» »

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo

[Windows] Kako odstraniti Linux particijo

1
2
»

grex ::

hmm po moje nekaj narobe delaš.

Daj še enkrat pojdi po mojih navodilih in preden stisneš apply naredi screenshot.

Načeloma je stanje takšno. En pravokotnik, znotraj katerega sta dva (na enemu, ki je večji, piše NTFS, drug je pa "unallocated").
To je ok.
Sedaj moraš pa ti NTFS pravokotnik RAZVLEČI (ne pa premakniti) skozi unallocated del. (z resize opcijo).

Potem apply in apply, reboot. To bi moglo delat.

Uglavnem nared čimveč screenshotov pa pošlji.

Ta chkdsk c: /f pa bi te moral vprašati, če se avtomatsko zažene ob naslednjem rebootu, na kar odgovoriš z Yes oz. Da.

ArchNem ::

Preden sem kliknu Apply, sem naredil screenshot in rezultat je tukaj:




Zaprl sem vse možne druge programe, ampak po kliku Apply sem vseeno dobil tole:






Mislim, da bi blo bolše če bi jz to preko dos-a naredil in ne v windowsih?

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: CCfly ()

grex ::

Ja,... Partition magic mora biti normalno instaliran na sistemu.

Naredil si vse tako kot je treba, vendar ti mora partition magic dati moznost reboota in to zrihtat se preden se sistem nalozi.

Tako ce ne gre na tak nacin, je najbolje to napraviti z Gparted linux live CDjem (izgleda isto kot partition magic, samo da se iz CDja nalozi).

grex ::

Pravkar sem še nekaj opazil. Tam ti piše MOVING and RESIZING. A si ti prej mogoče NTFS particijo le premaknil??? Ker zato si dobil isto situacijo verjetno in zato je kar dolgo delalo (domnevam sedaj).

Uglavnem, narediti moraš, da ti vse to naredi ob naslednjem rebootu, ne pa direkt, ker to ne gre (ni dovolj, če zapreš vse programe, niti sistem ne sme laufat).

Roadkill ::

Bi ti predlagal GParted LiveCD, pa nočeš imet več opravka z linuxom.
Poleg tega je tale tvoja situacija tudi odličen pokazatelj zakaj ni nikoli dobro imeti le eno particijo.
Ü

ArchNem ::

Mislim da nisem kaj posebno premikal NTFS particije. Sem zdjle naredil v dosu kar sem prej omenjal. Partition Magic je delal svoj proces več kot pol ure in kolkr jz vidim je stvar naredil. Tukaj sta rezultata:





Preden sem napisal nov odgovor sem še sam mal po googlu poiskal kaj je s tistimi 6 GB, ker moj disk je 120 GB in ne 114 gb ter ugotovil da to kao OS pobere takoj ko se inštalira.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: CCfly ()

CCfly ::

Se pravi si sedaj rešil problem ?

Kar se tiče tvoje avanture z Linuxom ti pa naslednjič predlagam, da ga preizkušaš raje kar prek živih CD-jev ali v virtualnem stroju (VMware).
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

grex ::

yeeeeee :)

6 Gb, ki ti fali ni zaradi OS ampak zaradi tega ker prodajalci raje omenjajo giga, če je Kbyte 1024 byteov in ne 1000 bytov. Tako potem "izgubiš" 6Gb. Vse je v glavnem ok.

Sedaj pa nekaj. Če imaš na disku pomembne podatke, jih backupaj SEDAJ. Ker instalacija novega op sistema, kadar se ne spoznaš najbolj na stvari (kot so particioniranje), ti prinese kot si opazil hude probleme in brez backupa tudi hude frustracije. Vsaj na CD si jih posnemi. Enkrat boš namreč kaj hujšega naredil in takrat je backup zlata vreden.

CCfly ::

Ubogaj grex-a ali pa se boš učil na težavnejši način.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

ArchNem ::

CCfly ja bom upošteval.

grex ta backup bo tud normalno delal če ga naredim z Nero-m in ne z Parition Magic a ne? Ker vidim da mam v Nero-tu tud funkcijo ''Zapiši kopijo trdega diska''.. Tk da bo pomoje tud to vredu?

grex ::

Če boš tak backup delal bo velik 22GB in ga ne boš na cd spravil. Pa vseh teh podatkov ne potrebuješ, ker niso relevantni (Nero in tist ta drug namreč backupirata čist vse podatke)

Ti le vse seminarske in pomembne podatke (certifikate, vsa avtorska dela, emaile ipd..), ki jih ne smeš izgubiti, posnemi na CD. Tako da če ti strela udari v računalnik, ti pol ne bo problem novega sistema inštalirat brez izgub.

ArchNem ::

Aha ok. Grex, najlepša ti hvala za tvoj trud in pa predvsem čas ki si ga vložil za pomoč meni. Upam, da se problem s particijo ne bo več ponovil, če pa že bo, bom pa vsaj vedu kaj nardit v takšnem (ali pa zelo podobnem) primeru.
Hvala tudi vama CCfly in kriko1.

buneech ::

in pa še en nasvet...ko delaš screenshot, v slikarju zmanjšaj tisti beli del okoli screenshota...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784639 (3621) Dejk0
»

Ne igrajte se s particijami!

Oddelek: Operacijski sistemi
282596 (1768) drejc
»

Uninstall Suse Linux 10?

Oddelek: Operacijski sistemi
202175 (1793) Gapi
»

GRUB ostal po odstranitvi Linuxa... Kaj sedaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151333 (1200) CubiX
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101332 (1203) vojkoz

Več podobnih tem