» »

Navijanje e4300

Navijanje e4300

1
2
3 4 5

rawlit ::

Ok moja napaka, sem že prej videl ko mi je Gas rekel da naj nastavim na 1:1, pa sem mislil da imam prav naštimao ko se imel naštimano na Unlinked, torej nepovezano in ram vedno na 533. Sem mislil pač da če bo ram na manj ne more škodit :)

Trenutno laufa na 350 x9, ram pa na 700.

S čem je dobro testirat navit procesor? Prime95 sem poskusil, vendar je vse skozi obremenjen samo do 50 procentov, verjetno dela samo eno jedro?

Sedaj sem pognal 3dmark01 (vem smešno :) vendar, ko sem se nazadnje ukvarjal z navijanjem smo še tega uporabljali) in po testu je imel procesor 48 stopinj.
Kje je meja s stopinjami?

Če bo use delalo stabilno se bo splačalo nabavit en boljši hladilnik :)

Hvala za vso pomoč pa držte pesti da ga spravm na 3,6GHz :)
Aja pa še neki me zanima, zakaj imajo teli C2D procesorji tak navijalski potenical?

Zakaj jih enostavno niso lanisiral z višjimi hitrostmi?

LP

SepoX ::

Ker vejo, da če bodo koštal 500+ EUR ne bi prodal nič:D

rawlit ::

Hehe :D

Hm sedaj sem pogledal v CpuZ in mi kaže nakam visoko voltažo, s tem da imam v biosu voltažo na Auto.
Tudi program ki sem ga dobil zravn kaže isto.






Čudno :\

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

JIM22 ::

Korn: ti furaš stabilno proc na 450x9? Dej kako sliko da vidmo. Me res zanima. Če je to res, pol se zgleda res na nforcovem čipsetu bolš navijajo proci.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

Markezi-Aja pa še neki me zanima, zakaj imajo teli C2D procesorji tak navijalski potenical?

Zakaj jih enostavno niso lanisiral z višjimi hitrostmi?

Zato da je bolj zanimivo:D .Sj ne navijanje je posledica zelo komplicirane izdelave prosecorja.Tisto ferkvenco ki jo pa imajo procesorji pa oni pač garantirajo da bojo delali kolikor je pač njihova življenska doba,z navijanjem se ta zmanjšuje. Voltažo pa ne imet na avto ko navijaš, saj ti potem procesor sam povečuje voltažo ko navijaš in da več kot ponavadi rabiš za tisto ferkvenco.Pa še to 12v linijo imaš slabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

rawlit ::

Ok hvala za pojasnila, bom znižal voltažo, če pa pri nižji ne bo delovalo pa verjetno tudi ta ni previsoka da bi bilo kaj narobe?:\

Torej deluje mi na 350*9 več nažalost ne gre. Prime je deloval nekaj ene 3 ure brez napake, bom ga enkrat pustil dalj časa. Brat igra igre že ene 2 uri pa ni nobenega problema, tako da bo verjetno to kar to :)

Sj sm kr zadovoln :) za 75% pa ni tako malo :)

Rom@noZ ::

Jaz sem pa delal po navodilih linka xtremsystems.org, začel sem pri CPU frekvenci 225, RAM frekvenco mislim da imam možnost 525, voltaže kot so napisane v vodniku. Zdaj pa se mi ne pridem v bios že skoraj uro. Ne pokaže se nič, samo črn monitor, comp se ne ugasne (edino včasih po ca. 5 sekundah), samo šiba v tišini, tudi če ga pustim 5 min. laufat...
Da nisem kaj skuril???

Moj sistem:
E4300
P5B DELUXE
pqi 1GB 667MHz
LC6550GP 550W

Počasi me že skrbi...:O :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rom@noZ ()

SepoX ::

clr_cmos?

Rom@noZ ::

clr_cmos?
Ne razumem...

Rom@noZ ::

ratio CMOS settings sem postavil na 8...

rawlit ::

Bios reset. Glej navodila od plate. Jumper na plati morš premaknt.;)

Rom@noZ ::

Bom probal, hvala!!

T(he) Boss ::

Mislim je, da z jumperjem zbrisel CMOS, torej nastavirve biosa postavis na tovarniske.

Jaz se tudi ukvarjam z navijanjem e4300 in plato asus p5n-e sli, zanima pa me ena stvar, zakaj se plata pri doloceni frekvenci sploh ne zbudi, ce pa recimo zmanjsas fsb za 1 pa se normalno zbudi in da skozi vec ur othos testa? Ugotovil sem ze, da mu dolocene frekvence ne pasejo, ker imam unlinked (torej nepovezano hitrost rama in fsbja), pa ocitno ne najde pravega delilnika, samo zdaj pa mislim, da ni vec to. Aja, frekvenca fsbja je (ko se deluje) 1255/4 (torej 314), ne daluje pa vec na 1260/4, torej (315). Frekvenca procesorja pa je pac fsb x 9:\

rawlit ::

Pri meni isti problemi, poskusi "Linked" pa nastavi razmerje 1:1. Tako ga spravim na 350x9 = 3,15 GHz.
Te lahko vprašam kateri program uporabljaš za testrirat?

LP

Rom@noZ ::

Hvala Sepox ter MaRkeZi, to je blo to!!

T(he) Boss ::

Bom probal. Za testiranje uporabljam orthos, to mislim da je kot da bi pognal 2x prime95.

Cingular ::

Roman kako si zadovoljen z mašino?:D da je ne boš že prvi dan skuril.:D

Rom@noZ ::

P...., sem že švical!!:D ;)
Prišel sem na 2700 (300X9), zdaj pa sem še malo pozabaval z voltažami:\ .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rom@noZ ()

jan01 ::

@Rom@noZ
Raje si zamenjaj pomnilnik s 800MHz(PC6400) pa boš imel 1:1 in ne bo ti treba skoraj nič misliti pri navijanju... Samo daš na kakih 350 pa je...

Rom@noZ ::

V petek, danes jih še niso imeli na zalogi, nabavil bom 2 OCZ-a, hehehe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rom@noZ ()

Čmrlj ::

In kaj če bo imel tvoj proc fsb wall pod 400, kar jih ima kar veliko teh e4300?To je seveda mišljeno z zračnim hlajenjem.
edit:Teli tvoji 667 rami grejo tud 100% na 800 z kake 2.2v.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Rom@noZ ::

Na 800? Jaz sem jih pa spuščal...
Bom takoj probal!
Hvala

Čmrlj ::

Ni problema, sm povem ti da ne boš brezveze metal dnarja stran.

edit:Kakšne imajo teli tvoji rami privzete timinge.Daj na 5-5-5-15 pa 2.2v in morjo it na 800

edit:sploh pa to kar ti je jan01 rekel da kupiš rame 800 in jih daš na 350( efektivno 700),to je totalna bedarija saj grejo čist vsaki 667 rami na tem planetu z rahlo povečano voltažo bp na 700.Saj gre le za 5% oc rama:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

rawlit ::

No zgleda da moj le ni stabilen na 3,15GHz. Sem namestil ta Orthos in po približno 25 minutah dobim error. Prvič je bila napaka pri računanju, drugič pa mi je računalnik kar resetiralo. Voltažo sem povečal na 1,425 vendar, ko poženem Orthos, le ta niha med 1,37 in 1,41V. 12V pa je nekje 11,80V.

Ali je možno da je napajalnik slab, ali pa enostavno ne bo šlo pri takih frekvencah? Pred resetom je imel približno 55 stopinj.

LP

Čmrlj ::

1.425 v biosu zna biti premalo za tako ferkvenco,sam 12v linijo imaš pa res slabo.NOT GOOD.Tisto nihanje mi tud ni všeč, razno,če imaš v idle 1.41v v load pa 1.37v,ker gre za vdroop,če ti pa pod obremenitvijo tok niha pa ni vredu.Jst imam sicer isti napajalnik kot ti na c2d 3.7ghz pa mi 12v linija ob obremenitvi ne gre pod 11.99v, v idle je 12.05v.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

jest10 ::

A 11,8V da je slaba linija? Naj ne smeši se no!

Čmrlj ::

Dj ti se ne smeši:\ .Lej isti napajalec+močneje navit proc +močnejša grafa......



Vidim da obvladaš oc-ing in full veš kok so pomemne 12v linije pri le tem.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

jest10 ::

Dečko pomembna je čimbolj konstantna napetost brez nihanja! Bolje je imeti recimo konstantnih 11,5V kot pa nihanje med 12,3-12,5V

Čmrlj ::

Ja in jst imam konstantnih 11.99v v full load v idle pa 12.05

|KoRn| ::

@ MaRkeZI
ASUS P5N-E SLI kakor večina ASUSovih plat podlega undervoltu in nihanjem voltaže pod stresom (under load). Pa še nekaj je, ta program PC PROBE 2, ki je poleg je zelo nezanesljiv...

Več informacij za plato boš najdel tukaj (Anandtech forum) ali tukaj (Forum de Luxx nemški).
Ogromno nasvetov okoli plate in navijanja z njo, preberi.
Freak on a leash!

rawlit ::

Napajalnik je LC Power 420W. Saj že nekaj časa razmišljam o nakupu enega dobrega napajalnika, samo mi je po resnici povedano škoda denarja, če bi z njim dobil iste rezultate.

Torej do kam grem lahko z napotostjo v biosu? Hladilnik je BOX :)

No zdaj sem nastavil na voltažo na Auto in stanje je sledeče:

Idle 1,39V - 1,42V in 11,90V

Load 1,36V - 1,39V in 11,84V do 11,90V

Men ne zgleda lih slabo, samo sem zgleda ravno jaz ta srečnež ki dobi komponente ki se ne navijajo :D

EDIT: bom pogledal na formu, hvala;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawlit ()

Čmrlj ::

Korn odvisno od plate, jst sem meril tud z speed fan in tudi z multimetrom in so voltaže točno take kot kaže PC-PROBE.

edit:420w LC pa res ni kaj dober za oc-ing,sploh pa to tvoje nihanje sucks

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

|KoRn| ::

@čmrlj
Se strinjam, da je odvisno predvsem od plate ampak v tem primeru ga ASUS na splošno serje :D . Imam TAGANa TG480-U1 in ENERMAXA EL500AWT, pri obeh imam nihanje voltaže na ASUS P5N-E SLI, torej bi prej rekel da so to ASUS plate (poglej malo po forumih in testih plošč) kakor sama krivda napajalnika. Enako je tudi bilo s plato ASUS A8N-SLI, ki je tudi under load kronično bolehala za undervoltom. Čeprav bojda bi naj na platah z intel čipovjem bila zadeva glede voltaž bolj stabilna...
Freak on a leash!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: |KoRn| ()

Čmrlj ::

Ja sj pravim da je odvisno od plate in vem da asuske kar precej vdroopajo;(( .Jih treba za jajca obesit:D .Jaz imam kar stabilno kokr vidiš na p5b-dlx in zgleda da je res bolje na intel chipsetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

rawlit ::

Sem zvišal voltažo na cca 1,48 s tem da se pri 100 procentni obremenitvi seveda zpoet pade in sicer niha med 1,39 in 1,42.

Poganjam Orthos že 2 uri in pol brez napake ali reseta. Temperatura se giblje tam od 55 pa do 58 stopinj. Ali je temperatura še v mejah normale?
Po koliko časa lahko rečem da je stabilen?

Zgleda je napajalnik res slab člen. Bo treba nekaj bolšega kupit.

Hvala za vso pomoč!

VASkO ::

s cim meris temperaturo, s coretemp ali asus probe?
napajalnik ni nic kriv za vdroop na tej plati, je pac plata taksna. se ti pa splaca naredit enostaven vdroop mod, jaz sem ga naredil danes in je vdroop samo se 0.001V, merjeno z digitalnim multimetrom, razlika med idle in load z orthosom. prej je bil pa 0.07V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

rawlit ::

Nisem vedel za CoreTemp. Sedaj z obema, razlika v temperaturi je velika.
CoreTemp kaže od 68 naprej tudi čez 70:\

Bi te pa prosil za kakšen link glede moda. Bom poskusil, če ne bom izničil garancije :)

LP

rawlit ::

Še nekaj sem pozabil vprašati, jaz pri Orthosu poženem "BLEND TEST" ali je to ok?:\

VASkO ::

za samo cpu testirat, je boljse small ffts. blend testira celoten podsistem (RAM, CPU)

VDroop mod za P5N-E SLI

1MOhm multiturn trimer med oznaceni tocki in nastavis za cimmanjsi droop

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VASkO ()

rawlit ::

Hvala za link. Sem prej googlal pa nisem našel.

Torej kljub temu da mi orthos deluje že toliko časa še vedno ne morm trditi da je sistem stabilen:) ker sem ga pognal na blend.

Sem pa smotan da nisem prej vprašal :\

RC14 ::

Katera plata je boljša izbira za navijanje E4300 ? , razmišljam o nakupu GIGABYTE DS3 ali Biostar TForce 965PT ??

Rad bi prišel nekje 3100-3200Mhz na zračnem hlajenju, stabilno seveda. Vem da so te plate dobre za visoke fsbje, sam vseeno ne vem katera je boljši nakup. Če sem pravilno seznanjen ima DS3 podporo za quadro core, biostarka pa ne, se motim??

Kako je zdej pri gigabytki, ali je kaj odpravljena težava z kompatibilnostjo ramov?

Rami bodo po vsej verjetnosti eni malo cenejši 800Mhz, torej

G.Skill DIMM Kit 2048MB PC2-6400U CL5-5-5-15 (DDR2-800) (F2-6400CL5D-2GBNQ) ali
GeIL Dual Channel DDR2 Kit 2048MB PC2-6400 CL5-5-5-15 (DDR2-800) (GX22GB6400DC)



Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

SepoX ::

Biostarka ima probleme z navijanjem E4300.

Čmrlj ::

Markezi če ti blend test ni sesulo ti tud small ffts nebo, ker blend testira rame in cpu skupaj, medtem ko small ffts samo cpu.Za končno stabilnost se testira z blend testom,in memtest86 ,pol pa še cel dan igrce žulit, in če se ne sesuje si zmagal.;)

rawlit ::

Ok, tenks, sem zmagal potem ;) :D

LP

cole-22 ::

No vidim, da nekateri imate Asus P5N-E SLI...
Kolega je kupil to plato in 4300. Problem nastane, da mu plata ne boota na 250FSBja, če ima 2 palčki rama. Če je samo ena dela normalno. Probal je vse živo pa nič ne pomaga. Kakšen nasvet? Očitno je neki plata defektna.

|KoRn| ::

@cole-22 preberi si celo temo imaš rešitev za tvoj problem.

Namig frekvenca RAMa in nastavitev Linked / Unlikend
Freak on a leash!

RC14 ::

Torej ali je E4300 in GIGABYTE DS3 dobra kombinacija za navijanje?
Ali je katera druga kombinacija boljša, plata naj bo v rangu 30k. Rami bi bili bolj value varjanta DDR2 800Mhz seveda..

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

GaS ::

@korn

Ni od vceraj, tako da dvomim da tega ni sprobal...:\

Cingular ::

evo. mojega e4300 zdaj gonim na 9x375 (3375MHz) na visokih 1.56V. everest, asus ai suite in TAT mi kažejo v idle cca 47C. Core temp pa 31C. komu verjeti? hldilnik na procu je na dotik hladen ko špricar:D na 3dmark 2006 CPU test dobim 2936pik kar mislim da je kar lepo.
grem zdaj počasi malo nižat Vcore.
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

Tilen ::

Kaksno hlajenje ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624874 (20856) PrimozR
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412730 (6592) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940803 (22345) Dr_M
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554234 (3232) Wolfman
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628406 (15141) smarty

Več podobnih tem