» »

pomoc pri maticni

pomoc pri maticni

tomi20 ::

Zdravo! Ker me je cas povozil in sem izgubil stik z najnovejsimi izdelki bi prosil za pomoc!
Ker v kratkem mislim kupiti nov racunalnik me zanima ce je naslednja kombinacija vredu?

ABIT, s. AM2, KN9 S, nFORCE 550 ali
GIGABYTE, s. AM2, M55S-S3, nVIDIA nForce 550
+
AMD Athlon 64 X2 3800+


ali je obcutna razlika med ddr 2 800mhz in 667?


Hvala za pomoc!

p.s. ne me zbadat ce sm napisau kakšno neumnost:8)
  • spremenil: tomi20 ()

ronaldo ::

Glej le da je procesor AM2 in bo vse vredu. Kar se rama tice, je bolje imeti vecjo kolicino pocasnejsega rama, kot pa manjso kolicino hitrejsega rama. Kajti ne bos opazil neke razlike med 667mhz in 800mhz rami.

Mr.Ecko ::

Asus pa 2x1g

tomi20 ::

hvala za odgovor!

tomi20 ::

se eno strokovno mennje bi potreboval

mika me nakup 8800gts pa me zanima če je smiselno v konfiguraciji z amd-jem?(naj bi potrebovala hiter hiter cpu za popolen prikaz moči)



mr.ecko ne nism otrok ampak sem že v uvodu napisau da sem malo izgubu stik z najnovejšo tehnologijo! tkao da je brezveze da se delam pametnega če nisem:)

Melanholija ::

če denar je priporočam raje intel sistem e6400 in asus Asus P5W DH Deluxe sam to je že kar višja cena ampak če misliš reskirat tolk keša za grafo potem je to pod mus..aja 2*1 gb 800mhz rame pa eno grafo za 70k in ja za 8800 gts rabiš boljši cpu!

ronaldo ::

X2 bo dovolj za to grafo, se posebej v visjih resolucijah z AA kjer bo graficna ozko grlo, tam ti noben hitrejsi procesor ne bo pomagal, v nizjih resolucijah pa bos imel itak cez 60fps in vec kot to tvoje oci ne bodo opazile. (in niti monitor ne bo prikazal). Seveda ce dobis ugodno e6300 potem ga kr vzami, ker je trenutno sigurno najboljsi nakup. Ce pa se odlocas med x2 z gf8800gts in E6300 z Gf7950 potem raje vzami X2 z Gf8800gts ker bo vsaj 20-50% hitrejsi v igrah.

tomi20 ::

se popolnoma strinjam!itak mislim igrat (dokler ne bo cvenka za boljši monitor ) na nekih normalnih rezolucijah! ja glede 6300 in 6400 mislim ok da se jih ugodno dobit oz. jih lahko sam
je razlika v ceni kar pa meni ne odgovraja! ker kakor koli se to zdi drago je še vedno denarna omejitev in bom porabil resnično zadnje resorse za ta računalnik!(pač novoletna želja)

drugače pa hvala za pomoč!:D

JIM22 ::

Poglej si tud tale test. Na drugi strani maš lep primer kok je pr taki grafični pomembn procesor. Grafična navita za vsako enako, procesor so pa testirali pri različnih frakfencah.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AndrewSmith ::

Jst bi pa raje Intel konfiguracijo in "slabso" grafo.Slednjo ni problem zamenjat ko rabis vec
FPSjev,zamenjat sistem pa ni macji kaselj.
Sploh pa je trenutno brezveze kupovat DX10 karto ker ni to to.Ko jo bos sploh lahko izkoristu
bo vredna 30% manj.
Vzami E6400,2x1gb 1000mhz,P5B-E dlx in 1900GT/7900GS.
Cez pol leta prodas grafo in si omislis takratno top in mas mir za par let.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

JIM22 ::

Evo, sem tud jest mislo predlagat neki v tem smislu, ker je čist brezveze dat tuk za grafo, sistem pa dost "slab" in nebi izkoristo grafe. Pol bi šel pa testirat in gledo zakaj imaš take rezultate kot z dost cenejšimi grafičnimi. Nared kak hočeš, tle ti lahko sam svetujemo.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

tomi20 ::

sej super da mi svetujete! kot sm že napisal v bistvu sam se nemorem odlocit! je pa res da sem si ogledal nekaj testov in sem opazil kar precejšno razliko pri preformansah pri boljsem/slabsem procesorju!tako da sm resnično v dilemi!Zaseldil sem tudi da je se nekaj manjsih problemov z gonilinki za grafo! tako da res, res nevem! vrjetno bi blo bols pocakat! kaj pa atijev x1950xtx? npr. kupim ga zdaj pa bo verjetno se zmeraj v prihodnosti obdrzal precješen del svoje vrednosti?

AndrewSmith ::

X1950XTX stane skoraj kot 8800GTS in je DX9,kar pomeni da zgubis se vec.X1900GT stane 42k sit,ter
poganja kar dobro vse danasnje igre,cez pol leta bo pa se vedno vsaj 30k vredna.7900GS je drazja
in na stock pocasnejsa od x1900gt,vendar je pa boljsa v navijanju.
Skratka kupi eno od teh,ker so to poceni in dobre grafe.Jst sem se z mojo X800XL "zadovoljen"
in do prihoda srednjega ranga dx10 kart in AMD K8L ne mislim nic menjat,ker enostavno ne rabim.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

ronaldo ::

Tisti testi ki si jih gledal so vredni nic, ker so sinteticni, in ne povedo nic. Procesor bo tudi lahko zamenjal ce se mu gre zato, pa se cenejse bo, ampak dvomim da bi kaj pridobil pri igrah. Seveda ce si mahnjen na te sinteticne teste (od katerih itak nimas nic, le pocutis se da ti je bolj zrastel, ko pa pogledas vidis da je enak ko prej) potem je Conroe edina prava pot. >:D

AndrewSmith ::

ronaldo,malo streljas..
1.)AMD nima proca ki bi potegnu vse iz karte,zato jih nima smisla "sparit"!Grafa
stane 150k sit in ti bi jo dal poleg enega A64 ki jo navit na 3ghz ne dohiteva.
2.)Podpora DX10=0!8800 je prva dx10 grafa in ob prihodu dx10 iger bojo ze 3 druge
boljse.

Ce hoces hudo grafo si kupi MSI7900GTO in jo modaj v GTX.8800 je odlicna zadeva,vendar
je dx10 se "dalec" da bi se nakup splacal.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

ronaldo ::

To je le prva izmed novih iger, ki uporablja Unreal 3 Engine, in poglej kak bi mu pomagala boljsa graficna: tle In tle ne govorimo o neki full Hd resoluciji.
In pa moras razumet da nekdo ki kupuje tako graficno jo ne kupi le za danasnje igre, ampak predvsem za tiste ki sledijo ki bodo dosti bolj zahtevne.
Seveda je odvisno od tega kaj sploh igra, katera zvrst iger.
Jaz sem mu tudi priporocal Conroe, ampak ce je izbira med hitrejsim procesorjem in pa hitrejso grafo, potem bom jaz vedno vzel hitrejso grafo, kajti graficna dela skor vse in je od nje odvisno kako bo delala igra, procesor ne more pohitriti igre ce je graficna ozko grlo, in v novejsih igrah je in bo graficna ozko grlo. Seveda lahko vzame kako graficno za 50k sedaj kar ni slaba izbira, sam pac bo mal potrpel ob novejsih igrah, in pa cez pol leta-1 leto naj kupi mocnejso ce je potreba po tem.

Seveda obstaja kaksna igra kjer je procesor bolj potreben kot MS FS 2007 in druge simulacije, tam je zelo pomemben procesor.

In tle je se testov ki pokazejo kolko pomaga 50% hitrejsi procesor pri igrah, in pa koliko pomaga graficna:
test1

test2

test3

test4

test5

Toliko o tem da je hitrejsi procesor pomembnejsi :\

Poglej pa si se to: test6

test7

test8

Toliko o mojem streljanju v prazno.

tomi20 ::

ok fantje ne se kregat:) vsak ma po svoje prau!se strinjam z obema! je res da je pri geforcu boljse da je tudi boljsi procesor! no po dolgem premisleku in dokoncnem pregledu financ sem se odloču da združim e6400 in 8800 gts! jebi ga trenutno ni dnara za več pa bom pač teh par fps-jev morau vzet v "zakup" kar se zdi neumno sam...jebiga kot bi se reklo tužan pogled u đepove prazne:'( ;(

asus ::

tomi dobro si se odločil za nakup c2d,ker je bistveno boljši in če ti kaj pove sva s frendom, ki ima x2 4200@2.9ghz testirala mojo 7900gto in on dobi cca 6800-6900 pik v 3d mark 06 jaz pa cca 7300-7400 na c2d e6400@3.6ghz>:D

edit:pa tomi negre se samo za par fps, tukaj je še mnogo tega.Recimo x2 noben ne iskoristi 8800gtx,pa četudi ga naviješ na 3ghz,medtem ko c2d e6400@ jo pa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asus ()

tomi20 ::

ma kaj cmo kam gre vse pa naj gre se za ta procesor! ne sej v bistvu me ni niti tako motu denar samo mam trenutno konfiguracijo z amd in ati zato sem toliko spraševal in kolebau! ker namreč rad kupim tisto kar me ne "zajebe-beri crkne" tako da res res nisem imel nobenih problemov pa imam ta rač že 2 leti! sicer bo pa itak nov računalnik za "študirat">:D >:D >:D >:D >:D

ajoj pa gre letnik "po gobe":D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomi20 ()

JIM22 ::

ronaldo ti ga pa mal serješ. V teh testih ni nikjer C2D zraven. Dej en test kjer je primerjan en X2 z 8800gtx(lahko tud gts) grafično in C2D z enako grafično. Pol boš pa vido razliko.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AndrewSmith ::

po dolgem premisleku in dokoncnem pregledu financ sem se odloču da združim e6400 in 8800 gts

Sej ne da si kaj narobe naredu:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

omihao ::

da nebom odpiral nove teme bom kr tukaj !

težavo mam pri izbiri matične. V mislih imam 2 plati.
plata 1
plata 2

Zaj če se nemotim je nesmiselno kupit p5w ? ( dražja je, slabša je za navijat in nima nič kaj nebi mela tudi p5b ) se motim ?
moj sistem bo zggledav nekako tako : e6600, sellchock 2x 1gb 800 mhz , liberty 620w , 8800 gts.

Zanima me še od katerega proizvajalca grafično naj vzamem ? V mislih imam xfx 8800 gts xxx - to bi naj bla neka navita verzija.

za vsak odogvor in nasvet bom hvaležen !

TOP ::

Pozdravljen na tvo jem mestu bi vzel to prvo drugač pa vprašaj asusa on res veliko ve.

AndrewSmith ::

Sej se ve da je P5B dlx trenutno naj plata za navijat c2d.Je pa P5W-DH bolje opremljena in za
E6600 kar dobra plata.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

ska-core ::

Mene pa zanima kakšna je razlika med Asus P5B in Asus P5B Deluxe.

Rabim za procesor INTEL CORE DUO E6300, katerega nameravam naviti. Ker je model deluxe praktično 20% dražji, se nagibam k osnovnemu modelu.

Am I missing something?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ska-core ()

JIM22 ::

Navadna je obkeščena in nima tuk oc potenciala. Če jo pošteno modaš gre pa tuk kot delux. Za tvoj proc bi skor predlagal da vzameš delux, ker boš rabo kar pošten fsb da bo dosego kak zavidliv oc proca. Rabiš pa tud vsaj 800mhz ram, da te pol ram ne bremza.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AndrewSmith ::

Rabiš pa tud vsaj 800mhz ram

In to dober 800mhz ram,se raje pa 1000mhz,sploh za E6300.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

ska-core ::

Ram sem mislil vzet tale (cena iz funtecha):

PATRIOT 1 GB DDR2 ram, 1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, PSD21G8002H 28.500 SIT 118,93 €

Je ok?

Kar pa se tiče dodatkov na deluxe verziji (dodaten pci e x16 slot, extra sloti za diske, itd) jih v bistvu ne rabim.

Modat plošče ne znam, je torej zame deluxe vseeno boljša izbira?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ska-core ()

JIM22 ::

Ram ne vem kak je tale, sam mislim da ni nevem kaj.

Plate se pa kar dost razlikujejo med navadno in delux. Delux ima več bombončkov, kar ni tuk pomembno. Pomembno je bol, da ima dosti bolše elemente na plati, ima 8fazno napajanje, ker navadna nima. Mal več nastavitev v biosu. Skratka se da z njo zelo dober navijat in ne rabiš modat.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

ska-core ::

Hvala za razlago Jim, sem se odločil da vzamem Deluxe.

tomi20 ::

katere rame pa potem predlagate tam do 30k

JIM22 ::

Za kvalitetn ram boš moral dat okol 40k ali več. Ne vem kaj bi blo vredu za 30k.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

AndrewSmith ::

Zadnjic je Asus omenjal neke SuprTalent 800mhz za okoli 32k.
Baje kar dobro grejo na P5B.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

ska-core ::

Še eno vprašanje...kaj pa model P5B-E ? Pozna kdo?

Cenovno je med P5B in P5B deluxom.....tukaj ga precej hvalijo:

http://www.neoseeker.com/Articles/Hardw...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ska-core ()

JIM22 ::

Oc-lab ma teste vseh teh plat, pa pejte tam pogledat, katera je vredu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero matično za 9600GT SLI

Oddelek: Kaj kupiti
11968 (758) ALes20
»

Nov Racunalnik tja do 1000 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
906531 (4387) Veteran007
»

Nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
151826 (1497) Spikster
»

Nakup računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
737587 (5576) Goli
»

AMD 5600+

Oddelek: Navijanje
292036 (1316) OChack

Več podobnih tem