» »

Kateri kodek za video

Kateri kodek za video

Tayphoon ::

Imam kar nekaj GB videa za lastno uporabo vseh mogočih formatov.

Zdaj bi pa jaz to če se splača pretvoril v isti format in spekel na dvd-je ampak ne kot dvd za 1 filem (mpeg 2) ampak pač več filmov na dvd.

Gledal bom samo z računalnkom ki je kar zmogljiv in kompatibilnost z drugimi sistemi (računalniki brez kodeka in dvd predvajalniki...) mi ni pomebna.

Torej kateri kodek trenutno ima najboljše razmerje med velikostjo datoteke in kvaliteto predvajane slike?

Tud kakšno orodje za pretvorbo lahko priporoačate drugače pa bom našel sam.

Nekaj gledam 3ivx MPEG 4 kodek pa me zanima če je to to? Ali je kakšen divx boljši? P četudi ob predvajanju zahteva več opreme me ne moti.

iMark ::

ffdshow kodeki so v redu
Konverterji:
STOIK Video Converter
VirtualDub
All Video Converter
klik
klik
klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iMark ()

Tayphoon ::

Kaj pa vaše izkkušnje z H.264?

Je že zastarel ker sem kar nekaj časa nazaj bral o njem in so obljubljali pol majnše datoteke po velikosti ob isti kvaliteti mpeg - 2.

jan01 ::

x264 je zelo dobra stvar, a kodiranje traja.... Rabiš pa še Leiming x264 GUI ali pa StaxRip.
Meni se zdi, da je že pol manjši film v xvid iste kvalitete kot dvd(mpeg2) film. Ne primerjaj tiste xvid filme z le 700 oz 1400MB, kateri so slabši.

kockish ::

Tayphoon ::

Z Mainconcept h.264 sem sedaj pretvoril 200 mb v 130 mb baseline h.264.

Morda se malenkost pri sliki vidi ne toliko slabša kvaliteta barv ampak bolj neko prelivanje med sličicami ni tako tekoče. Rabil sem pa za to 20 minut.

No sedaj ap bom prebral še zadnji link.

Tayphoon ::

Dejansko sedaj ko gledam te nastavitve j tako logično kaj moraš zmajnšati če hočeš zmanjšati velikost datoteke videa.

Bitrate.

Torej vprašnje je kateri codec je najboljši v razmerju bitrate/kvaliteta slike za gledalca.

gruntfürmich ::

če že imaš v mpeg-4 kodekih, se ti res ne splača konvertat.
če pa imaš mpeg-2, pa skoraj moraš konvertat. jst dosti (izključno) delam z Xvid. morda ni najboljši, je pa zelo optimalen. v primerjavah ga malokateri prehiti oz ga h-264. mislim da pa je h.264 počasen, točno pa ne vem. in mislim da je divx najhitrejši, in z virtualdubom in dr divx om ga je možno procesirat na dveh jedrih - najnovejši divx 6.4. kar za xvid z virtualom ne gre.
prihodnost pa je definitivno v h.264, ker je tudi standard za hdtv.
najboljši kodek oz bitrate/kvaliteta/velikost se vidi nekako po teh slikah iz testa. očitno je h.264. ampak najbolj je pomembno za kvaliteto kakšen original imaš. ker nekateri filmi v sloveniji na dvd-ju so v pizdi, in iz njih ne boš dobil tako lepe slike kot iz neta pod dvd-rip. to tudi upoštevaj.
in še čas: meni 1 jedro navaden film iz mpeg-2 10000kbit/s v 5-6 urah nekako sprocesira v 2500-3500 kbit/s Xvid in 384 kbit/s AC3. od tega pol časa za 1 pass - zvok.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403113 (3113) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412214 (10069) Jst
»

ZDRad: Prehod v digitalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1429188 (9184) gruntfürmich
»

HD filmi - kako gledati "najceneje"?

Oddelek: Zvok in slika
152697 (2074) BlackAdder
»

Windows movie maker in DivX

Oddelek: Zvok in slika
72490 (2387) ~Panter~

Več podobnih tem