» »

Kupujem rame DDR2 pa ne vem kere!?!

Kupujem rame DDR2 pa ne vem kere!?!

-DugiTheMan- ::

Kupujem rame ddr2 vsaj 667MHz čene 800MHz pa ne vem kero firmo bi kupo?Najdo sem neke rame za 29 k samo ko je pa firma taka da še nikol nisem slišal za njo.Nasvete bi rabo pa če kdo pozna to firmo OCZ :)



http://fe-sta.com/shop/page/detail/gitm...

msms ::

Tukaj je dosti izbire. Za boljše svetovanje povej koliko rama kupuješ in če te
zanima dual channel.

-DugiTheMan- ::

Ja rabim 1Gb al pa 2 krat 512 Mb .Uparjena če sta je bolši ne?

mtosev ::

Uparjena če sta je bolši ne?

da je hiteje do 10%.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

-DugiTheMan- ::

Aha zanimivo.No vedo sem da nekaj je na tem,samo nisem pa nikjer prebral da so uparjeni hitrejši.Obvezno pa morejo biti uparjeni ne?Kaj je keri slišal za ime ramov OCZ ??

strumf666 ::

ja ampak imajo cel kup ramov in vsaki so drugače (o)cenjeni. So pa to boljši rami na splošno za navijanje. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

koyotee ::

OCZ je čist znana firma. Za navijanje so dobri g skill na funtechu
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

-DugiTheMan- ::

Em neka me še zanima če je vlka razlika med 667 Mhz in 800MHz .Latence teh so tak vse Cl 5.

MeGreat ::

Tole sem tudi jaz v funtechu opazil :) ocz 800mhz 1gb za 30k.

-DugiTheMan- ::

Ja men se ful svetijo.Še take lepe hladilnike majo gor,samo ko ne poznam firme.Zgleda da doben ne pozna.Kr je razlika med rami kdo jih izdeluje.Zaj mam corsairjeve not 2 krat 512 uparjene Xms al kai so pa grejo ko singerica.ddr2 corsair 800 Mhz pa so prej dragi:)

strumf666 ::

odvisno od čipov ki so gor, probaj malo pogooglat ali pa če napišeš točen model, pa bo kdo napisal, če jih pozna. Neke blazne razlike med 667 in 800 ni (pri intelovih sistemih), razen če ne navijaš, potem je pa zaželjeno, da je ram sposoben delat na frekvenci nad DDR2-800. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

-DugiTheMan- ::

Te bolši da jas kupim corsairjeve pri jaetu 667 Mhzza 32 k .Navijat ne mislim oz.kai veš kai še pride :)) .Mejbi pa kdaj.Če om navijo om orng navijal,mama mi lahko dušik zrihta >:D

dejansan ::

sam si mi pojava

zakaj bi kupil slabše rame za višjo ceno, daj malo razmisli no

tile od ocz-ja gredo krepko čez 900, kar pa ne verjamem za corsairjeve 667mhz
dejansan

-DugiTheMan- ::

Hja to maš tudi prav.Te misliš da se bi nakup teh ramov splačav??

dejansan ::

po mojem so vredni teh 28-29k

jaz sem z njimi zadovoljen
dejansan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dejansan ()

-DugiTheMan- ::

Aham to se pravi da jih maš.Cool.Ei neka mi še reči kai je bolše da maš en modul 1Gb al 2 512 Mb.Zai uparjenih teh nimajo ne.Dejansan mi lahko zaupaš kak sistem maš?

dejansan ::

če mene vprašaš je hitreje 2x 512mb v dual channelu kot pa 1gb v kosu

e6400, asus p5b, 2x 1gb ocz,...
dejansan

-DugiTheMan- ::

te om pa še raskirav tiste 3 k pa om kupo 2 krat 512 :)) samo da bo oblivion lepo laufal

dejansan ::

kaj pa imaš sploh za ene komponente?
dejansan

-DugiTheMan- ::

ma mam plato za am2 asusovo m2n-e 570,pa 3500+ pa rame te še nucam aja pa x800xl ni nekaj extra.Ni keša za novega intela

ronaldo ::

Raje kupi 1x 1gb rama kot 2x512mb, ker se dual-channel ne pozna skor nic v igrah. Se pa bo poznalo ko bos zelel nadgradit, ker ti bo 2x1gb dosti boljse delalo. (4x512mb ti bo delalo na 2T)

-DugiTheMan- ::

tenx za pomoč

strumf666 ::

hm, za oblivion se še na 2x1 G ne da rečt, da dobro laufa, če niso ostale stvari primerno močne.
@ronaldo: če si malo bolj pozoren, se na s.939 že latence poznajo v igrah in odzivnosti sistema (na AM2 se naj ne bi), dual channel je pa precej bolj občutna zadeva. Pa DDR2-800 ta plata uradno podpira samo na 2T.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

-DugiTheMan- ::

Pa DDR2-800 ta plata uradno podpira samo na 2T

strumf666 kai to pomeni na 2T?

strumf666 ::

mah, točno povedat ti niti ne znam; mislim da je latenca od memkontrolerja do rama al nekaj v tem smisli. Glede na teste je tako zaporedje opaznosti: DC>1/2T>latence ramov. Potem se pa da zafilozofirat (konkretnih cifer v bandwidthu ti ne znam povedat, pa zdejle se mi tudi ne da iskat) kolko je to opazno in kdo to sploh opazi. LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

kokos25 ::

lahko ti rečem, da teli ocz-ji letijo 950mhz brez visanja voltaže in za ta denar ne vem, ce boš dobil kaj bolšega...koštajo pa od 28k dalje...odvisno od trgovine...

jih mam v kompu (da ne bo kdo pod "jih mam" slucajno kdo kj druzga mislu) in so vredni svojga denarja
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

-DugiTheMan- ::

Hvala lepa za odgovore:D bomo že zrihtali comp skup,so pa zanimive te latence pa to.Grem spat jas jutri je novi dan :))

Ln Dugi;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o dual channel RAMu?

Oddelek: Kaj kupiti
252173 (1002) Mitja358
»

Dokup RAMa

Oddelek: Kaj kupiti
202028 (1550) Hanzo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473782 (1941) svetetko
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628571 (15306) smarty
»

Nakup komponent do 110K (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644303 (3496) TOP

Več podobnih tem