» »

Navijanje: Razmerje Rami:Procesor

Navijanje: Razmerje Rami:Procesor

micky84 ::

Imam vprašanje glede navijanje!

Gre za procesor DualCore 6300 plata Asus P5B, rami Patriot 667.
Ko sem iskal po forumu, sem skoraj vsepovsod zasledil razmerje procesor rami 1:1.
Se pravi da bi dejansko s tem Ram-am prišel do FSB samo 333.
Če prav razumem:

Bi bilo potem tako:
Procesor 333*7 = 2331
Rami bi ostali na 667 (333*2)

Kaj bi moral narediti, če bi hotel iti s FSB še višje?

Kako je z rami 667Mhz, če jih naviješ. Recimo :)

Hvala za odgovore? lp

Primoz78 ::

Ram das na visji delilnik in je stvar resena...kako jih navijes pa je odvisno od ramov...ce so dobri navijalci se bodo navili drugace pa...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

micky84 ::

aha..se pravi, da vsaj na začetku ne rabim spreminjati napetosti

Primoz78 ::

Na zacetku ne, ker E6300 in E6400 gredo kar visoko na default voltazah...ko dosezes limit v FSB-ju pa poskusi dvignit VFSB in VMCH...

LP Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

micky84 ::

Aha..bom poskusil tako
hvala za nasvete

micky84 ::

Na nekem forumu sem prebral, da je pač najbolše če delaš na začetku tako, da nastaviš DDR2 na 533, ter potem višaš FSB iz 266 proti 333.

Frekvenca ramov se medtem viša. Ko prideš s frekvenco ramov do 667 (toliko je recimo tudi hitrost mojih), moraš nehati zviševati FSB.

Bo to držalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micky84 ()

strumf666 ::

To kar si napisal je čisto splošna procedura navijanja (ko daš rame na 533 pomeni, da si jih dal na 1:1 z FSB), ko greš s FSB nad 333 začneš navijat še rame. Primoz se je malo zmotil, ker plate z 965 čipovjem nimajo delilnika pod 1:1; do koliko ti bo ram šel, je pa odvisno kako dobre čipe ima, mu boš pa zelo verjetno moral dvignit voltažo, pa če kak vent piha po njih tudi ne bo škode. FSB pa dviguješ do koliko bo šlo. Aja, pa z memtestom testiraj, kako rami delujejo, ko boš šel nad 333 s FSB-jem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

BozidarB ::

da nebom odpiral druge teme me samo zanima ce bom lahko kej navil e6300 z mojo maticno ASUS P5LD2 SE 945P (26.500). lp

joker16_7 ::

Seveda boš lahko, koliko pa je odvisno od hlajenja.....;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

strumf666 ::

945 čipovje se tudi navija, samo bolj slabo v primerjavi z 975 in 965; boš videl, kako bo šlo. BTW: Katero revizijo plošče pa imaš? Ker prve revizije ne podpirajo c2d-jev. Če je pa še nimaš pa probaj dobit še cca 10k pa kupi obično p5b, boš precej na boljšem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

micky84 ::

Aha, sem pa misli, da ko nastaviš 533 pri ramih nastaviš dejansko frekvenco ramov na 533.
Okej še enkrat hvala za vse nasvete. Bom v petek ko pridem domov (in dobim matično :) ) naredil tako, pa poročam kako mi je usplelo

lp Matic

micky84 ::

Ok bom kar nadaljeval to temo.
Torej plošča Asus p5b 965
e6300
rami patriot 667 1 G

Sedaj sem nastavil rame najprej na 533 in se šel s FSB do 310. Dela super.
Maksimalno temperatura procesorja 57 stopinj, če nič ne delam pa 50.

Če hočem pa veš kot 310 se mi pa računalnik sploh ne zažene
Kaj bi bilo to(mogoče voltaža, na procesorju, ali ramih, pa za koliko bi mogel dvigniti (če))

lp Matic

strumf666 ::

bios nastavi takole in poročaj
edit: kakšno imaš hlajenje? malo poglej pri teh nastavitvah, ki so na linku; proc in NB se ti bosta precej grela.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

micky84 ::

aha...bom poskusil nastaviti nekaj približno takega (tule je bios plošče Deluxe..js imam drugače navadno)
Hlajenje imam za zdaj original (Box procesor), do konca tedna bi pa moral dobiti
Zalmana CNPS9500 AT.

Poskusim pa v petek ko pridem domov!

strumf666 ::

če imaš navadno, potem določenih nastavitev ni v biosu.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

micky84 ::

Sedaj imam vprašanje glede temperature.
Očitno bom na Zalmana CNPS 9500 AT moral čakati še en tedn, zato imam še vedno stock hladilnik.

Sedaj imam nastavljeno 310 fsb ,
procesor iz 1,8 na približno 2,2 Mhz

rame pa na 620 Mhz (667 so drugače)

Pri teh nastavitvah je bila temperatura po celednevnem delovanju računalnika in takoj po 2 urnem igranju NFS Carbon :)

Procesor 57°
Matična 45°

Čez pet minut je padla na procesorju na 53.
V neobremenjenem delovanju pa je temperatura procesorja 50°

Ali je to previsoka temperatura?

Goldee ::

Samo eno quick vprašanje - imam A64 3800+ (AM2) in Patriot 667 rame (2x512 dual channel). Med navijanjem procesorja se mi razmerje cpu:ram spreminja. Enkrat je frekvenca ramov enaka cpu/9, drugič cpu/8... kaj je tukaj fora? Ne razumem tega. V biosu sem lepo nastavil na 667. Zakaj se torej frekvenca spreminja? Procesor ima FSB 200Mhz, rami delujejo na 333MHz - očitno asihrono. Vem, da je frekvenca ramov pogojena s FSB-jem, ampak, zakaj recimo ne morem nastavit FSB procesorja na 250MHz, rame pa na 667?.
Imam pa Asus m2n-e (nForce570 ultra) ploščo. Kako lahko fiksiram frekvenco ramom?
Hvala za info.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

strumf666 ::

@mickey84: temperatura je OK, je pa bolj bistvena temperatura pod obremenitvijo s primernimi programi, tam je zaželjeno, da ne gre preveč čez 70°C. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412755 (6617) AndreAS
»

Problem e6300

Oddelek: Navijanje
121201 (918) Valvoline
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628436 (15171) smarty
»

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

Oddelek: Navijanje
102090 (1680) msms
»

Temperatura e6300

Oddelek: Navijanje
161529 (1104) strumf666

Več podobnih tem