» »

[OpenOffice] Stetje besed

[OpenOffice] Stetje besed

jRk0 ::

Ja, vem da stetje besed je in prav tako statistika. Ampak najpomembnejsa stvar manjka!

In to je stevilo znakov BREZ PRESLEDKOV. namrec, tezko nekomu racunas za presledke, kajneda? =) torej, kako dobiti to funkcijo ali od kod.

Hvala in lp.
You fuck up once, you loose two teeth.
  • spremenilo: CCfly ()

karafeka ::

Na ooo forumih sem našel povezavo na OOoMacros. In to manj ko v 5 minutah. Drugače imaš pa nekaj rešitev še v temi v prvem linku.

Highlag ::

A podatki o dokumentu niso dovolj natančni?

Odpreš datoteko in imaš v meniju File izbiro Properties, zadnji zavihek ima statistiko.
Never trust a computer you can't throw out a window

Yossarian ::

Bom si malo tole sposodil. Mene pa zanima, kje mi pokaže, koliko znakov (skupaj s presledki) imam v eni vrstici.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Highlag ::

Si program sploh zagnal?

Označiš besedilo in v meniju Tools izberi Word count

Dobiš podatke o številu znakov, številu besed in število znakovter besed v kompletnem besedilu
Never trust a computer you can't throw out a window

Yossarian ::

To laufa, hvala. Mene pa še zanima, ali bi lahko sproti, ko pišem tekst, nekje pisalo, koliko znakov je v tisti vrstici, kjer se trenutno nahaja kurzor. Se da to kako nastavit?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Yossarian ::

Očitno se ne da. Škoda.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

veteran ::

Da se, obstaja makro, glej statusno vrstico na sliki:


Ampak stvar ni dovolj zrela za vsakdanjo uporabo, v samem demo dokumentu sicer lepo dela, ko pa tole zvlečeš med makrote in vtakneš ToogleStatusBar v menu ali toolbar, včasih kar crkne, včasih odpre še eno okno z istim dokumentom...

Ja, škoda, ker razvijalci še nikoli niso videli Worda, ki ima to že od nekdaj v statusni vrstici. Pa ne samo word, skoraj vsak text editor zna prikazati št. vrstice in znaka ob kurzorju.

Yossarian ::

OK, hvala za odgovor. Za Word sem vedel, da ima to. Khm, kaj pa Wordpad ali beležnica? Mogoče kakšen drugi podoben zastonjski program?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

veteran ::

Pri navadnih text editorjih že težko dobiš takega, ki ne bi imel števca vrstic in znakov. ;)

Metapad, Notepad2, PFE (vsi freeware)

Yossarian ::

Hvala. Točno to sem potreboval. Je pa res zanimivo, da nima Open Office, katerega sicer redno uporabljam, te možnosti.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Font: matematični simboli

Oddelek: Pomoč in nasveti
314122 (3820) Mavrik
»

C++ statistika

Oddelek: Programiranje
121444 (1117) hexor
»

Izšel OpenOffice.org 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
6411418 (9050) Jst
»

[DivXviD] DirectSub urejevalnik podnapisov - podpora za Mediatek divx playerje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14525893 (13228) podtalje
»

Odprtje nove strani z javascript brez menija, statusne vrstice in naslovne vrstice. L

Oddelek: Izdelava spletišč
192037 (1757) mte

Več podobnih tem