» »

[Navigacija] Navman Series 600 - Program in mape

[Navigacija] Navman Series 600 - Program in mape

Zimon ::

Imam GPS apravo Navman iCN 610 vendar brez programske opreme. Zanima me če ve kdo kje se da dobit to in zemljevide, ker moj GPS ma samo eno kartico Italije in nič drugega, rabu bi pa za evropo.

lp
  • spremenilo: CCfly ()

CCfly ::

Tipično programje, zemljevidi in podatki za vodenje niso zastonj. Če ti zadostuje le prikaz položaja na rastrskem zemljevidu si kupi OziExplorer (prej ga lahko tudi preizkusiš, da ne boš kupoval mačka v žaklju), kjer imaš na voljo tudi nekaj zastonjskih map (Evropa je med njimi).
Če je to premalo za tvoje potrebe boš zelo verjetno moral poseči po kakšni Garminovi rešitvi.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zimon ::

Garmini rešitvi? Kaj si mislil s tem? A naj si kupim garminovo napravo al kaj? Moj GPS stane 800 EUR v trgovini in ma vse kar rabim, le da NAVMAN ponuja le karte UK, ITA, ... ( slo ne obstaja ) ne pa celotne evrope. A v GPS je treba dat še program za vodenje? Niso potrebne le mapa in to aparat omogoči?

CCfly ::

Oprosti nisem pogledal naprave, ki jo imaš in sem predvideval da imaš kakšen generičen GPS sprejemnik.

Vidim da za Evropo obstaja le ta komplet map, ki ga verjetno že imaš. Najbolje bi bilo da kontaktiraš kar Navman in jih povprašaš, kako bi prišel do željene mape.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zimon ::

Ja verjetno bo najbolje res to. Sam še to me zanima, a mape moram kupit mape prav za tale gps ali so laho garminove al karkoli, ker če je tako mi lahko prijatelj svoje da in obratno.

CCfly ::

Ne samo da Garminove mape niso kompatibilne z Navmanovimi, celo Navmanove karte so prirejene za posamezne serije. Npr.: map iz serije 600 ne moreš uporabljati pri seriji 500.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Zimon ::

Ja kot vidm na njihovi strani ni prav nič za slovenijo, pa tudi neverjamem da bi naredili :)
V primeru da ne dobim, a se da to kaj vstavit. Kak zemljevid vstavit?
Brezveze mi ga je pol met če si z njim nemorem nič pomagat. Polek slovenije bi rabu tudi jug in to.

CCfly ::

Zemljevid ni le zaplata za ozadje, sem sodijo vse posebne točke, ceste, usmerjanje, ...
Bolj malo je mojstrov, ki imajo tovrstne podatke in jih znajo tudi zapakirati v pravo(uporabno) obliko za navigacijske produkte, ki so že privzeto "zaprtega" tipa.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

andrazf ::

tule bi dodal še kje v sloveniji se da kupiti karte za hrvaško, bosno, srbijo, madžarsko in sicer za bmw navigacijo.

Zimon ::

Hmmm, ja kaj to pomeni da sm v k.... da nemorem uporabljat tega po bivši jugi? Če bi lahko od kake druge naprave vzel bi blo super :)

"andrazf, a nebi ti kr direkt na BMW servisu poskusu?"

CCfly ::

BMW uporablja Garminovo opremo (mislim da StreetPilot III), tako da je namestitev AdriaRoute IMHO možna (vključuje jugo ne pa tudi Madžarske).

Hmmm, ja kaj to pomeni da sm v k.... da nemorem uporabljat tega po bivši jugi?
Povprašaj na NavMan-u, če imajo slučajno kaj uporabnega zate. Skoraj čudno se mi zdi, da dosedaj še vedno ne bi imeli skartirane Slovenije.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gps naprava za kolo

Oddelek: Na cesti
154151 (3728) schurda
»

GPS Garmin nuvi 350 - Adriaroute v1.30 - pomoč pri namestitvi

Oddelek: Pomoč in nasveti
87970 (7068) izi12
»

Dlančnik z GPS, kako do karte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
51793 (1716) Dr_M
»

Pocket pc gps programi

Oddelek: Programska oprema
222316 (2035) Jago
»

GPS navigacija

Oddelek: Kaj kupiti
427279 (5788) Fl[A]sH

Več podobnih tem