» »

kaj določa filmsko klasiko?

kaj določa filmsko klasiko?

Tear_DR0P ::

kaj določa film da je klasika? kaj določa da je film dober?
sam načeloma ne gledam rad filmov, ker ne dosegajo mojih pričakovanj, al je zgodba crapy, al je razvlečena in bi jo hitreje prebral, al pa je film nekonsistenčen (kavboji jedo paradižnik pozimi, glavnega junaka poskenirajo za prisluškovalne naprave preko žčnate ograje,...). tud recimo pulp fiction me ni navdušil - me je pa recimo mad max, ker mi je všeč zgodba, všeč so mi tudi monty phyton scene, ker mi je všeč tak humor, mi pa alo alo ni všeč
vem pa da se zadev ne ocenjuje samo po mi je všeč in mi ni všeč, ker tako kmalu zreduciramo umetnost na holivudski kič, ko berem knjige, jih ocenjujemo po mnogih kriterijih od števila različnih besed, do ponavljanja besed, do opisovanja okolice oseb in relevantnosti posameznih delov knjige in v knjižnem svetu se knjige ki so mi všeč ujemajo z nalepkami klasika, to moraš prebrati, brez tega mi živeti ni, ... v filmskem svetu pa nekako ne najdem tega.
sem samo preslabo izobražen, al je dejansko danes veliko ljudi prepričanih da so poklicani na svet, da ostalim govorijo kaj je dobro?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

A. Smith ::

Klasika je delo, ki pusti pečat na dovolj gledalcih. Ampak ni dovolj, da se to zgodi samo ob nastanku. Klasika mora prepričati tudi tiste, ki posežejo po njej 50 let po njenem nastanku.

To je njena definicija.

Ti pa, po drugi strani ne najdeš povezave med kalsiko in lastnim okusom za filme, če te prav razumem. Ampak posameznik ne more odločiti, ali je neko delo klasika ali ne. To določi edino gaussova krivulja množice
posameznih mnenj o filmu.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Tear_DR0P ::

To določi edino gaussova krivulja množice

gausova krivulja množice določa kič
največ ljudi gleda NMK in hollywood sceno, klasika pa naj bi bila tisto, kar se predvaja na lifu in podobnih festih

in ja res je med filmsko klasiko in mojim okusom ne zanm potegnit vzorednice in me zanima, kaj določa klasiko, če je to glas publike, potem je titanik eden izmed bolj klasičnih filmov, večjih umetniških dosežkov in oh in sploh?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

A. Smith ::

>>>gausova krivulja množice določa kič

Na kratek rok vsekakor.

Ampak, če bo taista krivulja čez 50 let še vedno počivala na enakih vrednostih, smo dobili klasiko. A me zdej razumeš?

Kar se pa tiče Titanika, je njegova ocena v 10-tem letu po nastanku 7.0 na IMDB. Izgleda, da je vreden ogleda, ni pa nek ekstrem. Najbrž bo ocena še padla. Mad Max 2 ima 7,5. Užaljen? :)


P.S. Mozart je bil za časa življenja pop-glasbenik. Sicer je pisal simfonije in opere, ampak na nekatere njegove viže se je tudi plesalo, tko kot te čase na Atomik Harmonik.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmski spektakli, ki so definirali desetletje

Oddelek: Sedem umetnosti
434075 (2489) jacal
»

Blade Runner 2 (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Sedem umetnosti
688108586 (72933) nurse013
»

Prosto dostopne ocene indijske mature na spletu kažejo nepravilnosti

Oddelek: Novice / Varnost
248714 (5614) Afo
»

Mentalno stanje gledalcev in/ali igralcev v BB-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
936989 (4802) Keyser Soze
»

Kafkovo mesto pri vrednotenju umetnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
504013 (3547) bili_39

Več podobnih tem