev.

Kako zgleda to, kar povsod drugod deluje, le na SINFONIKI ne ?
Tako:

.htaccess
-----------------------
Options +Indexes
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On

RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_URI} -d [OR]
RewriteCond %{DOCUMENT_ROOT}%{REQUEST_URI} -f
RewriteRule .* - [PT]
RewriteRule ^(.*)? index.php?ime_cat=$1 [L] [nc]
------------------------

To pomeni, da kadar napišeš www.domena.com/nekurlkiNEobstaja, se kliče index.php?ime_cat=nekurlkiNEobstaja
In če imam potem v index.php-ju echo $_GET['ime_cat'], mora izpisat "nekurlkiNEobstaja"

primer na mojem serverju kjer deluje(in na vseh ostalih serverjih tudi deluje BP)
http://lanobald.pointclark.net/test/ - tukaj sta 2 fajla. Zgornji .htaccess in index.php(echo $_GET['ime_cat'];)

lahko preverite http://lanobald.pointclark.net/test/tuk...

... tako to funkcjonira.

Res nevem kaj naj naredim, ker se ta problem ne uredi. Na njihovem strežniku enostavno javlja napako NOT FOUND.
Zdi se mi neumno da bi šel prirejat CMS tako, da odstranim htaccess, da bodo vsi url-ji index.php?page=1 itd ....
Poleg tega je še nesmiselno spreminjati zato, ker jo bodo iskalniki slabše uvrstili in še dodatno delo je...

Ponavljam na vseh ostalih hostingih dela CMS normalno samo na sinfoniki ne, ker mod_rewrite ne dela.
Kaj priporočate ?

Tody ::

Ja in zakaj more biti stvar na sinfoniki ? Če se jim jebe za tebe potem naj se tebi jebe še za njih sej je zadosti servisov ki ti nudijo gostovanje. In tud dosti posameznikov je ki si bodo vzel čas in ti naštimal zadevo kot tebi paše.

blackmumba ::

Zato, ker ima tista firma za katere sem delal stran, že pogodbo s sinfoniko in vse maile imajo preko njih itd... Nevem kaj storiti. Prepričan sem, da je problem na njihovem strežniku, kar sem tudi dokazal. Težko jih bom prepričal, naj spletno stran gostujejo drugje kot pri firmi ki jih trenutno vzdržuje in ima tudi gostovanje. Neugodna situacija za vse ;((

mile ::

sej stran ti mora še vedno delat, bodo pač malo daljši urlji :D

blackmumba ::

mile: ne dela drugače
Vse linke v menijih in povsod izpisuje rewritane - npr.: www.domena.com/slo/predstavitev-podjetj...
in iz /slo/ dobi idlanguage iz /predstavitev-podjetja.html pa dobi idvsebine. In vse spremenljivke se nastavljajo iz url-ja - /slo/novice/naslov-novice.html.

Vsekakor bi imel kar nekaj dela da bi vse to spremenil pa še rezultat v iskalnikih bi bil slabši. Zelo nesmiselno delo, saj to dela na VSEH hostingih tudi na tistih za 1$ na mesec.

Tody ::

veš kako pravijo, če jih ne moreš premagat se jim pridruži, zame je iz tehničnega vidika tole kar si napisal že preveč ampak lahko se pa sprijazniš z kom iz tehnične podpore in probaš rešit zadevo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mod_rewrite - prosim za nasvet

Oddelek: Programiranje
71304 (1180) carota
»

brez .html končnice

Oddelek: Izdelava spletišč
121846 (1286) RockyS
»

URL in struktura datotek na serverju

Oddelek: Izdelava spletišč
111385 (1130) technolog
»

htaccess - ce obstaja - serviraj, v nasprotnem primeru ....

Oddelek: Izdelava spletišč
61029 (949) Lion29
»

Mod rewrite

Oddelek: Izdelava spletišč
61328 (1122) bluefish

Več podobnih tem