» »

Enostaven program za scaner?

Enostaven program za scaner?

Racunalnik ::

Imam problem z softwareom.Ne najdem enostavnega programa z katerim bi lahko skeniral vec strani brez da vsakic pisem imena,cakam 3 dni da vsakic ponovno zazna skaner,sprasuje in ostala navlaka k pride zraven.

Imam astra 4700 skaner
probal sem ze VUESCAN pa noce najdt skanerja.
Orginal software je prekompliciran za hitro skeniranje.
Orginal od winsov je enostaven,samo je treba za vsaki nov scan it znova cez proceduro sprasevanj in odgovorov.

Probal sem tudi skenirat crke z abbyy,samo tam je pa isto problem ker ce dam dokument v word,se vsakic text z drugimi glavami prekopira,tako da ce mi na enem listu ostane malo texta in ga hocem stlaciti ze na obstojec text na prejsni strani se ves text premakne.

Potrebujem res enostaven in uporaben software za scan.

opeter ::

Zakaj ne uporabljaš nativne gonilnike od Umaxa? :\ Umax Astra 4700 skener gonilnik
Res, da je podjetje zaključilo proizvodnjo skenerjev, ampak se še vedno najdejo kaki gonilniki na njihovih straneh.
Pri starih SCSI skenerjih je lahko problem v XP-ju (recimo Umax Astra 1220S)... iz Photoshopa ves čas dobivaš Memory Allocation Error...

V glavnem: kmalu bo čas, da razmisliš o nakupu novega skenerja. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Racunalnik ::

Pa ne mi rect da imam taka jajca?

Kaj ima pa veze da uporabljam nativne gonilnike,kaj sploh to je?

Vem da sem do sedaj lahko zbiral med skenerji v programih recimo astra 4700 in astra 4700 twain.

Azrael ::

Če imaš driverje za scaner naložene (twain driver), potem lahko uporabiš katerikoli SW, ki zna delati s scanerji in ostalimi twain napravami.

Sam sem se navadil na IrfanView.
Nekoč je bil Slo-tech.

K0K0 ::

ABBYY FineReader je dost simpl. Če hočeš poskenirat več strani mu nastaviš da med skeniranjem počaka 2 sekunde tko da ti sam še liste menjaš.

ender ::

Uporabi IrfanView: File -> Acquire/Batch Scanning. Bolj preprosto boš težko dobil.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Racunalnik ::

Irfan sem probal in mi noce najdt skenerja ampak web kamero katero sem zaradi tega odklopil,pa je se vedno isto.

Abbyy me malce matra,ker ce skeniras text ti to zelo malo znese placa.Samo vsakic ko naredis scan ti shrani v nov dokument.
Ne rata mi pa zdruzit ta dva dokumenta,ker ce naredim copy paste v dokument k je recimo prva stran,se mi text pasta pod pogoji kakrsni so na previ strani in ce je tam text v dveh delih,potem mi dodani text na drugi strani prilagaje prvi in se tako ves text zmesa.
Nevem pa ce se da to izklipit da so strani neodvisne ena od druge.

Kako se naredi tist da pocaka 2 sekundi in kako potem istocasno te datoteke shranjujes,recimo text samodejno?

ender ::

A si v Irfanu poizkusil File -> Select Source?

V Abbyyju pa meni, če skeniram več stvari naenkrat, vedno vrže vse v isti dokument (ki je ob shranjevanju privzeto razdeljen po straneh, vendar lahko to spremeniš v nastavitvah).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Racunalnik ::

Sem probal v Abbyyu pa ne najdem te nastavitve,mi lahko poves kje se to naredi?
Jest grem na ikono scan&read in me vlece vedno znova cez proceduro,kolk dpi,kaksne nastavitve,potem zacne skenirat,ali naj pregleda napake(jest dam ne,da je hitreje)potem v ce bom odpru,dam v wordu in potem spet znova.
Ce se da bi nastimal s kolkimi DPI naj scenira,in potem samo skeniral eno starn za drugo in da mi vse shranjuje v wordu,stran za stran,dokler ne ustavim procesa,ce se to sploh da,da me cim manjs sprasuje,ker ce imas knjigo z 200 strani je to zelo zamudno.

Zgodovina sprememb…

ender ::

Jaz, če v Abbyyju kliknem Scan&Read, se mi pojavi čarovnik, potem nekajkrat kliknem Next, nakar mi začne sam od sebe skenirati strani (je pa res, da imam pri obeh skenerjih samodejno podajanje, in se ne spomnim več kako je s tem, če nimaš podajalca papirja - se mi pa zdi, da po vsaki strani vpraša če naj poskenira še kakšno, in potem če klikenš Yes, začne takoj spet skenirat).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Racunalnik ::

Sej me vprasa,samo do tja je spet carovnik in 5 krat za potrdit kaj hoces in da bi to delal vsakic za 200 strani bi bila malce huda.

Potem tudi zaradi tega ker imas avtomaticen podajalec papirja ti naj bi v en wordov dokumnt shranjevalo scane in ne tako kot meni vsak dokument posebaj?

Ali pozna kdo resitev za Abbyaa da mi skenira vec strani v en wordov dokument in da ni treba za vsako stran vedno skozi carovnika?

Looney ::

Se mi zdi, da se prek Adobe Acrobata da to na hitro narediti. Samo zdaj se ne spomnem, če mi je tisto delalo prek original HP-jevga software-a ali Acrobat to sam naredi.:|
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Racunalnik ::

Se kdo?

Looney ::

Acrobat ne dela?
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

K0K0 ::

Acrobat je zamuden.
V abbyu si moraš narest svojga čarovnika v katerem si potem nastaviš da ti shranjuje v isto datoteko. Jest sm že mal pozabu kako točno je treba nastavt, ker že lep čas uporabljam oem program ki sem ga dobil zraven Valjčnega skenerja sam ni pa težko.
Včasih sm mel navadn skener pa sm čist lepo poskeniru 200 strani na dan (1x/tedn) sam mal je trajal ker sm mel počasen skener (canoscan 3000).

Racunalnik ::

Se matram da bi si zrihtal te nastavitve pa se nisem pogruntal.
Ce izberem astra 4700 v abbyyu,nimam moznosti oznacit -use automatic document feeder-,ce pa izberem da spredaj pri skanerju pise WIA astra 4700,pa imam to moznost,ampak zadeva javi nek error in da ni driverjev,kolkr sem pa gledal v winsih pod driverji za ta skaner je pa vse zivo notr,tudi twain.

Sej jest tega automatic feederja sploh nimam,v bistvu nevem kako naj bi to izgledalo,mozno je pa to da zaradi tega ne dela dokument za dokumentom.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

Imam občutek, da imaš veliko zmedo z driverji tega scanerja.

Si slučajno brez odstranitve predhodnih, nadgradil na novejše?

Če te pravilno razumem, vedno ko želiš skenirati, moraš ročno vpisati vse od ločljivosti, označiti površino na listu, ki bi jo rad skeniral..., do načina delovanja scanerja (OCR, BW, 24 bit color...) , skratka ne shranijo se nastavitve predhodnega skeniranja?

Imam Umax Astra 610p, brat pa Astra 1220S in takih težav, kot jih opisuješ ni bilo nikoli, zato menim, da imaš težave z driverji. Sem imel velike probleme, ko sem brez uninstala namestil novejše driverje. Na koncu sem ostal pri originalnih, saj novejši niso ponujali drugega, kot načičkan in precej neuporaben vmesnik.

In ja, če nimaš avtomatiičnega podajanja listov, je povsem razumljivo zakaj SW javi napako, ko zeliš izkoristiti to funkcijo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Racunalnik ::

Ce grem cez carovnika morm enkrat nastimat kaksno resolucijo in ostalo,torej se shrani,ampak za vsako sliko pa ne mislim jet cez 10 korakov.
Me razumes,hocem samo klikat scan in da se mi eden za drugo shranjuje v en wordov dokument,to je vse kar hocem.

Ko sempriklopil skaner,je najdu novo napravo,dal sem notr orginal cd in PC je sam pobral kar je hotel.
V programih mi da pa vedno dve moznosti,astra 470 ali WIA astra 4700.

Avtomaticnega podajanja pa sploh ne razumem,kaj pa naj bi podajal,sej knjige nemores kr podajati,razn ce so misljeni papirji.

No nima veze,mislim da se da to ustimat na krajse korake,se najbolj kar je trenutno zazeljeno je to da se mi shranjuje v obstojec wordov dokument in ne da mi za vsak scan odpre nov wordov dokument.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Best buy skener

Oddelek: Kaj kupiti
361798 (1427) Dr_M
»

Kateri scanner

Oddelek: Kaj kupiti
111203 (1075) bili_39
»

Izdelava PDF daotek z Adobe Acrobat?

Oddelek: Programska oprema
71720 (1533) boyan64
»

Nakup novega skenerja - katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
5850 (800) dr.J
»

Scanner?

Oddelek: Kaj kupiti
161880 (1665) Webmojster

Več podobnih tem