» »

Telekom začenja z FTTH

Telekom začenja z FTTH

««
3 / 11
»»

alienalien ::

No in s temi PCM-i je TK nategoval ljudi, ki so plačevali polno naročnino dobili pa so parico katero so si delili. Saj mislim, da po novem ko priklaplajo nove priključke tega ne smejo več uporabljati.

Medica ::

daj ne seri, in ne metaj pesek v oči uporabnikom, ker ne bodo nič naredili z teženjem, kvečjemu bolj jih bodo ignoriral, ker PO ZAKONU ne smejo več preklapljat :\

AntiFriz ::

Mislm da ste cist temo falil.. :)

'FireSTORM' ::

Medica PO ZAKONU
si prepričan/a da delajo vse po zakonu?

koliko uporabnikov se je pa že prebekslalo na tak način čeprav se nebi smelo...
...



saj pa ne plačuješ kabla:\
plačuješ storitev v tem primeru telefonijo
po tvoji logiki bi potem mobiteli morali biti zastonj saj ni kabla:\
Those penguins.... They sure aint normal....

Senitel ::

Firestorm seveda pozablja da se je svoj čas telefonske priključke hudo drago plačalo... Tudi sedaj še vedno plačaš priključek (in ne storitve) torej v nekem smislu plačaš parico do centrale. Ki pa si jo seveda deliš še z enim revežem, če te je prijazni Telekom priklopil preko PCM.

zino ::

we are everywhere

Vanadium ::

Jaz mislim da je to čista neresnica o Jankoviču, vsi mu mečejo polena pod noge, ker je zmagal in ima večino v MOL. Vladajoči niso pač preboleli poraza in na vsak način ga hočejo očrnit. Čas bo pa pokazal kaj je res in kaj ni.;)

L.P.

zino ::

Mocno upam da imas prav :)
we are everywhere

@LOL ::

MadPanter: pa kaj si ti za en. Sedaj so vsi ostali krivi za jankvoićeve natege:\ Pi*da a tista matura njegovega sina je bila tudi podtaknjena kaj... Ste eni zaslepljeni... Ne misli da je J kakšen angelček.... Če ti je pa simpatičen in karizmatičen Zoki pa to še ne pomeni da je tudi pošten. Sej tudi GodFatherji so karizmatični pa so še vedno godfatherji..... Šit ne vem kdaj boste nehali to z metanjem polen pod noge s strani ene višje sile ker je že patetično:\ Se bo treba sprijaznit da je v LJ Zoki vladar in da bo LE on in NJEGOVI odgovarjali in ne spet neka polena ki jih ni.

Upam da se izkaže kako pa kaj. Če je to tako kot je napisano potem vemo kakšnega župana ima Ljubljana. Še malo pa bomo na stopnji Sin Citya ko ima uni oče od tistga zelenca vse mesto v oblasti:\ :\

TO kar je napisano je skrajno podlo. In ne misliti da ni nič od tega res kar je napisano. Ker Dnevnik ne bi pisal ene izmišljotine...
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: @LOL ()

Matheeew ::

Zgodba bi torje lahko bila taka:
Slovenci mamo radi šport. Ljubljančani mamo radi Union Olimppijo (UO). UO ima ogromne finančne težave in potrebuje svež kapital ter nove sponzorje.

Jankovič poseže v problem (vesela UO-->veseli Ljubljančani--->veseli Jankovič + visok rating) in sam obrne par telefonov in v med morebitnimi sponzorji se znajde Telekom.
Telekom sicer nima interesa vlagati miljone v propadajoči klub ampak če bi pa...>:D

MIčken off, veliko ugibanja...Hopla!..kaj pa če je vse res!?:D

gruntfürmich ::

huh, če je to res kar piše dnevnik, je še to eden razlog več, zakaj me je sram, da živim v sloveniji. in najbolj verjetno je, da mečejo polena pod noge T2-ju kot pa komu drugemu, za katerim bi še naj stal telekom.
in še eden razlog več, zakaj naj vsaka občina sama poskrbi za svoje optično omrežje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

madmitch ::

huh, če je to res kar piše dnevnik, je še to eden razlog več, zakaj me je sram, da živim v sloveniji.

Ja kam boš pa šel? V Austrijo?

Dajte dajte no. Seveda mu mečejo polena pod noge in seveda je pokvarjen, tako kot vsi na teh in višjih položajih. Pokvarjenost je vendar ja predpogoj za politiko. Verjetno imajo kje kakšne strašne naprave, ki določijo, kdaj si za politiko dovolj pokvarjen. Kriteriji veljajo pa za cel svet enaki.
Članek je pa le dosegel svoje, cela stran kregarije, kdo je bolj pokvarjen in kdo je brezpogojno dober, o sami optiki pa nič. Ah, blažena naivnost.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Medica ::

no če si tako prepričan vase, pa vsem ki so na tehničnih omejitvah, pa jim uredi da dobijo ADSL. naj se vsi kar lepo obrnejo na tebe... :P

Vanadium ::

@ @LOL: Če si prebral sem napisal, da bo čas povedal kdo je mel prav in kdo ni imel prav, se pa ne mislim spuščat v brez vezno debato.

Jaz upam, da je to neresnica in za sebe sem prepričan, da je neresnica. Samo čas bo povedal a je ali ni neresnica.

L.P.

Pesimist ::

kaj telekom je zdaj 1 al 2 tedna nazaj officialno napovedal gradnjo omrezja potem pa bi ze Aprila nej zacel prve prikljucevat? Kak mu bo to tak hitro uspelo sploh?

@LOL ::

Jaz upam, da je to neresnica in za sebe sem prepričan, da je neresnica. Samo čas bo povedal a je ali ni neresnica.

Hja zelo pavšalno:\
Torej seveda je malo možnosti da pride do "prodaje", kar pa NE pomeni da ni Zoki kaj probaval v tej smeri
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

wishmaster ::

|Sawyer|, čisto enostavno jim bo uspelo. V kanalih poleg obstoječih paric, bo še pa optika zraven. To pa lahko poteka zelo hitro. Na dan, tudi po več kilometrov.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Pesimist ::

bomo vidli je rekla slepa mama.

iration ::

Ko že vse kaže na najboljši možni scenarij za VSE nas uporabnike v LJ, da bi se dve firmi, vsaka s svojim optičnim omrežjem, tepli z nizkimi cenami in drugimi ugodnostmi za nas, se najde nek Zoki. Močno upam da se Gratel poščije na take pritiske. (edit:typo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

Pesimist ::

Je ze upazo kdo kake plave crte na cestah in po dvoriscah? Nevem glih ce je to od telekoma lahko je tudi od T2 sicer al pa celo kaka brezvezna kanalizacijska dela. Glede nato da sta T2 in TS marca, aprila rekla da bota delala tukaj nevem tocno kdo rise ker se dobenga nisem zraven dobo. ;((

Matheeew ::

Hehe...na pamet bi rekel:

Modra: Telekom
Oranžna: T-2 :D

Ejsi_Disi ::

Sawyer

Kje si to videl?
Rock n' roll ain't noise pollution!

Pesimist ::

Staneta Severja, Maribor. T2 je sicer mislim da v decembru pobiral podpise v nasem bloku 11 a skrajno neuspesno nazalost.
Dalje bol spodaj po zelenicah, travi so pa taki leseni klini not zapikjeni z rdeco crto mozno tudi oranzna . MA to tudi kaj veze z enim ali drugim ali si je en samo oznaco kje bo drevesa sadil? hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Vanich ::

Delam v enem izmed največjih SLO podjetij in prejšni teden nam je Telekom
zamenjal najeti vod, ki smo ga imeli za Internet povezavo , z optičnim vlaknom.
Kraj - Jesenice.

Pesimist ::

No v tem delu MBja je tak nujno nekaj meti. VDSL sploh ne deluje. Eden ga je htel meti, vso opremo doma pa ni delalo. ADSL2 sicer deluje vendar ne preko 8/756. 10 se sploh ni htel sinhronizirat tak da TV odpade ceprav je z 1Mbit kombinaciji punujan samo za pravo HD vsebino to nikakor ni seveda ali pa 3 TVje. T2 ni dobo podpisov, telekom pomoje jih tudi nebo razen ce poslejo bol sposobnega pogajalca ki se pretvarja da prodaja jajca :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

TESKAn ::

Se vam ne zdi, da bi jankovič raje rekel 'vi men dnar, jaz pa vam nič težav pri polaganju kablov'?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Ejsi_Disi ::

Sawyer
Bom govoril na pamet, ker ne vem kako je v MB, ampak se mi dozdeva, so to sam zakolibe obstoječih vodov (elektrika, Telekom, vodovod, Telemach, plin...).
Rock n' roll ain't noise pollution!

Ch4N93 ::

zanimiv scenarij: Gratel polaga optiko, spotoma pa potrga Telekomove ter Telemachove kable :D
Ni nam lahko...

NavadniNimda ::

To pa zato, ker so večinoma nepravilno vrisani v karte.;)

Vanadium ::

@ Ejsi_Disi: Kako kaj pri nas napreduje če mogoče veš? Prau sram me je že k toliko morim :8)

Pesimist ::

Danes sem malo podrobneje pogledal pa nekje so oranzni obarvani koli, nekje plavo, nekje so oranzne oznake na cesti le majn jih je direktno pred vsakim vhodom pa plave crte. Nisme ziher kaj cisto mislis torej to nima nic z optiko al kaj? Ker to da se bo delalo zdaj enkrat je definitivno. Plave crte so porisane na sredini priblizno 1-1.5m vrezanega betona sicer stara zareza in grejo celo pot do vhodov posameznega bloka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

madmitch ::

No, pa se premika. Danes (na praznik) je 20 mujotov vleklo en kabel po Tbilisijski. So izgledali kot otroci iz vrtca. >:D No ja, polagali so sicer Gratelove lučke. Telekom je že prejšni teden nekaj u svoje kanale gledal in žokal neke žnure.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

CCfly ::

Malenkost offtopic: nikjer ne najdem razlage za kratico EMX. Od kje za vraga prihaja tole ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

blblb ::

Malkec ::

|Sawyer| Danes sem bil na betnavski in je cela zakoličena (od Proletarskih gor mimo mesarije). Na eni strani so oranžni koli, na drugi pa plavi.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

CCfly ::

Najelpša hvala blblb.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Pesimist ::

jap ampak zaenrkat se nisem dobenga vido da bi kaj beton grizo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

sss ::

Dans je študent pobiral podpise za polaganje optike v našem bloku na Fužinah. Kot mi je pojasnil naj bi se gradnja začela dokaj hitro po končanem zbiranju - seveda, če zberejo dovolj podpisov v kar pa ne dvomim.

Konkurenca je vedno dobrodošla ;)

P.S.: če bo imel Telekom podobne cene kot jih ima T-2 grem takoj na Telekom.

EDIT: Slišal sem informacije, da ne moreta biti 2 ponudnika optike hkrati v istem bloku. Je to res in zakaj?
EDIT#2: Pozabil sem omeniti, da so prejšn let pri T-2 že zbrali več kot 50% potrebnih glasov za graditev optike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sss ()

Ch4N93 ::

zanimivo bo videti, kako bo šlo Telekomu z zbiranjem podpisov v bloku, kjer je imel T2 probleme, oziroma podpisov sploh ni pridobil.
Ni nam lahko...

PaJo ::

Verjetno ne obstaja nobeno pravilo, da v isti stavbi ne bi smela biti dva ponudnika opticnega omrezja, ker to je potem zaviranje konkurence, tako da jaz ne vidim problma zakaj Telekom ne bi potegnil svoje optike, edino vprasanje je smiselnost, glede na to da so vlakna ze v nekem bloku.
No pustimo to, mene predvsem zanima kaksna bo cena teh opticnih vlaken pri Telekomu, ker glede na njihov trnutni cenik teh vlaken in cen za zakup simetricnih hitosti bi to znalo biti zelo zanimivo, ker njihove trnutne cene so prav divje napram cen ki jih ponuja T2. Komaj cakam na marec, ko bi Siol naj dal ven tudi ponudbo na opticnih vlaknih, tako je bilo vsaj obljubljeno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

balocom ::

Mogoče zato ne smeta biti dva ponudnika optike (vsak z svojim vodom), ker je z optiko T-2 monopolist (če seveda PREJ napelje svoja vlakna) in je dolžan drugim ga dat v na razpolago (proti plačilu seveda), tako kot to počne telekom z bakrenim paricami....
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

mitja_i ::

T-2 ni monopolist, če je prvi na trgu. :\ Optične napeljave ne regulira nobena zakonodaja. Telekom pa je dolžan dajati bakrene parice v "najem", ker je bil razglašen za operaterja z pomembno tržno močjo s strani APEKa.

danielka84 ::

a ne velja to samo za operaterje z statusom "nacionalni operater" ?

multiscan ::

Ne ni samo za nacionalne operaterje, moraš imet dovolj velik tržni delež.

Medica ::

sm to bom rekla.. bodo definitvno konkurenčne cene:P

Sergio ::

Medica: Care to put your money where your mouth is?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

PaJo ::

Evo par mojih novih informacij:D

- kjer bo direktni Telekomov FTTH bo vsak uporabnik dobil 4 vlakna (ne samo 2 kakor je bilo rečeno) in sicer 2 za IP promet (internet, iptv, ip telefonija, video na zahtevo...) in 2 za TV (konverter na koaksalni kabel za obstoječo TV napeljavo)
- cena priklopa samega vlakna naj bi bila zastonj, storitve pa po ceniku, katerega trenutno še žal nimam
- Domžale bi naj bile pilotski projekt, kjer bi naj to storitev pokazali v praksi že kmalu
- po vseh večjih mestih, kjer Telekom že ima kanale se omrežje gradi pospešeno, vprašljivo je le če jim bo res uspelo priklopit toliko uporabnikov, v kar dvomijo delavci sami:D (v tiste obljube mislim pravih FTTH priključkov, ne pa število na novo priklopljenih krajevnih central in ostalih vmesnih omar)
- vasi in kraji, kjer potrebno novo kabliranje in izkopi v tem letu nimajo šans, kaj bo pa v prihodnje pa bomo videli, kjer pa so že položene prazne cevi pa so možnosti večje, vprašanje samo v interesu ljudi

Toliko za 1x, čakam pa na uradno ponudbo in cene:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mitja_i ::

OK, tole je že četrta varianta TS priklopa. FTTC+VDSL2, FTTH 1+1, FTTCab+obstoječa tel. napeljava in zdaj FTTH 2+2. Veliko idej, malo rezultatov?

alienalien ::

PaJo ja za naše Domžale sem tudi jaz izvedel, da bodo zaradi najsodobnejše TK infrastrukture padle v pilotski projekt. Sam čudim se kdaj za vraga bo ta projekt zaživel glede na to, da v Domžalah Telekomovci niso vpihnili niti metra fibra. Je pa res, da samo vpihavanje je še najmanši problem. Sem pa zvedel, da na račun tega pilotskega projekta še ni Gratel dobil zelene luči v prihodnosti baje naj bi se dogovorili, tudi za tisto pravo optiko od T2 na katero tudi sam še najbolj čakam.

Zgodovina sprememb…

Matheeew ::

@Mitja: veliko ugibanj in le ena rešitev?

@alien: glede na do sedaj napisano je predvsem jasno to, da gre za "pravo" (FTTH) optiko.

...with disrespect to Nimdas oppinion...
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180162624830 (2836) danielka84
»

Amis internet - pogostost izpadov?

Oddelek: Omrežja in internet
172251 (1081) ABX
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924818 (20707) MrStein
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716236 (9305) Sergio

Več podobnih tem