» »

Težava pri navijanju!

Težava pri navijanju!

c00kie ::

Imam proc. E6400, plato P5B Deluxe in 2 x 1GB 800Mhz GoodRam, ki je bil v akciji!

Malo sem si želel testirat koliko mi bo uspelo sistem navit in je bilo vse ok dokler sem vse vrednosti pustil na Auto (oz. default) in večal samo FSB. Tako sem dosegel limit 415Mhz, ko je sistem še prestal 3DMark05. Po vsakem povečanju FSBja sem preveril timinge ramov s CPU-Z, ki so vedno bili 5-6-6-18, razen v defaultu, ko so bili 5-5-5-15. Zato sem potem spustil FSB nazaj na default vrednost in izključil Configure DRAM Timing by SPD. Ter pustil vrednosti 5-5-5-15. Vendar mi sistem niti pri default FSB ni hotel zagnati winsev. Poskušal sem vse živo, bral forume in se držal nekaterih vodičev, vendar mi nikakor ni uspelo zagnati, kaj šele naviti sistem z disejblanim SPD.

Prosim za pomoč!:)

Good Guy ::

povišaj voltažo samih ramov, povišaj tudi voltažo procesorja.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

c00kie ::

ok, pri default 266 FSB se mi je sistem zagnal!

ko sem imel FSB na 320 sem povišal voltažu CPU na 1,45 in ramom na 2,10, pa se zadeva vseeno ni zagnala! ;((

Čmrlj ::

Rame daj na 533,pci-e daj zaenkrat na 100,pci clock synhronization....na 33.33mhz,spread spectrum na disable,memory voltage daj na 2.25v,cpu vcore voltage na 1.5v(zaenkrat),fsb voltage-1.4v,NB vcore-1.55v,SB vcore-1.6v,ICH-1.215v.Modify ratio suport -enable,C1E suport-disable,max cpuid value limit-disable,timinge ramov daj na 5-5-5-15-6-32-10-10-10(zaenkrat),static read control-disable.CPU frequancy daj na 410(zaenkrat), in če ti nebo boothalo povišaj voltažo CPU-ju na 1.55(pa glej da ti ne presega 70-75 stopinj v full load).Če ti kaj nebo jasno pa vprašaj;)

edit:Povej še katero verzijo biosa imaš???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

c00kie ::

v CPU-Z mi pokaže verzijo 0711

c00kie ::

Boota se, vendar ne opravi s SuperPIjem . Pri 400 FSB sem dvignil voltažo CPU na 1,55V in takrat ga je prestal.
Kaj bi se zgodilo, če dvignem voltažo na več kot 1,55V? Do koliko je sploh pametno dvigovat voltažo CPUja in ramov?

Temperature pri 400FSB pod full loadom niso presegle 60 stopinj!

MEDENA ::

w000t cookie >:D

Nikar ne dviguj toliko voltaže za pcu, pusti v rangu 1,4-1,45 v max. Da ne boš skuril CPU >:D

Čmrlj ::

1.55v v biosu pri p5b-deluxe je cca 1.48v (realno) zaradi v dropa,tako da ni panike, če ti ne gre temp preko 70 stopinj..Drugače pa probaj fsb višje kot 400, zato ker ta plata nekako nemara fsb 350-400 in pejd kar na 410.Bios si daj pa zadnji gor,mislim da je 0804.

c00kie ::

pri 410 FSB mi ne zdrži SuperPI za 1M. :|

Pa sem imel voltažo na 1,55V ostao tako kot si mi napisal!

Bom naložil nov BIOS in ponovno poskusil!

Čmrlj ::

A imaš digitalca, da bi poslikal bios, da vidim kaj ne štima:D .Močno dvomim, da proc oz. plata nista zmožna višjih ferkvenc.Drugače pa tudi jaz, ko sem imel privzeti bios na plati, mi ni šlo preko 3.4ghz,zdaj ga imam pa na 3.7ghz za 24\7 voltaža 1.57-bios=1.5v realno.

Čmrlj ::

Pa če veš steping procesorja, bi te prosil da poveš:D

c00kie ::

Ok, ko pridem iz službe bom vse poslikal in pregledal! :)

c00kie ::

OK, sem vse poslikal, da se bo lahko videlo kaj imam napačno nastavljeno







Evo tukaj so vse nastavitve. Pri 410 FSB mi sicer zažene winse, vendar se po nekaj sekundah resetira. Zdaj ga imam na 400 FSB in dela normalno. Temperature CPU pri idle 30-32 stopinj, pri full load 37-41 stopinj.

In še steping procesorja :) , ki mi v bistvu ne pove kaj veliko.



Tako pa zgleda par sekund po končanem SuperPI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00kie ()

Tugo ::

jaz bi ti svetoval odpravit problem z eliminacijo. Ker si dvigoval vse stvari hkrati, ne veš kaj točno naj bi bil problem.
1.) daj na default in povečaj frekvenco ramov, da prideš preko 400MHz in poglej do kam grejo. Tukaj boš moral seveda višati tudi FSB, vendar predvidevam, da ti bo delal CPU do vsaj 3G in tudi chipset ne bo kompliciral do 400MHz, kar pomeni edino problem z RAMI.
2.) Ko veš, da niso rami problem, daj množilnik CPUja na 6x, FSB in rame imej sinhrone (1:1) in probaj priti do prejšne frekvence (recimo da si prej prišel vsaj do 450MHz). Tukaj lahko pride do problemov z recimo chipsetom oz. nastavitvijo le-tega (napetost).
3.) ko spet vse deluje, veš da je edini problem pri visoki frekvenci CPU in se ubadaš samo s CPUjem (napetosti).

Upam, da sem vsaj malo nakazal smer testiranja in odpravljanja problema. Mogoče ne bi bilo slabo, da sporti pišeš kaj si naredil, do kam si prilezel, pa ti bojo (bomo) še kakšen nasvet dal (predvsem tisti z več izkušnjami - tukaj to ne leti name :).

lp, T.

EDIT: pozabil sem dat še nasvet glede slik. Na prvi sliki (Advanced meni) disable-aj Vanderpool tehnologijo - ugasni PC in ga ponovno prižgi (NE RESET!) in pojdi v BIOS, ter ga disable-aj. Mogoče ne bi bilo slabo postaviti "Execute Disable Bit" na enable ostalo na disable. Ker ne vem če veš, spodaj imaš še PECI nastavitev, ki jo daš tudi na disable!
Druga slika RAMA: DRAM TRFC prestavi iz 35 na 42, ostalo je lahko enako.
Tretja slika: najprej ti kot nasvet dam, da NI potrebno vse imeti na veliki napetosti, da je stabilno! Lahko dosežeš ravno obraten učinek. Tukaj ti bom dal svoje nastavitve, ki delujejo pri FSB 450MHz:
Memory: Tukaj je od rama do rama različno, tako da ne bom dal konkretne vrednosti pri kateri naj bi probal (sam imam 1,9V, ki zagotavlja mojemu ramu pri zakasnitvi 5-5-5-15 stabilnost na 1GHz)
CPU: spusti napetost, ker po moje imaš na 3,2G zadosti že nekje okrog 1,45V in jo višaj po koraku, če vidiš, da je res CPU problem. (moj E6300 ima 1,3V zadosti pri 3,15G - 1,25 realno in 1,23V pri polni TAT obremenitvi)
FSB: 1,3V
NB: 1,45V
SB: 1,5V
ICH: 1,057V

To so samo okvirne napetosti in ti res predlagam, da ne višaš s prevelikimi koraki. Ko sem prvič navijal, sem dal CPUju napetost 1,4V za 2,8G, pa sem kasneje videl, da je 1,3V zadosti tudi za 3,15G, tako da vse vzami z rezervo.
Javi kaj si uspel naredit!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tugo ()

Čmrlj ::

Tugo rame ima Goodram, ki preverjeno delajo na 1000mhz 4-4-4-12.Steping imaš pa slab in kolikor sem gledal teli 33 teden negrejo preveč dobro.A si update-al bios.Ker vsaj 3.4ghz mislim, da bi moralo it.Pa static read control daj takoj na disable!!! To mislim, da je ovira.

edit:Kar se tiče pa tega vanderpool-a sploh ne igra vloge.(vsaj pri meni ne)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

c00kie ::

Hmmm... kot izgleda se ti rami ne navijajo tako zelo, kot je razvidno iz testa na OC lab. Ali pa jaz ne znam zadeve navit oz. nimam primernega CPU in matične. :(
Poskusil sem vse možne načine, ki ste mi jih opisali (in se vam tudi zahvaljujem), vendar na žalost zadeva nikakor noče čez 415 FSB.

OK, zdaj vsaj vem kje je meja mojega sistema, kar je bil tudi moje namen. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Core 2 quad q6600 do ==> 3.6 Ghz

Oddelek: Navijanje
111797 (1544) yanez666
»

navijanje moje mašine!

Oddelek: Navijanje
301567 (1062) Vuli
»

Navijanje E6400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
555716 (4533) >>><<<
»

Asrock 939 dual (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
72938963 (19522) igor0203
»

nenavijanje na AM2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
513715 (3103) Pyr0Beast

Več podobnih tem