» »

Canonovi fotoaparati vas lahko opečejo

Canonovi fotoaparati vas lahko opečejo

Wired News - Že dolgo vemo, da pirotehnični izdelki niso več edini možni vir za opekline, ekplozije in požare. V svetu prenosnikov so to mesto prevzele Sonyjeve baterije. Tokrat pravzaprav ni nevarna baterija sama, temveč nekoliko nesrečno postavljena vzmet na pokrovčku za baterije digitalnih fotoaparatov PowerShot A530 in PowerShot A540.

Tovrstna napaka lahko povzroči kratek stik in sprazni baterije ter nevarno segreje spodnji del naprave. Canon lastnike omenjenih dveh fotoaparatov, ki se jim serijske številke začno s številkami 21, 22, 23 in 24, prosi, da preverijo omenjeno vzmet ter pošljejo napravo na servis. Vsem z opečenim prsti in manjšim številom fotografij na dopustu, se iskreno opravičujejo.

V množici različnih fobij, znajo kmalu prednjačiti fobije v povezavi z baterijami. Hmm... kako se bo latinsko imenovala ta reč?

15 komentarjev

@LOL ::

Vsem z opečenim prsti in manjšim številom fotografij na dopustu, se iskreno opravičujejo.

meni se zdi ironično. Kot da bi prijatlju nat*gnil ženo. Potem pa se bi mu opravičil... "Sorry ker sem ti onečastil ženo, vzmet ni zdržala"
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

edge540 ::

Akufobija? :D

opeter ::

Za Canonove SLR-je to ne velja. Hvala Bogu! Za ostale, ki kupujejo majhne poceni fotoaparate, pa naj peče vest, da ne kupujejo kaj dragšega :D
Ej, dobra marketinška fora: če nočeš bit opečen ne kupi malo, poceni zadevo, ampak drago zadevo! Super, to idejo bom patentiral. Patentni urad, here i come! :D

Carmack ::

Ja,za domačo rabo so ti PowerShoti povsem dovolj,logično pa je da so tudi bolj zahtevni uporabniki.
Samo ali niso ti fotoaparati na trgu že kar lep čas?
BRIJAM, ŠIŠAM, ZUBE VADIM...

BluPhenix ::

Ja meni se nekako tudi zdi, da [novica] govori o tistih za 200EUR.

EDIT: Sicer, a ste nekateri spregledali, da v novici piše o Canonih A530 in A540? Zakaj bi sedaj 30dji naenkrat eksplodirali (polek tega ni nikjer v novici omenjena eksplozija v povezavi z fotoaparati, samo opekline). 30D ima čisto drugačno baterijo kot A530 (ki ima AA baterije).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Dr Evil ::

Pri DSLR-ih se kupuje izključno Canone in Nikone. Vse ostalo je daleč za tema.

Dr_M ::

jao fantje... dejte mal pogledat o katerih fotoaparatih govori novica. kompaktnih al slr??
najprej to ugotovite, pol pa pluvite po men.

se razumemo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HyperKiller ::

BluPhenix, delno imaš prav glede poceni DSLRjev. Ampak jaz osebno, ko sem se odločal za nakup aparata, če bi me fotografija le malo bolj zanimala (oz bi imel več časa), bi si kupil ravno poceni DSLRja. Ker gre za močno drugačen način slikanja. Slike so dejansko boljše. Se pa strinjam da DSLRji niso za povprečnega uporabnik, pa če hoče biti še tako kul.

Novica sicer govori o Canonih A530 in A540, ampak je šla debat že pri začetku s poti.

Dr_M ::

sicer pa....SLR + objektivi za 50 jurjev??

ja pa ja...bols kompaktni fotic za 1/5 te cene. :) kar je mn kot 150 jurjev za objektiv ni vredno enga gnilga jajca.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

veteran ::

če nočeš bit opečen ne kupi malo, poceni zadevo, ampak drago zadevo!

Hehe, le od kod ti ideja, da se pri dražjih izdelkih to ne more zgoditi? So Dell-ovi prenosniki, ki so eksplodirali, med cenejšimi? Meni se zdi, da cenovno ne sodijo ravno v kategorijo Gericoma. >:D

Prve serije (to velja vsaj za Canon in Sony) so izdelane na Japonskem, potem pa gre proizvodnja v Malezijo, Kitajsko, tam je izdelava že malo bolj šlampasta in se lahko zgodi kaka taka malenkost kot ta nesrečno zataknjena vzmet.
BTW, za vsak slučaj sem preveril tole vzmet na mojem A520, čeprav ni na spisku. In ja, presneta žica je lepo pod pokrovčkom. Pa tudi če ne bi bila, vzameš pinceto in vzmet zatakneš na pravo mesto. ;)

50k za odličen DSLR s standardnim objektivom

Hmm, jaz bi raje kompakt s kvalitetnim senzorjem, ki bo delal slike brez šuma vsaj do ISO 800. Sem že večkrat razmišljal o nakupu DSLR, ampak vem, da bo zadeva večkrat obležala doma, stvar je težka in nerodna. Kompakt lahko nosim v žepu ali v mini torbici za pasom, za SLR pa rabiš že nahrbtnik.

roli ::

Ne me strašit!
No na srečo se pri mojemu A530 začne serijska z 27.Pa tudi vzemt je čisto OK.

Kompakt lahko nosim v žepu ali v mini torbici za pasom, za SLR pa rabiš že nahrbtnik.

Točno tako.Jaz imam svojega vedno v mini torbici za pasom.Če ga skrijem pod majico se ga sploh ne vidi.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roli ()

opeter ::

kar je mn kot 150 jurjev za objektiv ni vredno enga gnilga jajca.

Zakaj že? Oče je skupil zelo spodobno mašinco - Canon EOS-3000N skupaj z objektivom 28-70mm za 39k. Še danes ga veselo uporabljava. Prej je imel staro Yashico, v kateri je na žalost crknila mehanika. :'(

HyperKiller ::

Dr_M, po mojem je objektiv za 50k (ki ima premer nekaj cm) optično mnogo boljši od objektiva ki stane skupaj s kompaktom 50k (in ima premer nekaj mm). Je pa večji.

Vsi se strinjamo, da:
Priročni so kompakti,
SLRji pa so zmogljivejši.

Ne se kregat kaj je bolš, superračunalnik ali kalkulator. Vsak za svoj namen, oki?

Dr_M ::

HyperKiller: to ze, ampak v primerjavi z boljsimi slr-like ki stanejo 120+ pa ni vec tok v prednosti, ceprov se vedno stane 2x toliko. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gzibret ::

Sem malo prečistil temo s tem, da sem pobrisal "way offtopic" poste (predvsem tiste o Cannon VS Nikon). One malo manj offtopic sem pustil.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnilna nadomestna baterija za Canon

Oddelek: Kaj kupiti
9725 (578) Anney
»

Digitalni fotoaparat

Oddelek: Kaj kupiti
111907 (1015) AlesC
»

Kateri digitalni fotoaparat za okoli 100 K

Oddelek: Kaj kupiti
363059 (2547) gremlinatorv
»

kateri digitalec do 60k

Oddelek: Kaj kupiti
81294 (1110) Yohan del Sud

Več podobnih tem