» »

Pomoč pri prehodu na linux

Pomoč pri prehodu na linux

««
20 / 20
»
»»

kriko1 ::

Grafična deluje v redu pred zagonom grafičnega načina?

Looney ::

Jup. Pa btw to ni prvič. Enkrat se mi je isto zgodilo, ampak takrat sem itak nameravala na novo nalagat vse, pa se nisem mučila s popravilom, zdaj pa ne bi rada spet inštalirala vsega.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

R33D3M33R ::

'FireSTORM': hvala, vendar žal ne dela. Probal sem vse mogoče akrobacije s tem alsamixerjem, vendar noče.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

kriko1 ::

@Looney: Edino kar mi pride na misel je da se po zagonu x-a dvigne/pade frekvenca jedra/rama grafične na nedovoljene meje ali pa gre resolucija v višave, zadnje je malo verjetno če xorg.conf ni bil taknjen. Kaka grafična je (lahko da je bug v gonilnikih)?
Če pritiskaš ctrl+alt+"-" se dogaja kaj?

R33D3M33R ::

Looney: tvoja slika me spominja na moj zaslon, ko sem menjal monitor iz 17" LCD v 15" CRT. Login screen se mi je pokazal nekako tak in slika je letela sem ter tja. Sploh ne dvomim, da so težave z resolucijo. Mogoče imaš kak nedovoljeni mode noter?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Uf probala sem že zamenjati gonilnike in vse... edino kar mi uspe je to, da zalaufam na 800×600. Potem pa poskušam tam pri Graphics and screens izbrati normalno resolucijo pa spet črte. (Grafika nVidia)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Vlady ::

Uhja, taki problemi ti znajo požreti veliko časa in živcev... Lahko probaš še eno, daj monitor na DVI, če nimaš probaj na novo nastavit frekvence. Če ti to ne uspe, reinštaliraj vse, če še potem ne dela menjaj za windows, če ti pa to ni všeč, pa je najbolje da računalnik ugasneš in počneš kaj bolj pametnega... :) Tale slika se mi zdi kot HW napaka. Zanimivo je tudi to pri nvidia karticah, da morajo biti pošteno pritisnjene v svoj slot, ker durgače jim nekaj dela probleme. Včeraj se je na moji sliki začella pojavljat izrazito močna rdeča utripajoča barva. Odprem računalnik, malo pritisnem grafike notr in na novo namestim SLI mostiček in voila zadeva špila naprej. Kdo bi si mislu, da te kartice kar same skačejo iz slotov >:D Aja pa to rdečo barvo mi je prikazoval samo v 3D aplikacijah, v winsih je blio BP, temperatura jeder pa 55 in 56 stopinj.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

sleser ::

@Looney

Katero verzijo aMSN pa uporabljaš?

Looney ::

Pojma nimam. Help noče povedat!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

R33D3M33R ::

V adeptu ali synapticu imaš poleg paketa napisano verzijo.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Looney ::

Aha, dobro, da si me spomnil na to... Sem ponovno inštalirala Gutsyja, zdaj mi pa noče dokončevati vseh ukazov v terminalu.

Hja, naj bi bil 0.97 (amsn). Ampak malo dvomim.:| Ker me stalno opozarja, da je nova verzija (0.97) že na voljo.:\
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Looney ()

Tear_DR0P ::

@vlady - saj kartice ne skačejo same - ohišje se trese od vrtljajev, tresljaji prihajajo še od kod drugod in pol za vsak tresljaj preskoči po par atomov daleč in v enem tednu ti izpade. sem že sredi žura pri kolegu odpiral računalnik, ker je sred plesaja zmanjkal muske in je začel računalnik javljat da je treba reinstalirat driver - in pol sem moral kartico pobirat s podna ohišja
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Anteus ::

Med nastavljanjem uporabniških privilegijev sem si onemogočil admin sekundarno skupino za svoj račun. Drugega računa nimam. Mogoče kdo ve, kako lahko rešim to pat pozicijo. Uporabljam Kubuntu 8.04.1

Anteus ::

Sem že rešil. Z live cd-jem sem prišel do in popravil datoteko /etc/group .
vseeno me zanima, katera sekundarna skupina omogoča/onemogoča oporabo administratorskih opravil v namizju brez uporabe gesla. To zadevo sem poskušal iz povsem vanostnih razlogov onemogočiti in tako sm si obenem onemogčil vse administratorske prvilegije.
««
20 / 20
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117326 (33000) RedDrake
»

Kako instalirat NVIDIA-driverje v Ubuntu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504951 (3880) r5r
»

Ubuntu 8.04 frekvenca osveževanja in resolucija

Oddelek: Operacijski sistemi
192218 (1851) c0ck4m0u53
»

Samba porti

Oddelek: Omrežja in internet
341651 (1347) hruske
»

Gentoo install (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
524858 (4278) HerrBaron

Več podobnih tem