» »

GeForce 8600 Ultra in GT ter 8300 GT in GS

1
2
»

simnov ::

179 dolarjev pri nas pa vsaj 220 evrov

Tr0n ::

V bistvu se tale nova 8800 GTS z manj pomnilnika kr splaca. Treba sicer pocakat na rezultate testov, ampak zgleda kot cool price/performance.

aco111 ::

Eh jaz pa sem trenutno zadovoljen s svojo radeonko x1600pro, če ne špilam igric skoro nič :D. No ne vem odklepati graf, drugače pa bi že navila, če bi se dalo. :D

Lp. Allesandro
Don't worry be happy :)

stock ::

Od negdaj sm si želeu 6800 Ultra... zdej vem... padla bo 8600 Ultra!!!:))

Zhupa ::

@telbanc sam tko za info ti lahko iz lastnih izkusenj povem, da je za bartona 2.2GHz ze 68ooGT prehuda grafa.

drgac pa ze kako leto odlasam z nakupom novega kompa:\

Buggy ::

@telbanc sam tko za info ti lahko iz lastnih izkusenj povem, da je za bartona 2.2GHz ze 68ooGT prehuda grafa.


...saj ne da se ne bi strinajl, ampak me cisto tako zanima po cem to sklepas. Imam namrec omenjeno kombinacijo, pa se mi je pri menjavi iz 6600GT na 6800GT (free of charge) poznal kar precejsen skok v performacah, kar se pri podhranjenosti proca ne bi tako dosti poznalo...ali pac?

ivanuscha ::

Tole si preberte, AGP skeptiki: http://www.tomshardware.com/2007/01/10/...
Upam, da pride 8600 za AGP!

Tr0n ::

Ah ja. :)

Consoles, eat this!

Dr_M ::

jest upam, da bo 8800GTX na vlbju, za mojo 486... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zhupa ::

...saj ne da se ne bi strinajl, ampak me cisto tako zanima po cem to sklepas. Imam namrec omenjeno kombinacijo, pa se mi je pri menjavi iz 6600GT na 6800GT (free of charge) poznal kar precejsen skok v performacah, kar se pri podhranjenosti proca ne bi tako dosti poznalo...ali pac?


sklepam pac po tem, da imam na resoluciji k280 z vklopljenim 4xAA in 8xAF isto fps-jev kot brez AA in AF-ja.
glede preskoka na 68ooGT pa itaq da se pozna razlika predvsaem na racun kolicine rama in 256-bit memory bus-a.

http://www.guru3d.com/article/content/1... link do review-a kjer si lahko pogledas kako prihaja do cpu limita pri hitrejsih CPU-jih od bartona 2.2GHz.

bremzzi ::

igraj novejše igre, kjer bo grafična bolj obremenjena, pa ti tudi hitrejši proc ne bo pomagal, če pa igraš starejše igre je pa itak vseeno, če maš 60 fps ali pa z boljšim procom 85 fps, raje dvigni na 8xS AA in 16x AF, pa ne boš več cpu limited :D

Jst ::

Vsi se delajo norca. Tako proizvajalci grafičnih kartic, kot izdelovalci iger.

Imam Intel Core 2 Duo, 1 GB rama ter 7900GS. Vse navito.

In (primer) Splinter Cell: Double Agent dela za en drek. Sedaj je večina iger portana iz konzol in te večinoma niso optimizirane. Oziroma so Anti-optimizirane za PC.

Glede na konfiguracijo bi si človek mislil, da boš lahko "normalno*" igral vse (ali pač večino iger). Bullshit.

S to konfiguracijo lahko kvečejmu igraš igre iz leta 2005.

Riddick: Ecsape from Butcher Bay je prišel ven 2004 (I think). Na p4ht ter bilokatero kartico nvidie iz serije 6XXX, ne boš igrlal normalno na full detail. Močno dvomim, da mi bo na full detail delala na trenutni konfiguraciji.

Zakaj za vraga se game-makerji ne morejo zgledovati po Valve in njihovem hl2. To je lep zgled, kako lahko na "slabem hardware-u," kot je p4ht ter 6600GT, igra deluje tekoče brez zatikanja, kjer nastavitev LOW dejanko pomeni LOW. Ne pa porti iz konzol, kjer vse igre po vrsti rabijo next-gen high-range-price hardware, da ti špil dela brez dropanja fpsjev pod 30.

To je glavni razlog, da *jaz osebno* ne najdem več dobrega špila.

*normalno pomeni zame NO drop to less than 30FPS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

*normalno pomeni zame NO drop to less than 30FPS.

si pa nezahteven :) jest sm 3 tedne nazaj preigram Q4 in sm si ga tko natimu, da sm mel konstantno 60fps (vsync), samo ene 2x mi je pa podl pod 40 in so me dejansko ubil zarad tega, ker nism mogu za tiste pol sekunde igrat normalno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

keber ::

Eni pa normalno živimo s 15-20 framei povprečno. In to pri 800x600. :D

Kaj naj rečem, ceneje je, pa vse se da igrat.:)

Dr_M ::

ja sej vem kako to zgleda. sm spilu soldiers of fortune na p200 mmx,128mb rama z rivo 128 na 640x480.
in si raj uc iztaknem, kot da se kdaj tko spilam.:(
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

G-man ::

Ma kaj. Smo igrali Quake 2 na P133 in Voodoo1 (4MB) in smo se slinili ko prasci ob 19 frejmih (ah spomini...:) )

Itak mi ni treba novih iger: Quake 2 in Alien Vs. Predator bosta kar dobro dvignila adrenalin :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

Cveto ::

7900 gs je mainstream kartica, kar pač ne gre skupaj z igranjem s polnimi detajli...

opeter ::

Itak mi ni treba novih iger: Quake 2 in Alien Vs. Predator bosta kar dobro dvignila adrenalin :D

V tem pa se popolnoma strinjava. Tudi jaz bom ponovno preigral Q2 na Mac-u. Jupi! :)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Kenpachi ::

'benti js sm pa obtičal v Q2. Ne najdem izhoda iz nekega rudnika :S

Pesimist ::

Ce bo res taka niska cena napram GTXu pa se vsekakor splaca hehe.

Dr_M ::

kako usi neki napovedujejo ceno 250€ za 8600ultra? a je biu 6600GT tut tok? pa 7600GT? a-a, standardne verzije na zacetku niso ble drazje kot 200€.
pa naj vas ime ne zavede. 8600ultra je enako kot prej 6600gt/7600gt, 8600GT pa kot 6600/7600GS.
jest napovedujem ceno za 8600ultra 200-210€, vec pa ta graficna ni vredna. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pesimist ::

ja 6600GT je bil tudi tak priblizno ob izidu. Samo v artiklu pise 180 dolarov. To pa je pol majn. 250euro pa sploh ni vec cool.

Kenpachi ::

Koga briga ime. Lahko bi bila tudi Shit Edition(tm)... Važne so specifikacije.

Dr_M ::

seveda, ce gledas samo to. ampak zarad tega, te lohk fino nategnejo za velik dnarja :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

simnov ::

jaz imam amd 3500+ x1900gt 1,5 gb rama in mi splinter cell na 1280x1024 z max nastavitvami tudi štekne ne (oblivion pa šteka ko pes 15 fps še na 7600gt je boljše delala)

Kenpachi ::

Dr_M, sej to je itak standardno. Nobena stvar se ne prodaja po ceni, kolikor je vredna, ampak največ, kolikor so zmožni ljudje dat. (no, je pa res, da znajo zavajat razne besedice kot so ultra, turbo, gt, gto, xxx, gaygangbagng itn...)


No, v vsakem slučaju mi ne bo žal dati do 250€ za novo kartico.

Dr_M ::

No, v vsakem slučaju mi ne bo žal dati do 250€ za novo kartico.

meni tudi ne, ce bi bla to ksna iz 8800 serije, ampak za 8600karkolipacze, je pa to prevec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kenpachi ::

Jah, vsak ima svoje potrebe in mišljenje... Čakanje na nekaj (da se poceni tisto, kar je trenutno na trgu) je v računalniški industriji itak perpetuum mobile.

Jaz imam nekakšno "tradicijo", da kupim najboljše iz srednjega razreda vsaki 2 generaciji. GF4, 6, 8, 10 itn... To se mi zdi kar najboljša optimalna price/performance računica. Manjši letni stroški 'n stuff.

Dr_M ::

a bi biu prpravljen dat 250€ za 6600GT ko je izsla? dvomim. pa za 7600GT? (cene so bile okoli 200€ takoj na zacetku za obe).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kenpachi ::

Em... kot vidiš v mojem prejšnjem postu, sem kupil najboljšo srednjerazredno grafično takrat: 6600GT. Torej, sem dal in mi ni žal niti centa.

simnov ::

imaš prav glede price performance samo potem ne boš nikoli novih iger igral na max ob izidu čez dve leti ko jih pa lahko na max igraš so pa že nove igre

Kenpachi ::

To je pa pač odvisno od miselnosti uporabnika. Meni tak sistem paše, nekaterim ne... Nekateri pa prisegajo na Voodoo 3 3000.

Jst ::

> jest sm 3 tedne nazaj preigram Q4 in sm si ga tko natimu, da sm mel konstantno 60fps (vsync)

Pa sej Q4 ima neko notranjo omejitev 60FPS. Mogoče spraviš več s kakšnim hackom, ampak jaz, takrat še na 6600GT, sem z nekim optimizacijskim programčkom za Q4, pripravil omenjeni špil, da mi je delal na MID detail brez kakršnega droppanja. Vedno na 60FPS.


> 7900 gs je mainstream kartica, kar pač ne gre skupaj z igranjem s polnimi detajli...

Preberi še enkrat moj post. V novih igrah nastavitev LOW sploh ne pomeni LOW. Dela enako zanič, kot če bi imel vse na HIGH.

By the way. Boš rekel, da imam slab računalnik? Jaz osebno mislim, da ne, da je to mid-range. Čeprav so vse komponente nove generacije (razen 7900GS, 8XXX takrat še ni obstajala) In mid-range *naj* bi bil sposoben poganjati igre, ki so izšle v času določene generacije CPU, GPU... V tem primeru omenjena igra. Pa to ni tako.

Sedaj se večina iger porta iz konzol in *vsaka* dela shitty na PCju (mogoče obstaja kakšna izjema).

Pa čeprav je mi je Splinter Cell: Double Agent že dvakrat ali trikrat posodobil (ja, imam original, kupljen legalno), očitne razlike ni. Razen UI je pred posodobitvami nekaj je*al (izginjal meni, razni crashi ob izhodu iz igre...).

Sodeč po raznih razpravah na gaming forumih, tudi Rainbow Six: Vegas ni izjema. Shitty port again. In ta špil sem tudi imel namen kupiti.



---

* A mogoče ve kdo, kdaj bo hl2:ep2 izšel?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce 8800 GTS 512 MB zagledala luč sveta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
526302 (5883) Jst
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938144 (8144) Gregor P
»

NVidia predstavila GeForce 8600 GTS in GT in 8500 GT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
256192 (5280) msms
»

Next Gen: Ati(AMD) vs Nvidia

Oddelek: Loža
101407 (967) Mr.B
»

Nove informacije o GeForce 8600

Oddelek: Novice / Grafične kartice
344144 (3188) T-Majo

Več podobnih tem