» »

RAID

RAID

||_^_|| ::

A morta bit za RAID oba diska enak velka? (zanima me predvsem tista varjanta k vid recimo dva diska po 10Gb kot enga 20Gb)

ChiefThunder ::

Mislm, da ne.

Loki ::

Ni nujno, ampak je zelo zazeljeno, se posebej, ce vzames v racun, da ce mas enga z 10 in enga z 20 giga, bos na vecjemu izgubli 10 giga, saj morata biti diska enaka.

Vzemi raje dva enaka.

||_^_|| ::

aha, seprau ql...emm pa še ena 2. stvar, mam KT7 in jst kreten jo mam brez RAIDa. Dvomim da bi gdo hotu svojo z raidom za mojo zametat (pa še kšne 5 čukov da bi mu dau:)), zato bom kupu un promiz kontroler, ga "sheku" in to je to:)) zdej me pa zanima, kako to sploh deluje, mislm kako pol to BIOS pa winsi vidjo da sta diska v raidu??

Loki ::

RAID polje mores poj nanovo formatirat - celo, tko da si zacni delat backup na kaksen drug racunalnik/CD/tape.

Ko postavljas Winse 2000, te v setupu takoj na zacetku(med nalaganjem) vprasajo, ce zelis namestiti RAID polje (neka podobnega), za Winse 9x/ ME pa ne vem.

||_^_|| ::

aha ql...may tha fors bi vit mi:))

luni ::

hm ne ne ne ... kupi ABITov HighPoint 100 kontroler (se mi zdi da stane okol 10 cukov) in imas RAID iz skatle. Za RAID 0 pa ne rabis enako velikih diskov, ampak ti bo na vecjem disku izkoristilo toliko prostora, kolko je na manjsem, tak da se ne splaca ce mas dva diska z veliko razliko v kapaciteti.
Artificial Intelligentia

||_^_|| ::

Luni 10x!! jst bi pa skor že promisa nabavu:), takoj jutr grem po tegale abita! 11,900 pride

Cr00k ::

Hehe..ja da ne bos sou res :))...prehit ti pises :))...jutr se bos premislu :lol

Rott-von-weiler ::

malo si preberi na www.medeacorp.com kaj so raid mašine samo ne za nas navadne s plitkimi zepi:D

servo ::

V raid polje lahko das 2 razlicna diska (ne spomnem se tocno kako se to polje imenuje) tako da zdruzis (sestejes) velikosti obeh a s tem ne pridobis na hitrosti.... (prej izgubis)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293563 (2322) element
»

Raid

Oddelek: Strojna oprema
193808 (3546) ender
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413773 (9377) matrix2
»

Dodaten HDD-preklop na RAID kako ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141670 (1509) SasoS
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272000 (1801) Igor

Več podobnih tem