» »

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

nemesis ::

Zivjo!

Prek Sonyeve kamere sem v DV formatu eksportiral video na disk in ga potem v Premiere uredil in spet eksportiral v obliki DV AVI (to naj bi bla ze neka kompresirana verzija AVI formata). Zdaj imam na disku 11 GB velik video posnetek in bi ga rad spravil na velikost 690MB, tako da ga dam lahko na CD.

S katerim programom lahko naredim DivX, kateri je najboljsi in ali lahko pretvorim iz formata DV?

tnx za odgovore
  • zaklenilo: nemesis ()

boogoo ::

Mislim da lahko das kr v Adobe Premiere direktno kodirat v div-x. Drugače pa probaj z BlackSun DVD-Reaperjem

RudeBw ::

sam bi definitivni probal z Nandubom ali v skrajni sili z Virtuadubom in divx4.12 codecom. Edino tako boš res dobil dovolj kvaliteten material (11 GB je ogromen file)...

nemesis ::

Premiere ima to moznost, sam je kvaliteta DivX-a obupna; 60minutni posnetek pa se vedno nanese 3 GB ;(

HUDiR ::

Mam iste probleme. MIslm, da je divx codec za dvd, mpeg2...drgač pa pol dobis slabe rezultate. Adobe ima slabe codece. Najbolše rezultate sem dosegu npr. Jmpeg sem uvozu v MGI zmontiru, stisnu v mpeg2 tega pa potem stisnu z flashk u divx 3 1.5 ure na en cd gledane kvalitete in to iz hi8. DV pomoj bi mogl bit se boljs. sam vazn je kako bo to MGI stisnu v mpeg2 kvaliteta je pol v divx se boljs.

nemesis ::

HUDiR: a mi lahko malo podrobneje razlozis, ker sem jaz na tem podrocju se bolj nov:)

MGI je program ali kaj? Potem s tem programom zmontiras in exportas film v mpeg2. Potlej z drugim programom (flashk) stisnes mpeg2 v divx?

Ali sem te prav razumel? Povej mi, prosim, se ce si mel kdaj probleme z usklajenostjo zvoka in videa v div-x obliki? Men namrec, ko exportam s Premiere zvok blazno prehiteva. V eno uro dolgem videu se mi zvok v div-x obliki konca ze po pol ure. V AVI obliki je vse OK.

hvala za odgovor...

HUDiR ::

"MGI video wave" je program za odelavo videa. Ni problem, probaj stisent v mpeg2 v premierju, pa potem z flask v divx. Zvok prehiteva zaradi izgubljenih frameov. Ko stisneš v divx probaj file, ki si ga dobil popravit frame rate z npr. programom Avifrate-om, to skoraj vedno pomaga,( no pol ure prehitevanja) lahko bi tudi ročno popravil v npr.VirtualDubu.

SasoS ::

Flask suxx. Poleg tega boš pa zaradi 3-kratne kompresiju zgubu še tist mal kvalitete kar je ostal...

DV AVI fajle s primernim kodekom virtualdub (in nandub seveda) bere brez težav. Enostavno odpri tisti 11GB fajl v virtualdubu in izberi bolj priljubljen način 2-pass divx kompresije. Na koncu dodaj še zvok, in...tada :D

HUDiR ::

Bere ze skoraj vsak program, sam kva pol ven dobis, ponavadi ogromen nekvaliteten file. V 2 pass maš first pass pa second pass pa en kup nastavitev, kva pa ce je najboljsa kvaliteta z 1-pass quality-based. Probaj file stisnit se z Lead Converterjem v divx 4.11. Tu so sam predlogi. Škoda da se noben lastnik taksne kamere ne jav. Vsak nasname, videu podobno sranje na disk v različnem formatu in tako tud do najboljšega divx pride po svoji poti.

nemesis ::

Nanodub mam ze downloadan sam ga ne znam uporabljat...
V nastavitvah nastavim, naj naredi DivX, hudic mi pa iz 45MB fajla naredi 350MB. Men ni nic vec jasno in me matra da bi prijel kisto, monitor, kamero in vse kar pase zraven ter naredil radostno destrukcijo 3 >:D>:D

tisti zvok sem poskusal popravit tud z flask-om in avifrateom, ampak brez uspeha

HUDiR ::

Dlocis, kateri kodek bos uporabu, kliknes lastnosti in dolocis output video bitstream v kilobajt/sekundo. Ponavadi je iz MPEG2 900Kb/s. Cim manj, ce že nimas same kocke. Ce se navs sprjaznu, da to ne bo enak divx, kot na piratskem CD-ju film, pol bos pa ob racunalnik, se navs pru. :P

CaqKa ::

DV avi je v resnici mpeg2 pri 3 megabajte/s (tukaj takoj odpadejo one finte ko ste eni rekli da je divx samo za dvdje ker je dvd ravno tako mpeg2 le da je max kompresija 1,2 mega/s)
poznamo type 1 dv in type 2 dv.. kolkor se spomnim vdub ne odpre type 1 fajlov. mogoče v novi verziji samo mislim da so potem brez zvoka. zvok si recimo v premiere vun potegnes v wav format (sicer delam jaz z ulead media studio), za to zadoščajo verjetno tudi drugi programi (winxp im svoj movie maker ki podpira dv avi).
moznost da v vdub ali pa v nandub naloziš tale dv type1 avi je z progijem avisynth ali pa z vfapi (tako dobite frameservan avi ki ga bo znal vsak progi odpret). v programu v katerem kodirate si nastavite zdaj tale fajl, nastavitve kodeka, pa obvezno deinterlaceajte film v kolikor imate evropsko kamero ki naredi PAL (pa prosim ne uporabit divx4.12 deinterlace filtra ker ni vredi, ko gledate divx se vam zdi kot da se film lomi)
če sem kaj pozabil še vprašajte, imam tr320 sony kamero.
no od tukaj dalje pa jaz sprasujem tiste divxarje kot so EX-B kak naj nastavim divx4.12 da bom imel lepo sliko ker dobim taki jerk vun da je kuj hudo... slika sourca iz digitalnih kamer je namreč takšne kvalitete kot na dvdjih

RudeBw ::

Probaj raje z nandubom (3.11 alpha). Ce ti ni točno jasno kako in kaj naraediti si prečitaj Doomovega vodiča za Nandub. ob pravilni rabi daje željeno velikost in maksimalno kvaliteto končne datoteke .avi.

waters ::

Sam imam podobne probleme kot ostali. Source na disku kateri je presnet iz kamere je full uredu. Sam sem poskušal marsi kaj. Probal sem z Uleadom 6 in divx 4.12 ampak rezultati niso v redu. Ali je kdo ki mu uspeva narediti na CD 690 mb za cca 40 minut vsaj tako približno dobrega filma kot iz DVD ali ne. V kolikor je, naj nam zaupa recept. Sam bi mu bil zelo hvaležen. Želel bi nekaj konkretnega in natančnega: ta program, te nastavitve... Ne pa da vsak pove nekaj približnega, kar je sicer slišal probal pa ni in podobne štorije.

Če je kdo bi mu bil zelo hvaležen!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: waters ()

nemesis ::

men da odlicen rezultat export iz Premiere --> samo na zalost je zvok zamaknjen - tko da to nekak odpade :'(:'(:'(

ce mi pa kdo resi kako se sinhronizora potem se zvok dobi za pivo,
ce mi pa resi se zakaj mi ne dela export na kamero dobi pa za gajbo!!!:)

waters ::

Nemesis kje v Adobu pa si nastavil codec in katerega uporabljaš. Kakšen je tvoj rezultat ( Kb) ob kvalitetni sliki na sekundo

nemesis ::

jst se v podrobnosti potem, ko sem ugotovil kako je z zvokom in nisem nasel te resitve, nisem spuscal...

Codec imas v Premiere 6.1 divx 4.01 --> das File/Eksport Clip/Movie tam izberes Settings. V General izberes Microsoft AVI. Pod Video pa izberi DivX Codec. Potem lahko konfiguriras pod Configure.... Sej se bos znasu :D

Rezultati so (po mojem mnenju) dobri --> jst pravzaprav skor ne opazim razlike (pa dam quality tud na 40%). Skrcim pa na 10:1. Preizkusal sem na 45MB fileu, ki je bil 4MB DivX...

Sem pa kot receno se zelen na tem podrocju, tko ti ne morem povedat kako isti film zgleda z virtualdubom... Proti predlaganemu LEAD Converterju pa je Premiere neprimerljivo boljsa - vsaj zame.

KO BI VSAJ SE TISTI HUDICEV ZVOK IN PA EKSPORT NA KAMERO USPEL ZRIHTAT...;((

CaqKa ::

4mb/13 sekund je to potem takem "priblizno" kar pa mislim da v koncni fazi še vedno povzroci prevelik divx fajl...
WATERS: jah walda da sem priblizno metodo povedal kak pa naj drugace ce vijis da smo vsi bolj bogi v pocetju dv>divx
duah
btw ce se spoznas na nandub bi po moji metodi moral naredit zelo uspešen divx.

nemesis: em.. desinhronizacijo bi se načeloma moralo dat porihtat v virtualdubu.. v premiere exportaj oni wav zvok in ga z vdubom na direct strream copy zraven naredi pa porocaj če bo še vedno prišlo do desynca

SasoS ::

dv->divx se ne razlikuje dosti od dvd->divx zatorej le tutorial v roke pa brat in testirat...drgač pa, a vi kej kompresirate audio? Kajti če ne se ne čudim velikosti...

waters ::

CaqKA veš že polkn kufr mam tele kompresije. Ko poskušam snet NanDub dobim samo tole na netu: nandub-sources-1.0rc2.rar ali pa nandub-binary-1.0rc1.rar in pa tretja možnost NanDub022+BRC100_source.zip odkrito povedano nevem kaj s tem počet brez problema pa sem snel Virtuladub
LP

HUDiR ::

Je kasen ze kej zrihtu :8) , VirtualDub in NanDub cez cel ekran to ni nec in se zvok 100% zamakne. Jaz bi kar reku, da se pri večji loclivosti kot je cca.352x288 ne da dobit podobne vizualne kvalitete. Jest mam zaenkrat dooost stiskanja. :8)

CaqKa ::

waters: prvi in tretji link so source fajli za nandub ki pa ti verjetno nic ne koristijo.. idi na http://doom9.org pa si tam dol potegni nanduba... sicer je z njim dosti dela... no zanima me če je ze kdo probal za vduba frame servat svoj DV avi fajl in ga potem stisnit kot vsak obični divx?
glede ločljivosti .. dajte jo nastavit na en 4:3 format manjsi od 640.. na vsak nacin ne pustit v 720x576 ker se že za dekodiranje tega racunalnik grozno muci in bo se komu zdelo da je prislo do desyncha ceprav ni prislo.

SasoS ::

hmm....nandub.org se ne spomne noben več?

Zakaj bi mogu pa frameservat? DV AVI odpre nan/virtualdub tako kot vsak drugi avi fajl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()

CaqKa ::

odpre ga brez zvočnega dela... poleg tega probaj kaj ti naredi vdub ko to narediš.. meni je stisnil v divx ter mu dal header od DV tako da si nisem mogo nič z koncnim izdelkom.. mogoce je sedaj v 148 to ze odpravlejno.. v 146 ni delalo direktno iz dv avija

SasoS ::

to vem ja...v 1.4.8 je popravljeno, sam nandub pa ni...pač, 10s več dela s hexeditorjem :D

kar se pa zvoka tiče, pa zvok itak jest zmeri posebi obdelujem (Lame...).

HUDiR ::

Najhitreje stisne Media studio. pa se enostave je za uporabo. 1 uro 720x576 1800kb/s
stiska slabe dve uri na pentium 800, naredi file 550 MB.
Če mas dost mocan racunalnik tud zvok pri predvajanju nec ne zaostane. Kvaliteta pa tud ni slaba. :)

nemesis ::

jst sem ugotovil se eno stvar, ki mi jasna...

Za poskuse imam datoteko dolgo okoli 15 s. Vsi programi mi javljajo, da je dolga 12 sekund. Ce film zazenem v WinMedia Playerju ugotovim, da se pri 12 s cas neha sestevati, film pa se se kakih 4-5 sekund nadaljuje.

Zvoka se ne da sinhronozirati, ker je enostavno lahko dolg le 12s,ker je za vse programe tudi film navidezno dolg le 12s...

Ali lahko omenjeno stvar kako popravim oz. zakaj do te stvari sploh pride (tako iz Premiera kot tudi iz Uleada...)

lp

HitriPepe ::

Ok Stvar je taka stoji pa takole:

Tudi jaz sem si nabavil digitalno kamero in mislill kako bo to fajn vse šlo preko računalnika, vendar ni vse tako enostavno kakor zgleda. Sam sem rabil skoraj pol leta, da sem naštudiral kaj vse se da delat in kaj ne. Vglavnem da se delat zelo lepe divx filme, vse pa je odvisno kako je bilo posneto. Zdaj če je zelo veliko gibanja (zelo nemirna roka) potem zaradi tega pride enamalo slabša kvalitete. Glavni problem teh kamer komercialnih kamer je v tem, da pač delajo v interlace načinu, to pa pomeni, da je na TV vse ok potem pa ko daš na računalnik so same črte. Za odpravo tega je več načinov: blendanje dveh framov skupaj - se doseže zelo lepa slika, vendar vse zgleda tako zamegljeno oziroma če je hitto premikanje kot kakšen ghost, potem je še več načinov vendar vseh nebi našteval. Jaz sem najboljše rezultake dosegel z avisinthom. Potem pa če gremo naprej... Najprej je ponavadi potrebno še urediti ta video falj ( 1 ura je 12,5 Gb), dodati kakšne napise kaj porezati in nato zopet vse z rendeirat in dobiš še en falj dolgi 12,5 Gb in če ni dovolj diska hiter novi disk kupit..
Za video vlečt z Digital 8 kamere priporočam Scenlyzer, saj omogoča snemanje scen z kamere in ti naredi za vsako sceno novi fajl nakar je zaradi tega tudi lažje urejanje. In zdaj k divx -om. Ko sem po pol leta sprobal veliko programčkov. sem prišel do spoznanja, da je najbolj priročen program Nundub, vendar je potrebno nastavit zelo veliko nastavitev, ki zelo vplivajo na kvaliteto. Zdaj jaz ponavdi dam na en CD okoli 55 min filma pri resoluciji 640 X 480, tako da gre lepo na ful scren in še slika je lepa.. Trenutno še delam kar v codecu 3.11 saj 4.xx niso delali najbolje, vendar kolko sem testiral je slika enmalo lepša, tak da bo tudi to piršlo na vrsto.

Pri Nundubo je najbolj pomembno da delaš v 2 passih, tako da meni dela 1 uro filma okoli 8 ur (pač pustiš čez noč)..

Zdaj če kerga zanimajo še nastavitve in vsi ostale informacije, se lahko zmenimo preko maila, ker je zelo veliko stvari in tule na tem foromu bi verjetno blo malo predolgo....

www.STROJI.NET

HUDiR ::

Se neki je, kratek posnetek nikoli ne da linearnih rezultatov z enournim posnetkom.

HUDiR ::

Vun mi je vrgl prejsni odgovor tako da me je prehitel HitriPepe, ki je ze tak velik povedal po polletnih izkušnah
vrjetno ve se kaj. Za nastavitve NanDuba, bi ga pa vseeno prosu, ce jih skopira kar v forum za vse. Vsaj bomo imeli izhodišče, za morebitne popravke. Ker z originalnimi nastavitvam je vse skupaj preslabo. Res rad bi jih enkrat vidu, de nebi en teden brez veze kompresiru.

CaqKa ::

hitripepe: na zalost se s tabo ne morem vsepovsod strinjat.
interlacanje je pač stvar PALa.. tu pač ni za debatirat, kot sem ze v enem od prejšnih postov povedal NE uporabljat divx4.12 deinterlace filtra, newem zakaj bi blendal dve sliki skupaj če imaš za vduba zelo dobre deinterlace filtre, ki si jih lahko snameš z vdub strani. zakaj bi prepustil da racunalnik razdeli po posameznih scenah mi tudi ni jasno (je pa to tudi stvar vsakega posameznika), kajti če lahko v media studi noter vrzem en avi fajl in si ga sam razrežem imam ravno tako posamezne scene. pravtako lahko v media studio oznacis odkod do kod hočeš da zajema (batch capturing).
no jaz nisem tega dv>divx threada jemal kot to pač da svoje posnetka arhiviras.. kar vam je vecini verjetno primarno opravilo... jaz sem se bolj spravil v to da sem si nadaljevanke iz satelitske televizije kar posledicno pomeni da imam dober source in da se mi roka ne trese med snemanjem :) v divx formatu bi po mojel moral spravit vsaj 1:30h videa pri resoluciji nekje 640x480.

hitri pepe, pa nasploh vsi tukaj ki obiskujete raznorazne forumu.. zakaj se v taksnih situacijah rajsi podajate informacije podajat po imejlu, medtem ko če podaste to na forum ste informacije dali vsem dočim kot samo enemu... naj se širijo vaše izkušnje. torej te naprošam da nastavitve podaš nastavitve nanduba ter frameservanja preko avisyntha in potem ti bomo vsi hvaležni za tvoj polletni trud ob kapiranju nanduba in njegovih nastavitev... btw pozna kdo kasno stran ki v slovenscini razloze vse tiste nastavitve?
lp caqka

HitriPepe ::

Ok dobite nastavitve zvečer!!
www.STROJI.NET

CaqKa ::

:D

HUDiR ::

Za tisti zvok, ne vem a je ze tak capture ali divx.
Lahko racunalnik ne zmore vzporedno predvajat video posnetek ali pa player, za to so krivi Kb/s. Codec zvoka. Probaj z bsplayerjem, zame je najboljsi. Zajemi nov file -dalsi..............
lp

HitriPepe ::

OK doki, gremo lepo po vrsti:

Zdaj glede Scenalyzer je takole. Priporocam ga predvsem zato, ker je program
simpl kot pasulj in nima zraven 1000 stvari, ki jih nikoli ne potrebuješ, pa še
zelo kratek je, vglavnem stvar okusa. V tem porgramu pac nastaviš samo kakšne tip
fila boš imel, jaz uporabljam Type 2 DV, katerga uporablja tudi premiere, kaj
drugega kar pa tukaj ne boste znali nastavit pa mislim da ni.

Ce hoceš, da ti Nundub (Virtual dub) potem odpre ta Type 2 DV video moraš inštalirati
še en codec ki pa se imenuje MainConcept DigitalVideo (DV) Codec for Win32, dobiš ga pa
na http://www.mainconcept.de in mislim, da je demo verzija.

In zdaj Nundub.

Kot sem že povedal jaz uporabljam za de-interlace Avisynth, ker se mi pac pri tej metodi
zdi, da je slika najlepša drugace pa so dobri tudi oni filtri od Bob - a, vsaj tako mu je
mislim da ime.
Najprej potegneš z interneta ta program, ga inštaliraš, mislim da je tako samo neke dll fajle
potrebno skopirat in potem desni klik in to je to.
Nato narediš eno datoteko na disku, recimo filmi.txt oziroma jaz sem naredil filmi.avs in
tu noter nato pišeš vse komande, katere pac ta avisynth dela. Pri meni ta datoteka zgleda
nekako takole

AVISource("d:\Primer.avi")
SeparateFields
SelectOdd
BilinearResize(640,480)

Zdaj Avisource je vaš film posnet z kamere, ostali dve komandi, sta za deintelace, zadnja
pa je za resize filma z resolucije ki jo ima kamera na 640x480. Ta resolucija mi odgovarja
za to ker gre potem lepo cez full scren in mi ne teži vsak zakaj slika ni cez cel ekran.
Tu predvsem mislim na kake mame, ki pac hoce imeti veliko sliko in jim crni rob nic ne pomenii.
Tu je še zelo veliko možnosti od vrste odpiranja datotek, do uporabe vseh razlicnih filtrov in tako naprej.
Mislim, da je najbolje prebrati dokumentacijo avisyntha in bo potem verjetno vec jasno, ce pa ne pa
bom jaz pomagal po najboljših moceh.

Nato greš v Nundub in pod open file zbereš to datoteko, ki si jo napisal in ti mora odpret ta
filem. Zdaj ker že vse dela avisynth ni potrebno nastavljati nobenih filtrov (oziroma ce
ma kdo kakšno posebno željo) ampak samo nastavitve za video in zvok. Jaz osebno uporabljam kar
Mp3 zvok.
Tukaj pa zdaj pride do problemov, ko ne vem kako vam naj napišem vse te nastavitve. Ce ma kateri
kako idejo naj pove!!!
Ce hoceš, da gre vse na en Cd je najboljše uporabit kar ta kalkulator, ki je noter in potem si
sam nastavi Bitrate in to celo zelo tocno saj se zmoti ponavadi samo za kaka 2MB, kar pa je pri 700Mb
bore malo. Pri meni je ponavadi zgornja meja na 1550 spodna pa na 600 kbs. Toi nastavljaš
pod Video/SBC options. Tukaj je še pomemben keyframe interval, ki ga imam jaz na 5s in se mi zdi
kar vredu saj se da divx potem lepo previjati. Tukaj je potem še polno nastavitev in ce bo potreba
bom razložil tudi te. Video kot tudi audio morata biti nastavljena na full processing mode. Nato še
pod audio compression nastaviš kompresijo zvoka za mp3, jaz dam kar 128kbs, vendar je potrebno paziti, ker
ce hoceš imeti 48.000hz zvok potem ni dosti 128 kb/s in mora biti 192 kb/s.

Ko to vse nastaviš, klikneš v meniju two passes, vpišeš naslov divx in na to še ime statisticne datoteke
za prvi pass in stvar bi mogla zaceti delat za okoli 5 do 12 ur odvisno od hitrosti racunalnika.

Verjetno sem še kaj pozabil, komunikacijo po mailu pa sem predlagal za to, ker nisem vsak dan
na forumu, maile pa ponavadi gledam kar pogosto...
Bom pa probal totemo mal bol gledat in ce keri odkrije kaj novega na dan z besedo.
Probal sem že tudi divx 4.xx, slika je bila še lepša (manj zrnata), vendar so bili potem problem pri
predvajanju saj jih celeroni niso vec tekoce predvajali..

Pa lep pozdrav...

www.STROJI.NET

HitriPepe ::

Zgleda da je prej neki vtrgalo moji copy-paste varianti, zato je vse nekam čudno v svojih vrsticah... se oproščam in upam da bo drugič bolje..

Glede na odgovor o interlacanju. Če maš dost gnarja si kupiš kamero ki snema v force interlace načinu ali neki takega pa problemov o interlecanju ni več. Mislim, da ne bostaja nobena slovenska stran za nastavitve, vendar obstaja en par dobrih tujih vendar moram za naslove pogledati.

www.STROJI.NET

SasoS ::

z SeparateFields vrežeš stran polovico resolucije slike...zakaj bi to delal?

CaqKa ::

hitri pepe: na zalost mi niso povedal nič novega.. sprašujemo te pšo tistih nastavitvah v nandubu.. to da je treba dat full procesing mode pa take fore.. to je ja osnovno.. tiste detajle ti povej...
kaj ve kdo kaj so tile quntinizer pa kako jih je treba nastavit
lp caqka

zile ::

Za kompresijo videa uporabljajte divX 3.11 kodek. 4.12 ma full temno sliko. Če hočeš vedet kaj so quntitajzerji si preber quide na doom9.net. Oz na forumu poišči tipa z imenom Koepi, ker ima svojo stran, kje je vse razloženo

Lp :D

CaqKa ::

jah.. sej sem reden obiskovalec doom9.. samo jaz bi rad to v slovenscini zvedo ker nekaterih strokovnih izrazov pa le ne razumem od tam

nemesis ::

FANTJE...:D

ZRIHTAL SEM KAMERO, da se da zdaj exportirat :D :D -> resitev problema, verjeli ali ne, je bila v upgrade-anju biosa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

Oddelek: Zvok in slika
161649 (1460) CaqKa
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61498 (1418) waters
»

NanDub

Oddelek: Zvok in slika
131824 (1478) zile
»

DivX s čem jih delat

Oddelek: Zvok in slika
261939 (1385) EX-B
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261468 (1000) zile

Več podobnih tem