» »

Sršeni

Sršeni

lepi joker ::

na podstrešju v vikendu so se nam naselili sršeni,,imajo kar velik panj oz..veeelik ,sedaj pa me zanima ,kam grejo sršeni pozimi v teh mrzlih časih,,ali se lahko sedaj nad panj spravim brez skrbi.ali so oni notri kje zabubani?
l.p. atamama

Širajzl ::

Brez skrbi odstrani panj.
http://s2.bitefight.si/c.php?uid=29086

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Širajzl ()

Thomas ::

Ma jest sem jih na Veliki Šmaren, 15. avgusta, par let nazaj, na vrtu.

Sem se že hvalisal s tem precej.

Pozimi pa sploh ni problema.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BozidarB ::

s to stvarjo imam dolgoletne izkusnje in lahko panj brez problema odstranis. ce je zunanja temperatura ponoci pod 0 stopin si lahko popolnoma brez strahu. jaz to prakticiram nekako takole. grem skozi podstresje in vse panje zdrsam v nek kotel in jih potem sezgem. (imej pa le rokavice na sebi). ce je slucajno zelo topel dan oz. da se temperatura ne spusti pod 0 stopin raje ne hodi. (samo nasvet:)) ):)
veliko srece pri odstranjevanjui panja:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

lepi joker ::

in ,kje so zdaj sršeni?
l.p. atamama

pingec ::

To tudi mene zanima :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Poldy ::

Enako mene zanima za ose, ali pozimi ostanejo v gnezdu? Če jih lahko takrat odstraniš?

BozidarB ::

po domace povedano crknejo, ostanejo le jajceca, katera se nemorejo razviti ce ni dovolj toplo. enako pri muhah pri katerih verjetno veste, da ce je dva dni bolj toplo ze veselo priskakljajo na povrsje.

edit: jajceca ostanejo v panju. zato jaz panj sezgem. (govorim iz izkusenj ne iz znanja, katerega na podrocju biologije nimam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BozidarB ()

perci ::

thomas, a jih nisi ti z oljem zalil, al neki tazga?

Nejc Pintar ::

Mi smo jih imeli poleti na podstrešju.

Vsak dan smo jih špricali s pipsom pa jih v 10 dneh ni bilo več. Panj je pa še nekaj časa služil kot okras. (Počasi je začel razpadat pa smo ga vrgli stran):)
Lahko je biti prvi, če si edini!

Trubadur ::

Na žico daš krpo, namočiš v nafto, prižgeš in potem skozi luknjo v dimniku porivaš gor.

In pol se čudi ko boš videl kaka jajčeca padajo to dol 8-O
Berite Thomasa!

Thomas ::

> thomas, a jih nisi ti z oljem zalil, al neki tazga?

Tako je. Ampak sem skakal v kratkih hlačah in rokavih okoli njih. Naselili so se v duplini stare češnje.

Samo čiste misli moraš ohraniti, pa ti nič ne morejo. :P
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

A. Smith ::

Poleti so se nam zaredili v hruški za hišo. Uporabil sem stari pricip popipsaj in spizdi™. To sem izvajal pred jutranjo zoro, ko so bili še "leni". V kakih štirih dneh so nehali letat okrog in je bilo varno podreti njihov panj.

Panj je na zunaj okrogle oblike, znotraj pa je sestavljen iz plasti - "nadstropij".
Jajčeca so strnjena v plasteh in gledajo navpično navzdol. Na vrhu imajo nekakšno mehko plast in če jo odstraniš zagledaš, kako se še neizleženi sršen premika.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

sverde21 ::

Zakaj ne poskusiš z brenerjem >:D
<?php echo `w`; ?>

kekz ::

Z brenerjem sem se jih lotil jaz.
Zvecer, ko se je stemnilo, se dez je zacel, da je bila sploh vecina doma.
Brener ima okoli 30 kW moci. Sploh niso utegnili doumeti, kaj jih je doletelo.
Zadeva je bila seveda zunaj. Opravljeno je bilo v nekaj sekundah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

BozidarB ::

hehe dobr si se ti tole lotu>:D

drgac pa vm priporocam da pazdte na srsene ker mate lahko dolgotrajne posledice ce vas pici kak velik in na nepimerno mesto. ce vas slucjano pici pa kar najhitreje mozno na urgenco. previdno;)

lp

jan01 ::

mislim, da sem nekje prebral, da sršeni prezimijo v zemlji, tisti sat pa zapustijo....

pingec ::

Tle na primorske vem, da jih kar lepo zabetonirajo ali pa zemljo nabašejo v luknje v oljkah kamor se naseljujejo.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Trubadur ::

Zabetonirajo? Izvirno:D
Berite Thomasa!

kajpravis ::

Mogoče bi bil tudi CO2 gasilni aparat dobra stvar. Vem da se pivo ohladi takoj, potem bi se tudi ose in sršeni v trenutku. Potem pa brenar pa plin in zadeva je rešena.

Nagi Bator ::

Prezimi samo oplojena matica, pa se ta ne ostane v gnezdu ampak prezimi v zemlji, kot je ugotovil jan. Ta spomladi ustvari novo kolonijo, vsi ostali pa pocrkajo se pred zimo! Morda se jimje letos malo zmesalo, ker je tako dolgo ostalo toplo, pa jih se najdete v gnezdih!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ose (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25234583 (3845) BorutO
»

Sršenje gnezdo

Oddelek: Loža
101682 (1269) izbrisiracun
»

Problemi s sosedovimi čebelami

Oddelek: Loža
449097 (6007) GrofMonte
»

Sršeni!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10125849 (18408) Aljaz1980
»

Problem s sršeni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6616652 (15383) Thomas

Več podobnih tem