» »

Internet doma in v službi

Internet doma in v službi

klf123 ::

Lep pozdrav

Imam težavo. Namreč svoj računalnik uporabljam doma in v službi. Seveda vse deluje moti me edino to, da moram ko pridem v službo spreminjati IP naslove in vsa "jajca" ki spadajo zraven. Zanima me ali je kakšen način bi to lahko rešil na tak način, da bi omrežni kabel priključil ali doma ali v službi in bi stvar delovala. Ali bi to stvar mogoče lahko rešil, da bi si odprl niv uporabniški račun ali kaj podobnega. Za vašo pomoč se zahvaljujem.

Mitja

jvolk ::

Si probal nastavit, da ti računalnik sam pridobi ip naslov? Če imaš doma in v službi vključen dhcp strežnik potem je to ena izmed rešitev.

klf123 ::

Hja v službi imamo statični IP doma pa dinamičnega. V službi ga moram vedno vpisovat vsaj tako mi je rekel naš informatik.

Gwanaroth ::

Uporabi enega izmed mnogih programov, ki omogočajo izbiro profila za nastavitev mrežnih povezav.

Network Profile Manager

Net Profile Switch

.
.
.
Lights often keep secret hypnosis..

jvolk ::

Jaz bi si nastavil pač tisti ip, ki ga imaš v službi in potem bi doma rekonfiguriral mrežo tako da bi imel povsod isti ip. :)

klf123 ::

Hmmm, tole je zelo zanimivo Gwanaroth, bom poskusil s tem, hvala obema za tako hiter odgovor, kako mi bo pa uspelo pa vama še sporočim.

amigo_no1 ::

Obstaja kakšen freeware programček (kot 2 zgoraj omenjena) ?

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

zavajon ::

Če si na XP, je preklop med mrežnimi nastavitvami precej enostaven.

1. Nastaviš mrežo za doma.
Odpreš cmd in vtipkaš
netsh -c interface dump >doma.txt

2. Nastaviš mrežo za v službi.
Odpreš cmd in vtipkaš
netsh -c interface dump >sluzba.txt

Kreira ti datoteki doma.txt in sluzba.txt.

Nastavitev mreže doma.
V cmd-ju: netsh -f doma.txt
Nastavitev mreže v službi.
V cmd-ju: netsh -f sluzba.txt

Jaz sem si te fajle posnel na C:\, naredil dve cmd datoteki z ustreznimi ukazi in shortcut na desktopu. Vključil sem še ukaze za mapiranje diskov (net use) in default printerja. Dela ko šus.

lp

smetko ::

v XPjih obstaja še ena možnost in to je:
pri splošnih nastavitvah za IP nastaviš vse na Samodejno pridobi... in nato v jezičku [nadomestna konfiguracija] nastaviš na fixni IP (službeni). Pri taki nastavitvah računalnik najprej poizkusi pridobiti avtomatski IP in če mu to ne uspe preklopi na nadomestno konfiguracijo.
No comment


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611539 (10315) turob2
»

Povezava na statični ip doma in na dhcp v službi

Oddelek: Omrežja in internet
141483 (944) Bizkit45
»

VBS skripta za IP nastavitve

Oddelek: Programiranje
373323 (2837) Malajlo
»

Težava pri vzpostavitvi povezave lokalnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
101675 (1522) ABX
»

Ne dela internet na enem računalniku

Oddelek: Omrežja in internet
133883 (3679) imagodei

Več podobnih tem