» »

voltmod

voltmod

yippy ::

hy, jaz sem glede navijanja, oz. vsega cist noob.
me pa zanima ce ma gdo za ati x1600pro 512mb voltmod

*ziga* ::

A sploh znas delat voltmode? to ni kr tko...

yippy ::

ne ne znam, sj sem napisal, da sem v tem cist noob. :S

Spiky28 ::

tu si preberi-> http://www.slo-mod.com/?main=articles/i...

p.s. Sam to je skrajna rešitev navijanja, in če se ti niti ne sanja, ti ne priporočam...

yippy ::

tnx..bom pogledal,.. pa bom videl...in se se odlocil.. tnx za vse odgovore ajde uzivite
Lp! Yippy

Jackal ::

Za začetek si naloži Omega gonilnike za tvojo grafično kartico. V lastnostih za grafično kartico boš dobil dva drsnika s katerima lahko nastavljaš frekvenco delovanja jedra in spomina na grafični kartici.

Drugače obstajajo še prav namenski programi za to kot je recimo RivaTuner

Navijaj lepo postopona najprej eno, nato drugo. Ko se začnejo problemi (slika zmrzne, črte in pike (artefakti) na sliki) si prišel do roba zmogljivosti grafične kartice. V tem primeru moreš frekvence malo spustit. Stabilnost testiraj s kakšni od 3D markov. Če zmrzne slika ali se pojavljajo na sliki čudne reči, si šel predaleč.

Šele ko boš našel mejo svoje kartice lahko začneš razmišljat o voltmodu. Seveda moraš pri tem poskrbeti za dodatno hlajenje grafične kartice. Zbirko voltmodov pa najdeš tukaj.

Pa po pameti.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

yippy ::

ja jaz sem ze, navil grafo, z ati toolom, pregledal z 3d markom navil vse k je prislo domeje, sem core in memory odvil za 30hz tko da to mam, aja a ni vold mod odpiranje cevovodov... sry noob sem :(

Čmrlj ::

Če neznaš ti lahko zrihtam vmod.Več na zs

yippy ::

jaz bi rad sam cevovode odpr, mislo sem da gre to z kakimi programami, ne pa to kot sem videl da graficno cist sprefukajo...ni to zame.zgleda da bom mogu bit z tem zadovoljen :(

yippy ::

sem pa na enem forumu zasledil da to delajo z atitoolom, pa z nekimi programami, sam se nisem znaso, ker je pisal vse v ang... ki mi nejde najbol ;((

yippy ::

cmrlj
kaj si z tem mislo vmod, da mi mi keri sprefukal grafiko..al kaj... al je to kak program.....sry noob sem totaln, nimam blage veze glede tega :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yippy ()

AlesZ ::

yippy; sam si spraseval za voltmod. Najprej si preberi link od Spiky28 da ti bo jasna osnova. Voltmod se uporablja za povisanje napetosti na komponentah; v tvojem primeru napetost na GPU(jedro) in VDD(pomnilnik) na graficni.

-primer voltmoda:

*ziga* ::

Najprej se ti nauc navijat nasploh poj pa na voltmode, ker to je resna zadeva in to tudi pomeni izgubo garancije;(( ce kej narobe zvezes lahko grafiko skuris in gre vse u luft...raje, ce ga ravno hoces ga daj komu, da ti ga naredi npr. zbogiju narei ti ga z 1k ampak potem rabis tudi bolse hlejenje

mtosev ::

Koliko pa bi jaz pridobil z voltmodano Club3D X1650PRO?

Se bi sploh splacalo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

*ziga* ::

Kaksno hlajenje pa imas?

yippy ::

ja hlajenje je intelligent cooling! ja pomoje bi pridobil, aja ziga, nam navijat, in jo mam tud navito,... glede navijanja mi je dost kolega povedal in mi jo je tud on navil :)

yippy ::

jaz sem se posvetil z enim kolegom, pa mi je svetoval naj pustim to in rajsi sofmodam graficno, to je odklepa je cevovodo, sam zanima me kako to naredis, nisem htel odpirati novega topica pa sem kr tu napisal :D Lp Yippy

icy ::

In kaj bos ti odklenil pri tej karti?8-O Drugace pa se za odklepanje dodatnih pipelinov uporablja RivaTuner in softmod za 9800se.

*ziga* ::

Jaz ti tudi ne priporocam voltmoda, ker ot so uporablja ko hoces npr. podreti WR pa na nobeden nacin ne mores doseci visjih frek. in jo pac zmodas in imas:D

yippy ::

torej ce sem ga prav razumel, lahko z sofmodom 9800se jaz odprem moje pipeline (cevodode ) tores se pravi da bi potem takem si mogu nalozit omega driverje ali DNA gonilnike in bo mogla stvar delat. SAM JE PROBLEM ! jat sem ze ta dva gonilnik mel ze gori, sam pipelinov je se blo zmir sam 4 !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yippy ()

Čmrlj ::

Kolikor vem se ne dajo vse 9800se odkleniti.

mtosev ::

Rabi met 256bitno vodilo ce ma se odklene.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

icy ::

yippy; ne vse si narobe razumel:| Dal sem ti samo primer s cim se/se je dalo odklenit dodatne pipeline. Pri tvoji X1600pro se ne da nic kakor jaz vem.

Čmrlj ::

Kaj maš zdj 9800se ali 1600pro? Pri 1600 nimaš kaj odklepat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137817 (5151) Alesi
»

zamenjava R9550 za..? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1417233 (5465) sid911
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389325 (5300) Tilen
»

WinFast A400 TDH GF6800

Oddelek: Navijanje
351586 (950) WTF?
»

Vse za Radeon 9800SE! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
924171 (3035) Tilen

Več podobnih tem