» »

Software-sko navijanje AMD X2

Software-sko navijanje AMD X2

Fizikalko ::

Torej - imam IBM-ovo kišto s procesorjem X2 3800+ (AM2), ki šiba na neki Lenovo plati z naborom nForce410. BIOS je obupen in nima nikakršnih nastavitev frekvenc, napetosti, itd.

Obstaja morda software, da bi povečal HTT oz. FSB kar iz Windowsov (in to software, ki podpira omenjeni nabor in procesor)?

dzinks63 ::

:))
Zamenjaj osnovno ploščo

lp jani

bluefish ::

na prejšnjem računalu sem imel program, ki je dovoljeval spreminjanje freq iz Win. Model plošče je dobil iz številke enega čipa na matični plošči. Žal pa je stvar delovala le na Pentium procesorjih in ustreznih naborih.

Fizikalko ::

Ja, sej neke stare programčke sem tud jaz našel. Ampak valda ne delajo na novih platformah.

JIM22 ::

Clock gen nima tega čipseta not? Drugače ti bo pa teška z to plato navijat, ker si pol omejen samo na def. V in se ti komp lahko samo malenkostno navije(čist odvisn od OC potenciala plate).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

paljer ::

Fizikalko ::

JIM22, vem, ja, da voltaže ne bo moč dvigovat. Ampak ene 15% bi pa že najbrž lahko dvignil frekvenco pri default voltaži... Vsekakor bi rad probal.

Fizikalko ::

pajler: Probal ta programček. Lahko setiraš množilnik, ki pa je pri mojem procu zaklenjen. FSB pa ne moreš dvigovat. Malo čuden mi je - lahko npr. setiram spomin, ki pa mi ga detektira kot 100MHz. Dvignem na 120, pa mi potem namesto 20*100=2000MHz napiše 16*125=2000Mhz. Ne štekam.

Veron ::

http://www.cpuid.com/clockgen.php

tole si verjetno mislil?

paljer ::

Ne vem, js ta program uporabljam za višanje napetosti oz. nižanje množilnika...
Za dvigovat FSB pa clockgen.

kopriwa ::

Fizikalko ::

Mi ne prepozna plate. Zgleda, da ne bo nič... Še kdo?

OChack ::

kšni biosi od lenove plate? al ap kj pohekanga bi se kj dobl na google?
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

clock gen

Oddelek: Navijanje
8924 (788) z3ro
»

Abit nfs 7 Overclocing ...

Oddelek: Navijanje
51025 (904) Veron
»

navijanje prenosnega!!!

Oddelek: Navijanje
101113 (838) rovtarček
»

Navijanje (novejših) prenosnikov!

Oddelek: Navijanje
71406 (1190) carpenter
»

Novi bios za NF7-S ver.2.0!

Oddelek: Navijanje
61256 (1170) BaRtMaN

Več podobnih tem