» »

Pomoč pri Perlu

Pomoč pri Perlu

bobyx ::

Živjo!

Za svoje internet strani bi nujno potreboval preprosto perl skripo, pa nimam pojma o perlu, tisto kar sem dobil v drugih forumih pa nikoli ni delovalo.

Zadeva je zelo preprosta, potrebnih je samo nekaj vrstic:

Skripta bi odprla file default.db, kjer so podatki zapisani kot id|location|description|count|filename v vsaki vrstici.

Če bi bil fileinput=filename bi skripta poiskala vrstico z pravim filenameom in dodala +1 polju count in nato forwardala na location.

Najlepša hvala za pomoč

Bojan


Če koga zanima kakšne skripte sem dobil od drugih, pa niso delovale, naj prosim pove, da jih objavim tukaj.

yimi ::

Zakaj pa rabiš ravno v Perlu?

To zadevo bi bilo bolj enostavno napisati v PHPju. Seveda bi se pa dalo tudi v Perlu.

Kar se pa tiče tega kar bi ti rad, da ti skripta počne, bi bilo pa veliko pametneje uporabiti kakšno podatkovno bazo kot naprimer Mysql ali pSQL, kjer je zapisovanje, branje in iskanje zelo enostavno.

Prilepi nam kakšno od teh skript, ki so ti jih napisali!

In še eno vprašanje, si prepričan, da si pri testiranju teh skript spremenil privilegije perl skripte na executable (izvedljivo, npr 755 (rwxr-xr-x)), ter drugi datoteki, da lahko vanjo skripta piše...na npr. 666 (rw-r--r--))?

bobyx ::

Včeraj mi je končno uspelo na netu najti skripto, ki počne točno to, tako da sem jo malo spremenil in deluje.

Zadeve pa potrebujem v perlu, ker je to edina stvar, ki jo podpira moj strežnik.

Najlepša hvala za odgovor, čeprav mi ni bil v pomoč... :)

cahahopie ::

"Ker tvoj server podpira samo Perl?"
Hmm... zakaj pa si ne naložiš še podpore za PHP?

bobyx ::

Mojo stran mi v bistvu gostijo nekje v ameriki na cobaltovem raq serverju, pa se zgleda nobenemu ne da naložiti podpore za perl... Al pa je nočejo, ker bi to vzelo preveč procesorsekga časa, strežnik je pa že zdaj čist zaseden.

Težko je dobit ugodnega webhosta, ki bi zastonj gostil stran z 400mb datotek in mesečnim pretokom okoli 30gb.

rc-car ::

Težko je dobit ugodnega webhosta, ki bi zastonj gostil stran z 400mb datotek in mesečnim pretokom okoli 30gb.
Pa ti si mi komik! Kdo ti bo pa zastonj dal 400MB placa za 30GB pretoka na mesec? Pol bi pa rad se podporo za skripte? Mislis da imajo ISPji zastonj pipico v internet? Daj zamisli se mal.. :\
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed

bobyx ::

Saj pravim da je težko dobiti takega hosta, zato moram biti zadovoljen s trenutnim, ki mi ponuja vse kar rabim (400mb+ prostora in 30gb pretoka), čeprav nimam na voljo phpja in mysqla, ki bi mi mogoče prišla prav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Perl naj bi bil manj intuitiven od naključno zgeneriranega jezika

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
226741 (4791) BigWhale
»

Skripta branje UDP paketov

Oddelek: Programiranje
6873 (707) t0r0
»

Skripte (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
508365 (6228) Microsoft
»

php ali cgi forum???

Oddelek: Programiranje
332372 (2112) lordgreg
»

Narediti svoj FORUM (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
765184 (4601) bzagozen

Več podobnih tem