» »

zvok diska

zvok diska

Roki ::

zakaj mi nov disk (40 Gb, 5400 rpm ) tako glasno ugasne - kot da glava parkira predalec? Disk je drugace tih, ampak pri ugasanju ga slisis 10 metrov dalec...tako glasno se mi ne izklopi niti 85 MB disk ...sem mogoce naredil kaj narobe z fdiskom, ker sem po kreiranju particij ugasnil racunalnik??

GaPe ::

Če imaš disk od IBM-a ti priporočam da ga zamenjaš ker ti ne bo dolg zdržu.
Don't steal! The government hates competition.

Roki ::

Ne, ni IBM, najprej sem dobil Maxtorja, pri katerem je bil zvok parkiranja glave zelo močan, nato sem pod garancijo dobil drug disk - Seagate...med delovanjem ga ne slišiš niti, ko je ohišje računalnika brez pokrova vendar mi še vedno glava diska precej glasno parkira, tudi, ko prižgem računalnik, se kar glasno oglasi...sem jaz kaj pokvaril z fdisk-om...ali so ti zvoki normalni, ker mi na dveh starih diskih tega ne dela??

Maxtor ::

Zelo pomembno je, kateri OS uporabljaš. Če uporabljaš w98 ali ME, je skoraj 100% rešite IDE Hard Disk Cache Package, ki ga najdeš na Microsoftovi strani. To je rešilo moj problem, ki je bil enak (med delovanjem zelo tihi disk, ob izklopu pa si ga čul vsaj 10m). V w2k tega popravka nisem potreboval.

Roki ::

na žalost tudi to ni pomagalo, ...a je normalno, da če disk obračaš ,da se sliši, kako glava udari na disk...tega pri 4,3GB in 85 MB (letnik 91) ne naredi ??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD povečal kapaciteto serije My Book trdih diskov na 2 TB

Oddelek: Novice / Diski
436852 (4783) Vlady
»

Kje prodajajo diske Seagate?

Oddelek: Kaj kupiti
241496 (1230) Gapis
»

Tihi diski?

Oddelek: Strojna oprema
381890 (1247) burekar
»

Problem Hard disk za strokovnjake za win2k

Oddelek: Strojna oprema
221629 (1297) Alec999
»

Disk in Bad sectorji!!??

Oddelek: Strojna oprema
222923 (2624) XtX

Več podobnih tem