» »

Siol in ADSL modemi

Siol in ADSL modemi

Švejk ::

Mogoče je že kdo kje to vprašal, pa se mi ne da iskat.
Torej, ali je možno naročit siolov paket, recimo duo, tako da si vso opremo priskrbim sam (adsl modem, router oz. kombo). Zato ker nočem imet tistga junka, router pa itak že mam dolgo cajta, pa bistveno boljši. Se da na tak način kaj prišparat, če ne dajo oni svoje opreme (vezave za 2 leti itak nočem)?
Saj bi rajši T-2, pa je centrala žal predaleč... (je sicer v sosednjem kraju, ampak je cca 3km zračne)
Naj živi, gospodje, cesar Franc Jožef 2. !

KandazaR ::

Saj oni ti ne dajo routerja. Itaq da lohk kupiš modem (sinope, sagem ali ganymede) in potem nisi vezan.

Gwanaroth ::

> Itaq da lohk kupiš modem (sinope, sagem ali ganymede) in potem nisi vezan.

?

Hočeš rečt, da če ti siol ne da modema (tega si kupiš sam), da potem nisi vezan za 2 leti ?

Pfff... siolu je cilj, da boš ti njihov naročnik (vsaj) 2 leti, ne pa da ti podari modem. Tisti modem jih pa ne stane več kot jurja.

Lahko priklopiš svoj modem, ampak s siolom moraš podpisat pogodbo za 2 leti, neglede na to, al želiš njihov modem ali ne.
Lights often keep secret hypnosis..

KandazaR ::

Kupiš modem in pa plačaš vzpostavitev adsl priključka (59€) in potem nisi nič vezan. Vezan si samo zato ker moraš odplačati opremo.

To je tako kot pri mobitelu kjer te vežejo samo če vzameš subvencioniran telefon. Drugače te nihče ne veže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Švejk ::

Se pravi da za tistih 59 evrov dobim točno to kar hočem.
Hvala za pomoč.
Naj živi, gospodje, cesar Franc Jožef 2. !

Gwanaroth ::

Si ti 100% za tole al govoriš na pamet?

Ker namreč ko sem jaz oktobra 05 v Teletrgovini v BTCju spraševal če lahko imam svoj modem, z njimi pa samo vzpostavim priključek brez vezave, so mi trdili, da ni mogoče in mi prodali modri adsl paket.
Lights often keep secret hypnosis..

KandazaR ::

Takrat še niso omogočal da imaš svoj modem. Drugače pa pojdi v teletrgovino pa jih mal povpraši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Švejk ::

Ti siolovci so dejansko pravi vampirji. Ni čist nobenga razloga, da ne bi imel svoje opreme. Tista, ki jo dajejo oni, je najcenejša varianta. Uporabniki pa jamrajo, da crkuje, prekinja povezavo ipd. No, saj glede tega niso drugi ponudniki nič boljši.
Naj živi, gospodje, cesar Franc Jožef 2. !

BlazP ::

"Ne ne!! Z mojim modemom iz Avstrije, ki sem ga kupil za 15€ ni nic narobe! Je super modem! To morte vi zrihtat na centrali, ker moj modem ze ne more crknat!"

madmitch ::

Na SiOLu imaš lahko svoj modem, jaz sem uporabljal Fritza, ko mi je Sagem crknil. Stvar je le v tem, da ko boš klical na Helpdesk bo za vse kriv tvoj modem. Tudi, če bo bager kabel prekopal, bodo na 0801000 rekli, da je tvoj modem kriv. Uradno nimaš podpore, če ne uporabljaš njihove opreme.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

'FireSTORM' ::

gwanaroth
narobe razmišljaš oziroma razlagaš

siolov modem mora bit, konec in pika
vezava pa ni potrebna
ampak potem plačaš modem (ganymede, sagem ali sinope) po polni ceni (70EUR, 123 EUR in še enkrat 123 EUR če se ne motim)
in plačaš polno vzpostavitev, oz. po polni ceni (60EUR)

njihov modem pa moraš met
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

siolov modem mora bit, konec in pika
Prosim za tehnično utemeljitev.

Yacksy ::

V praksi je še kakšen modem (ali kombinacij modema ter ruterja), ki deluje na SiOLovem omrežju (sicer ni nujno da triplePlay deluje v celoti, dela pa). Vsaj jaz iz osebnih izkušenj lahko povem vsaj 3.
Ampak politika SiOLa je, da vsak njihov naročnik dobi njihom modem. Ne moreš postati njihov naročnik brez tega da kupiš njihov modem. Kaj pa ti dejansko na linijo priklopiš je pa tvoja stvar.
Samo če ti kaj drugega priklopiš potem ne računaj support SiOLa.
Shit happens

danielka84 ::

in akaj je sedaj s tistimi ki smo odjavili siol, lahko modem zabrisemo v kos? ali ga bomo prodali in ta kupec bo lahko vzel siol adsl z NJIHOVIM modemom? al bodo rekli, morate kupiti novega, ceprav je ta enak?

zavajon ::

Jaz imam že od novembra Amisov SpeedTuch modem na Siolu, pa deluje normalno.
Priklopil sem ga zato, ker sem samo želel preveriti, če bo delalo. Pa je, in se mi ga ni dalo odklopit.

lp

Medica ::

Polna namestitev: 117.51€
Osnovna: 89.13€
Samostojna: 59.09€
Sagem: 122.68€
Ganymede: 70.11€
Sinope: 130€
Tv komunikator: 188€

"in plačaš polno vzpostavitev, oz. po polni ceni (60EUR)" - To je subvencionirana cena... "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Medica ()

'FireSTORM' ::

@jeje997:
ti bo dovolj dejstvo da sem v življenju naredil več pogodb za siol kot si jih ti videl?
MORAŠ vzet en modem ki jih siol ponuja, ponudi pa ti, akcijsko ceno - vezava, ali polno ceno - brez vezave v primeru da tudi vzpostavitev plačaš po polni ceni...

Medica polno vzpostavitev sem mislil polno ceno vzpostavitve...
in polna subvencionirana ni 60€ ampak 63€ :P

modem pa dela vsak ki je Annex B na siolu...preverjeno, nevem pa za tripleplay, z tem se mi pa neda igrat

"ne računat na siolov support", saj pa maš potem njihov modem potem nekje tudi ne? vklopiš njihovega gor in probaš in jih pokličeš...
Those penguins.... They sure aint normal....

Yacksy ::

Internet bi moral delat na vsakem AnnexB modemu, ampak ga je treba nastaviti pravilno.
Glede triplePlaya pa ima SiOL tako (bom rekel specifično) topologijo omrežja, da redko kateri modemom podpira triplePlay. Jaz sem do sedaj videl take, ki podirajo le internet in IPTV ali pa internet in VoIP.
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za Ganymede 822+ iz Volje

Oddelek: Omrežja in internet
266684 (4297) Tilen
»

Polno razvezan dostop

Oddelek: Omrežja in internet
53415 (3293) 'FireSTORM'
»

Siol in njihove nove/stare laži in zavajanje kupcev (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
757234 (4465) BlueRunner
»

Spremenjena politika glede SiOLove IP telefonije.

Oddelek: Omrežja in internet
212147 (1623) BlazP
»

SiOL stari vs. novi naročniki

Oddelek: Omrežja in internet
182385 (1757) Primoz78

Več podobnih tem