» »

Thomas PNG #2

Thomas PNG #2

t909 ::

Ker je bila tema Thomas PNG zaklenjena...


Za Thomasa.

Thomas, zanima me, če boš še postal na tem forumu in ali bo naziv vplival na vsebino tvojih postov?



Za vodstvo slo-tech-a.

Ne maram, da mi neka elita omejuje dostop do informacij. Thomasovi posti so racionalno argumentirani, zato ne vidim razloga za ta naziv.
Kaj pomeni racionalno? Racionalno pomeni, da se ne drži sveto dogm tipa bolje izpustiti deset krivih, kot pa zapreti enega nedolžnega in podobnih floskul.

Poglejmo to na primeru: "Kill them all! Allah jih bo že sam posortiral po pasmi. Kateri je Taliban, kateri pa Alkajdist." in neki vasici, ki jo je prilepil jype.
Hipotetično (vse številke so izmišljene):
V vasi živi 100 ljudi. 90 ljudi je talibanov (ta številka je lahko mnogo manjša, a zavoljo lažje? končne odločitve pač taka),
ostalih deset so ženske in otroci, navadni ljudje, afganistanci, nedolžni, če hočete.
1 skrajnež v 40% ubije 2 človeka, v 10% 10 ljudi v 5% 100 ljudi.
Izračun:
90 skrajnežev

0.4*2*90 = 72
0.1*10*90 = 90
0.05*100*90 = 450
------------------
= 612

Eliminirat 100 ljudi, da bi rešili jih 612? DA / NE?
Ce je teroristov 20 namesto 90 je številka žrtev 136. Eliminirat 100 ljudi, da bi jih rešili 136? DA / NE?



Za slo-tech.

Persona non grata? Nezaželjena oseba? Za koga? Ne vem točen izvor tega naziva, samo se mi zdi, da ga igralnice podeljujejo osebam, ki jim delajo škodo. Bodisi so predobri za igralnice (več odnesejo na dolgi rok, kot pa prispevajo), goljufajo (štejejo karte...), odganjajo goste, etc... V prvem primeru (predober za igralnico) je taka oseba nezaželjena s strani (vodstva) igralnice (z ekonomskega vidika), gostom v igralnici pa je lahko zelo simpatična. Ker slo-tech ne smatram za nekaj kar stremi po čimvečjem dobičku (napačno?) se sprašujem, za koga je Thomas persona non grata? Za vodstvo? Za vse nas? Za nekatere od nas?
Predlagam, da se naslednja anketa glasi: "Ali je Thomas persona non grata?" ali podobno.

Poldi112 ::

Pravila veljajo za vse. S tem da so bili do Thomasa bolj strpni kot do ostalih.

Plus da ne vem zakaj se vsi tako obremenjujete z njegovim nazivom. Njega ne moti, pravi celo, da mu je všeč. Kaj bi pa ti, pa _marko in ostali pravzaprav radi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

t909> Eliminirat 100 ljudi, da bi rešili jih 612? DA / NE?

Pa kaj je s tabo?

Prvič, tvoja matematika niti približno ne drži vode: od 90 skrajnežev iz tiste vasice se jih niti 1% (0.9 talibana) ne bo šlo terorizma, kaj šele terorizma v tujini. Naštej mi en teroristični napad, ki so ga Talibani zagrešili zunaj Afganistana ali Pakistana.

Drugič, še v preljubih vam Združenih Državah Amerike _nikoli_ ne seštevajo življenj, ko se odločajo o tem, kaj storiti. Če je treba reskirat par sto življenj najboljših, zato da se reši deset nedolžnih življenj, bodo ZDA to praviloma storile (in so že večkrat storile). "Eliminira" se ljudi, ki jim je na sodišču dokazana krivda, pa še to pri nas ne več. A je tako težko razumet, iz česa izhaja zahodna civilizacija in kaj so njeni temelji?

In za konec:

t909> Ne maram, da mi neka elita omejuje dostop do informacij.

Zakaj potem zagovarjaš sistem vrednot, katerega posledica je nastanek in obstanek elit, ki ti dejansko lahko omejujejo dostop do informacij?

t909> se sprašujem, za koga je Thomas persona non grata? Za vodstvo? Za vse nas? Za nekatere od nas?

Za vse tiste, ki kljub ukrepu zoper Thomasa hodite na forum in po njem pišete. Se čisto strinjam, ukrep je sam po sebi popolnoma nesmiseln, a simbolni pomen (ki ga nekateri, vključno s Thomasom, tudi razumejo po svoje) ukrepa je tisto, kar temu forumu daje možnost, da se brez preveč drastične cenzure oddalji od vsebine, ki jo pišejo člani foruma.

Thomas ::

> Thomas, zanima me, če boš še postal na tem forumu in ali bo naziv vplival na vsebino tvojih postov?

Nekako 4 "sile" delujejo name pri tej odločitvi, ne vem še kako bodo rezultirale.

1 - že nekaj časa se ukvarjam z mislijo, da je bilo dovolj

2 - koristno je opravljati nekaj tovrstne mentalne rekreacije

3 - rad izmenjujem znanje in stališča

4 - have some other stuff to do

Na PR ali PNG se mi ne zdi vredno gledati kot na kakšen faktor odločitve. Če mi vklopijo pa roza style, pa zagotovo.

Če bom nehal, ne bom začel drugje (saj ne zelo resno).

Najverjetneje bom počasi nehaval, ko zapremo nekatere odprte debate, enih novih pa nikoli ne bo.

Najverjetneje.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lufthammer ::

Bodisi so predobri za igralnice....

Vzrok Thomasovemu nazivu je točno produkt neizmerne fovšije in razkazovanja mišic, kot: boš ti nam pamet solil!!!

Osebno naziva še opazil nisem, saj berem vsebino prispevka, ta ima običajno težo, ki gre nekaterim preveč v nos.

Opraviči naj se? Komu? Moderatorjem, Talibanom, Muslimanom sploh, na splošno slovenski javnosti ali telebajskom?

Malo ste pretiravali ob tej Thomasovi izjavi, je pa težko priznati napako, vas čisto razumem. Sploh, ker imate škarje

v rokah in nič nadzora.

lufthammer ::

>>>>ukrep je sam po sebi popolnoma nesmiseln, a simbolni pomen...

Ga znajo nekateri kar lepo izkoristiti za žalitve. V neki temi je Thomasu s strani moderatorja priletel odgovor: "Tvojemu

nazivu primerno..." Niti opomina ni dobil. Pa ne me spraševati v kateri temi, verjetno je po moderatorjevi presoji

zaklenjena - tudi pri zaklepanju so kriteriji najmanj čudni.

jype ::

lufthammer> Opraviči naj se? Komu? Moderatorjem, Talibanom, Muslimanom sploh, na splošno slovenski javnosti ali telebajskom?

Bralcem foruma, ki jih žali s svojimi primitivnimi izjavami. Izjava, za katero je kaznovan, je brez vsakega kančka dvoma primitivna. S tem se, o tem sem prepričan, strinja celo Thomas.

lufthammer> Vzrok Thomasovemu nazivu je točno produkt neizmerne fovšije in razkazovanja mišic, kot: boš ti nam pamet solil!!!

Pamet lahko soli, kolikor hoče, saj to je vendarle forum. Ampak med soljenjem pameti in nezakonitim pozivanjem k verski, radni, bla bla bla nestrpnosti, obstaja jasna meja.

lufthammer ::

S tem, ko pravi, da je treba pospravit teroriste, mene prav nič ne žali. Pa se ja ne prištevaš mednje, da si užaljen?

Vse skupaj me spominja na karikature in muslimanski odziv nanje. Imajo Srbi en lep pregovor za take situacije: Rđavom k**cu i dlaka smeta.

Bolj podn je tole zagovarjanje nekih pravil, ki NE veljajo za vse enako.

Doman ::

Men je Thomas prov faca :))

Poldi112 ::

Dej nehajte se cmeriti za svojim herojem.
Pravila dejansko ne veljajo za vse enako. Večina naziv dobi precej hitreje, kot ga je dobil Thomas.
In zakaj ne branite potem tudi njih? A ni to tudi dvolično?
Predlagam, da greš ponovon brati tekste, da ne boš na pamet govoril.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_marko ::

->Kaj bi pa ti, pa _marko in ostali pravzaprav radi?

A nisi bral teme?
Mene je predvsem zanimalo kako je prišlo do tega naziva, ker sem ravno pred tem ugotovil, da vodstvo ni ravno briljantno.
Drugače pa jaz nimm namena zagovarjat Thomasa (zna on kar dobro poskrbet zase, boljše od moderatorjev).


->Bralcem foruma, ki jih žali s svojimi primitivnimi izjavami. Izjava, za katero je kaznovan, je brez vsakega kančka dvoma primitivna.

Jah, ni tak kristalo jasno kot želiš prikazati...
Pa sej veš v čem je problem.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

_marko> Pa sej veš v čem je problem.

O, ja, vem. Da smo en bolj trmast kot tadrug in zdaj rekurzivno ne popuščamo niti za milimeter. Saj ne, da bi bil na tako bedasto igro ponosen, ampak me pa tudi nič ne moti (vsaj ne toliko, kot tista izjava).

No, zdaj pa še tradicionalno da/ne vprašanje. A je thomasov stavek primitivna izjava, al ni?

Po moje je. Ne glede na to, kdo jo izjavi. Pa saj kazen ni tako huda: enega francoskega politika so kar iz stranke vrgli, ko je rekel, da je v francoski nogometni reprezentanci preveč črncev.

Poldi112 ::

>Drugače pa jaz nimm namena zagovarjat Thomasa (zna on kar dobro poskrbet zase, boljše od moderatorjev).

Saj je bilo že 100x povedano, kako je prišlo do naziva. Edino potem se nekaj vlečeš ven in operiraš z neko večino, ki je proti.

Pa en "a" si spustil v nimm.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lufthammer ::

Poldi123, še enkrat, naziva še opazil nisem pri "svojem heroju". Bolj me moti, da ga znate nekateri izkoriščati za omalovaževanje.

En Thomas je za takle forum več vreden, kot pa razni Primoži, poldeti jyipeti, lufthammerji... pa če ti je prav, ali pa ne.

Sicer to ne pomeni, da lahko počne karkoli, a je počel? Ni, oz. ga brišeš, pa je.

Kakšen smisel imajo debate, kjer se vsi strinjamo pa tudi veš. Nobenega. Kdaj gre kdo spat me pa ne zanima prav preveč.

_marko ::

->A je thomasov stavek primitivna izjava, al ni?

Jaz sem prepričan, da si ti vedel kaj on misli...
(ampak ok, nisi imel ti takrat glavne besede)


->Pa en "a" si spustil v nimm.

:) me veseli, da bi mi rad pomagal pri moji slovnici (ampak jaz tipkam kar hitro in ne pogledam nazaj, če sem morda storil kje napako)


->Kakšen smisel imajo debate, kjer se vsi strinjamo pa tudi veš.

Jah, meni se tudi zdi slabo, če nebi Poldetu vedno pokazali kje in zakaj se moti :8)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

TESKAn ::

Jaz sem prepričan, da si ti vedel kaj on misli...


Kaj kdo misli, je brez veze. Šteje, kar pove oz. napiše.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TESKAn ()

gzibret ::

Heh, da še jaz pristavim svoj piskerček....

Thomas je imel 2 "slabosti", danes ima le še eno.

"Slabost", ki jo je že v večji meri odpravil je bila ta, da je žalil uporabnike z idioti, neumnimi, omejenimi....

Druga "slabost" je ta, da mora nujno dati repliko na kakšno misel, ki se ne sklada z njegovimi teorijami. Ko jo bo odpravil, se bojim, da ga na tem forumu ne bo več. :(

PS - zanalašč sem dal slabost v narekovaje, ker ni nujno, da je res slabost. Prej odstopanje od povprečja.
Vse je za neki dobr!

_marko ::

Teska:

Jype nima pri tem nazivu nobene veze. (to sem mu le rekel, ker sva pač imela debato o tem v drugi temi)

Drugače pa imaš prav, seveda. (ampak je mutnja okrog besede Taliban - eni si jo drugače razlagajo)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Druga "slabost" je ta, da mora nujno dati repliko na kakšno misel, ki se ne sklada z njegovimi teorijami.

Včasih se je meni tudi dalo kregat z vsakim, ki je pisal bedarije...
Ampak tega je vedno manj - zdaj si pač mislim, da se mi enostavno ne da kregat v 30ih postih zato, da vse to razložiš....
Večkrat sem v zadnih nekaj mesecih pomislil, da je tale forum zgubil na kvaliteti oz na nivoju debat. Nevem, če se to zdi samo meni ali drugim tudi.

Kar se pa tiče Thomasa sem mu pa hvaležen predsvem v Z&T temah. Veliko je pripomogel k mojemu znanju in danes v kakšnem pogovoru(ne na S-T) redko srečam človeka, ki bi imel tako široko znanje iz znanosti kot jo imam jaz...(globino je pač treba dobit na faxu)
Na S-T pa se ta forum(Z&T) prav lepo razvil in se tam zadržujejo osebki za katere imam jaz res visoko mnenje.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Poldi112 ::

@_marko

A ni zanimivo kako smo prešli iz tega:

>Spet smo pri definiciji Talibanov. Tukaj se IMO ti motiš in zato deliš nazive.
>Apeliram nate, da narediš vse kar je možno, da se razjasni točno kaj spada pod to besedo.
>In če se ugotovi, da je Thomasovo pojmovanje pravilno, te pozivam, da se javno opravičiš.

na to:

>Jaz sem prepričan, da si ti vedel kaj on misli...

in to :

>Drugače pa imaš prav, seveda. (ampak je mutnja okrog besede Taliban - eni si jo drugače razlagajo)


Izgleda, da imaš svojo stran za sveto. Če se drugače misleči zmoti, ga pozivaš na javno opravičilo, ko se zmotiš ti pa definicije za vas enostavno ne veljajo in morajo ostali pač vedeti kaj vi mislite.

Koliko je pa smiselno mene obravnavati kot Poldeta pa tudi vemo. Navadno se to zgodi ko zmanjka argumentov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

_marko ::

Poldi:

Mešaš pojme. Eno je čisto normalen pogovor z jypetom, eno pa je z Primožem.
In ni ravno primerno in pošteno, da lepiš citate, ki se navezujejo na drugačne stvari in drugačne osebke.


->>Jaz sem prepričan, da si ti vedel kaj on misli...

Resno me je zanimalo kar je jype takrat mislil. Pa čeprav ni imel ničesar pri nazivu.
A ti je zdaj jasno, da je to le vprašanje za enega navadnega člana foruma in ne nek argument!?


->ko se zmotiš ti pa definicije za vas enostavno ne veljajo

Jah, sej si dobil tudi drugačno definicijo in link na njo. Res nevem kaj ti ni jasno.


->Koliko je pa smiselno mene obravnavati kot Poldeta pa tudi vemo.

To je blo mišljeno bolj kot hec. Očitno sem zmotil, ker sem pričakoval, da boš razumel.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

jype ::

Ob prvem branju njegovega stavka se sploh obregnil nisem. Potem sem videl, da je to napisal Thomas. Če bi to slišal od kakega fašističnega idiota, bi se mi zdelo normalno. Svet je poln ljudi in en del teh ljudi je maligen. Ampak Thomas je dobro vedel, na podlagi česa je ta stavek oblikoval in s tem tudi precej natančno določil namen trditve.

Primitivnost te trditve seveda nima nobene zveze z mojim pojmovanjem. Jaz sem itak precej občutljiv glede nasilja in v konkretnih stvarnih situacijah reagiram zelo intenzivno, ampak na forumu si lahko privoščiš, da stvar prebereš dvakrat. Žal Thomasov stavek lahko preberem tisočkrat, pa je še vedno isti. Ne da se ga razumeti narobe, ker je s tem namenom tudi oblikovan. Še celo če se Thomas ne zaveda, kaj se mu je zapisalo, se mi zdijo ukrepi smiselni, pa sem kar ziher, da se zaveda.

lufthammer ::

>>>>Svet je poln ljudi in en del teh ljudi je maligen.

in zdravniki malignom odrežejo! Ni kaj zdravit.

Thomasovo izjavo si zavil v celofan, nič drugega. Se boš kaj opravičil? Sem namreč malo užaljen.;)

jype ::

lufthammer> in zdravniki malignom odrežejo! Ni kaj zdravit.

Tako je stalin porezal prek 20 milijonov ljudi.

"Bili so maligni, brez najmanjšega kančka dvoma, tako kot Talibani. Od prvega do zadnjega."

Se strinjamo, da je primitivizem trditi kaj takega?

lufthammer> Se boš kaj opravičil? Sem namreč malo užaljen.

Opravičujem se, če sem te s tem kakorkoli užalil. Hotel sem le pokazati razliko med "dobrimi" in "slabimi", zaradi tehničnih težav pa ne morem v vsakem postu zgraditi vesolja iz ničesar, da bi razložil, da meja med dobim in zlom ni diskretna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Barakuda1 ::

Tale debata postaja na nek način zmerja bolj dolgočasna po eni strani, po drugi pa poligon za zagovarjanje nesprejemljiv stališč v kultivirani in omikani družbi.

Res je. Thomasovi prispevki (posebej vZ&T) so vredni vse pozornosti. Prav tam Thomas dokazuje, da se natančno zaveda kaj piše. Nič ni napisano polovičarsko in nejasno. Sam se zna pohvaliti, da je njegov intelektualni (kot tudi drug) potencial, daleč nad povprečjem ostalih uporabnikov. Nekaterim je to moteče, a bodo pač morali potrpeti, ker s tem pač ni nič narobe.

Narobe pa postane, ko kdorkoli postane žaljiv in nesramen do sogovornikov, ko prične širiti ideje nestrpnosti, ko odkrito poziva k nestrpnosti itd.

Svoboda izražanja in svoboda govora pač imata svoje meje. Najbolj znana je tista, da tvoja svoboda sega le do svobode drugega.. Druga meja pa je meja, določena z normami okolja, torej z zakonodajo, Ustavo če hočete.

Nihče nima pravice širiti in pozivati k nestrpnosti, odkrito pozivati k nasilju, likvidacijam in podobno, kogarkoli. Če je sam osebno še tako prepričan v takšno svoje stališče, ga še zmeraj pod pretvezo svobode govora in izražanja ne more neovirano in prosto artikulirati v javnosti.

Glede tega so zahodne demokracije zavzele jasna stališča. V zahodnih demokracijah ne moreš uradno registrirati politične stranke ali gibanja, ki bi odkrito pozivalo, ali oživljalo vrednote nacizma, rasizma, zatiranje manjšin in podobno. Pravtako ne moreš pričakovati, da smeš in boš, takšne ideje širil preko javnih medijev, ne da bi s tem sprejel tudi tveganje sankcij s strani te družbene sredine.

Tudi nobeden javni medij (radio, TV, časopisje itd) si ne more in ne sme privoščiti, da bi gostilo ali celo spodbujalo takšno obliko odklona.

Kar se konkretno Thomasa tiče, je pač vsake toliko kršil tiste temeljne, občečloveške norme, nemeneč se za vsa opozorila.
Njegov način diskusije ni bil le strokovno utemeljen, kritičen in provokativen, pač pa vse prevečkrat skrajno žaljiv do sogovornikov na eni strani, ter odkrito ali prikrito nesramen do tistih družbenih vrednot, ki so neki družbi vsaj tako ali bolj pomembne kot lažna svoboda govora. Zakaj lažna. Zato, ker se poskuša pod krinko svobode govora in izražanja idej, artikulirati tiste nesprejemljive ideje in metode, ki se jim je civiliziran in omikan, ter demokratičen del družb že zdavnaj odrekel.

Thomasu (vsaj z moje strani, pa čeprav me poskuša predstaviti kod dežurnega krivca za njegove težave) do danes ni bil izbrisan niti en sam post - ponavljam - niti en sam, zato ker se z njegovim mnenjem ali stališče nisem strinjal.

Če mu je bil izbrisan zaradi vsebine, zaradi drugačnega stališča, zaradi drugačnega načina razmišljanja, ne da bi pri tem tudi koga žalil ali na kak drug način kršil norme omikane družbe, ga javno pozivam, da to dokaže, da pokaže kdaj in kje se je to zgodilo (izjemomamo je možno, če je šlo za paketni izbris in, kar pa je nekaj povsem drugega).

Nasprotno. Kot moderator v oddelku PČ sem bil vesel vsakega prispevka, ki je spodbujal kritično misel, ki je strmel k temu, da pogledamo na nek družbeni problem še iz drugega zornega kota, neglede na to kdo ga je priobčil.

Da se da kritično razmišljati in imeti diametralno stališče o mnogih stvareh od večine, je lep primer Brane2.

V mnogih temah sodeluje. Njegov pristop je običajno kritično analitičen in daleč od običajnih mnenj in pogledov.
A njegovi prispevki se od Thomasovih nemalokrat razlikujejo ravno v tistem delu, ki ga poskušate sedaj nekateri brezrezervno zagovarjati.
Brane2 ni žaljiv ne do sogovornika, ne do uporabnikov nasploh, kot tudi ne do posameznih družbenih skupin nasploh.
Njegovi prispevki, (vsaj za moj okus) nimajo idejno in strokovno) nič manjše teže kot Thomasovi in lahko dajo mnogim marikaj za premislit.

Tomas, pa je (kot sem že rekel) vseprevečkrat bil žaljiv do vseh in vsakogar, ki se z njim ni strinjal.
Tisto, kar bi pozoren in kritičen bralec lahko opazil, pa je tudi to, da Thomas pod krinko demokracije in svobode govora in izražanja širi ideje totalitarizma, diktature in omejevanja svobode, tako posameznikom, kot celim skupinam pripadnikov drugih etnosov.
Pa ni to tisto, zaradi česar so se njegovi posti brisali, kadar so se.
Če so se brisali, so se brisali (vsaj v PČ) res in samo takrat, kadar je šel daleč, daleč preko meje dobrega okusa in dopustnega.

Vsem, ki menite, da je bil Thomas po krivem stigmatiziran z nazivom, lahko mirne vesti zatrdim.

Na tem forumu preprosto ni bilo uporabnika, ki se mu je toliko toleriralo kot njemu. Če bi bil kriterij zanj in za ostale res enak, bi bil Thomas že zdavnaj dobil naziv PNG, pa še neprijazen vmesnik bi imel že zdavnaj vključen.

A vsi smo se zavedali, da je njegov pozitiven prispevek velik, in da je na nek način tudi njegova zasluga, da se je forum razvil v res kvaliteten forum.

Toda nobene zasluge iz preteklosti ne morejo in ne smejo odtehtati tistih nesprejemljivih in nedopustnih dejanj skupine ali posameznika, ki ogrožajo ali bi realno lahko ogrožale nivo kultiviranega dialoga in podajanja idej in prepričanj.

Thomas je torej vedel kaj počene. Še več, dolgo se ga je opozarjalo in ukrepalo le tako, da se je brisalo najbolj nesprejemljive dele postov (včasih, tudi celega).
A očitno je menil (morda tudi zaradi nekaterih somišljenikov, ki so ga javno podprli) da sme početi vse kar se mu zljubi.

In star pregovor pravi. Z glinenim vrčem tako dolgo hodiš po vodo, dokler ga ne razbiješ.

Žal vse kaže, da je Thomas dolgo tolkel s svojim vrčem po kamenju z vso silo in močjo, in enkrat se je vrč pač razbil.

p.s.

To je izključno moje osebo stališče in moje videnje problema, kot moderatorja PČ

lufthammer ::

>>>>Svet je poln ljudi in en del teh ljudi je maligen.

>>>>Se strinjamo, da je primitivizem trditi kaj takega?

Prav gotovo. V "en del" lahko stlačiš kolikor hočeš ljudi, Thomas je bil zelo konkreten - maligni so teroristi.

Nisem noben Thomasov advokat, moti me le, da ste se eni sposobni obesit na eno izjavo in jo izkoristit za vse, kar ste

morda do sedaj zamudili. Koga zaboga lahko taka izjava užali? Saj ne živimo v vato zaviti. Ne ga sračkat. Pri vseh

kamenjanjih in klanjih pred kamero, ki si jih lahko videl...

jype ::

lufthammer> Thomas je bil zelo konkreten - maligni so teroristi.

Če bi Thomas to trdill, ti seveda svečano prisegam, da bi ga v primeru, da bi ga doletela sankcija, branil.

A Thomas ni trdil tega. Niti približno.

lufthammer> Koga zaboga lahko taka izjava užali?
lufthammer> Pri vseh kamenjanjih in klanjih pred kamero, ki si jih lahko videl...

V našem primeru je bil Thomas tisti, ki je klal in kamenjal, sodbo o tistih, ki jih je pri tem pobil, pa je prepustil kar bogu. Za sabo je pustil tudi materialne dokaze za svoje dejanje: svoj post.

Tak človek pač ne sme biti enakopraven član foruma.

@LOL ::

Prosim te jype, sedaj pa že sam iz sebe norca delaš.
Verjetno te moti da Thomas svoje poste ne ovije tako lepo v celofan kot znajo neki "maligni" levičarji tu gori (Baracuda FTW). Samo da kao ni neko pozivanje k sovražnosti in podobne stvari. kakorkoli, meni so precej večji problem tovrstni dedje ko lepo prefinjeno napišejo, ravno toliko kot je potrebno in ravno toliko da ni kaj sumljivo... Seveda tovrstneži tudi za naziv ne morajo biti predlagani (pustimo sedaj to da imajo itak kontrolo preko foruma...) ker jim ne moreš očitati nekaj neposredno, lahko pa si seveda misliš po svoje.
Denimo tista tema o ciganih, tam je bilo ogromno prikritega sovržanega govora proti avtohtonemu slovenstvu, seveda to za take ki se na teh stvari obešajo pusti hladne (ko je le kakšna grda besedica nanesla na cigane in tisto lenobo Strojanovo mamo) je takoj seveda označeno za neko antipropagando in neslovensko. Mislim :\ . Dejte se malo vzeti v roke ker nekatero šinfanje je res no comment. Resda, priznam branitelji teh pritepencev znate tako lepo zaviti vse skupaj v celofan in še v folijo obenem, vendar imejte v mislih to da vsi nismo na stopnji jamskega človeka ali izumrlega tiranozavra in vemo kaj je mišljeno ter kaj se skriva za tistim paketom , velikokrat imenovano - levičarsko podajanje megle (NE vedno, ampak včasih pa zagotovo- da ne bo kakšenga nesporazuma).
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

Barakuda1 ::

@LOL

Višek demokrtacije in omikane družbe ni pravica do poniževanja, zmerjanja in žaljenja, pač pa odovornost za svoja ravnanja, strpnost in kultiviran način komunciranja (tudi na forumih)

Če nekdo ne zna argumentiratiti svojih pogledov in stališč brez nestrpnosti, prikritega in odkritega zmerjanja in žaljenja, potem veš v katero kategorijo sodi, mar ne.

p.s.

Sicer pa tudi zate velja enak javen poziv.

Pokaži mi kdaj in kje sem ti izbrisal post zaradi "neustrezne" vsebine, oziroma zaradi vsebine, ki bi bila nevšečna.

(žalitve in podobno - upam, da sva si tu enotna - ne predstavljajo vsebinskega prispevka k problematikei)

Thomas ::

Kaj nej rečem? Zaradi mene sem lahko tudi "Perona non grata", prava reč, ko bom dobil pa "neprijazni vmesnik", se bom pa poslovil od tega foruma.

Če mi ne bo že prej preveč mučno od jupetovih "moraliziranj". Teh ne prebavljam zelo dobro, imam že raje Barakudine traktate. Hehe ...

Se pravi, bwanstvo zdaj ve, kako se me lahko znebi, dokler se pa igrajo s PR in PNG, pa nima veze.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Seveda pa moram povedati, da me podpora, ki jo izrekajo nekateri zelo veseli. Zanjo se vam res lepo zahvaljujem.

Hvala.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

mtosev ::

"neprijazni vmesnik", se bom pa poslovil od tega foruma.

V Operi ga ni. BUG
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

Moraliziranje, haha.

Če je obsodba thomasovega talibanstva (kar nekatere njegove izjave zagotovo so) moraliziranje, pa naj bo. Pomembno je le, da Thomas razume, da se obnaša maligno v družbi, ki se trudi takšno obnašanje izkoreniniti z jasnim in enostavnim vzrokom: povečevanjem ugodja za vse pripadnike družbe.

Primoz ::

Thomas ... stvar je povem preprosta ... izbereš si kakšno novo skupino (homoseksualce, ljudi, ki se ne strinjajo s tabo, grde ljudi, kretene, mirovnike, ...) ali narod (palestince, irance, izraelce, ...) ... in poveš, da bi bil svet lepši, če bi jih vrgli v morje (štejejo tudi vsebinsko enake izjave). ;) Obstoječe skupine zaradi katerih si bil že nagrajen, ne veljajo. Dokler tega ne narediš ... nimam razloga, da bi karkoli počel s tabo. Če boš to naredil ... dobiš naslednji šus v časovni enoti, ki bo limitirala k nič.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

suntrace1 ::

Ker nečimernež si domišlja, da bo naredil monumentalni pretres zaradi svojega odhoda |O Za take je na Wikipediji je še zmeraj prazen izraz http://en.wikipedia.org/wiki/Drama_queen



Itak je jasno, da Thomas ne bo nikoli zapustil tega foruma, pa če dobi super-ultra-roza stil. Raje bo našel 100 in 1 razlog, zakaj bo ostal, zelo verjetno, da kao ne bo ugodil levičarjem/desničarje/whatever, resnica pa je, da nima kam drugam pesnit svojem umotvorov. LOLE**2

veteran ::

Thomas je imel 2 "slabosti", danes ima le še eno.
"Slabost", ki jo je že v večji meri odpravil je bila ta, da je žalil uporabnike z idioti, neumnimi, omejenimi....


No, to ni slabost, temveč primitivizem. Če sogovornike, ki so drugačnega mnenja, takole ozmerjaš, je to pobalinstvo, nič drugega. Kvaliteta prispevkov gor ali dol, za tako obnašanje bi moral že zdavnaj pokasirat naziv persona rudis. Če že so neka pravila, potem naj veljajo za vse.

Seveda bi šlo tudi tako, da pravil sploh ne bi bilo, moderatorjev in policajev ravno tako ne. Ena taka luštna anarhija, kjer bi vsak povedal vse, kar se mu zdi, brez omejitev. No, ko bi potem imeli v vseh temah eno samo klanje in zmerjanje, bi folk verjetno celo pogruntal, da potrebujemo en minimalen higienski standard izražanja in da je to nujno zlo, brez katerega ne gre.

resnica pa je, da nima kam drugam pesnit svojem umotvorov

Ni panike, na temle forumu zmerjanja ne sankcionirajo. ;)

lufthammer ::

>>>>Thomas ... stvar je povem preprosta ... izbereš si kakšno novo skupino (homoseksualce, ljudi, ki se ne strinjajo s tabo, grde ljudi, kretene, mirovnike, ...) ali narod (palestince, irance, izraelce, ...) ... in poveš, da bi bil svet lepši, če bi jih vrgli v morje (štejejo tudi vsebinsko enake izjave). ;) Obstoječe skupine zaradi katerih si bil že nagrajen, ne veljajo. Dokler tega ne narediš ... nimam razloga, da bi karkoli počel s tabo. Če boš to naredil ... dobiš naslednji šus v časovni enoti, ki bo limitirala k nič.

Lepo se kažeš v pravi pobalinski luči. Kaj ko bi malo sankcionirali še napeljevanje na npr. sovražni govor? Skoraj spodbujanje?

In točno to se mi gravža, odnos, ki si ga lahko nekdo privošči in ga drugemu očita. Samo kaj? Namesto kazni takemu pobalinu boste raje temo zaklenili,

pa bo.

Podn.

matjash ::

Ni vse belo in črno ampak je povečini sivo, nekaj je zakon nekaj pa njegovo izvajanje. Nekateri se boste rajši na 10ih straneh razpisali kako nemoralen je Thomas ker da tako izjavo o talibanih, ste sploh pomislili na moralnost nekaterih talibanskih dejanj, ki jih niti tisoč dobrih besed ne o/u-praviči? Bolj mi je pri srcu da "nekdo" odkrito pove svoje mnenje kot da bo poskušal citirati Hanžka.
... bolje pozno kot nikoli.

kuglvinkl ::

barakdua je (spet) razložil vsebinski del. Primož je razložil del sankcioniranja. Thomas je povedal svoje.

Zaklep. In zaklenjene bodo vse teme z enako vsebino. Celo izbrisal jih bom, tako da se nikar ne trudite.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

32000 sporočil Thomasa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
696979 (3498) gumby

Thomas PNG (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Slo-Tech
1577732 (6006) Vajenc

persona rudis

Oddelek: Slo-Tech
404886 (4073) IgorGrozni

Thomas dobil "persona rudis" (strani: 1 2 )

Oddelek: Slo-Tech
786476 (5172) opeter

Več podobnih tem