» »

Smisel življenja

Smisel življenja

1
2
»

grex ::

Ti me postavljas v taksno pozicijo z svojim pogledom, in nepravilnim ali neobjektivnim pogledom na moje podane besede.

There you go, making it about YOU again :)

A vseeno, ta filozofija o kateri govorim je popolna, in se ne meri po osebi kateri jo izvaja, je neodvisna..

Vsaka religija je v svojem svetu popolna. Leteča pošast iz špagetov (FSM™) je popolna.

aha še nekaj: tein=kofein, tenin se sicer nahaja v čaju ampak ni isto kot tein.
aha,... FSM™ je tudi v čaju :)

grex ::

aja da ne bom off topic.

Ajin vsi, ki jim naprotuješ se strinjajo s tabo. Tvoj smisel življenja je tudi povečevati pleasure (in a divine yet perverted way :D ).

iNooby ::

Smisel življenja je da imamo radi sami sebe, da imamo radi vse okoli nas in da imamo radi kar sami počnemo...torej da uživamo
to je za mene smisel življenja:D
Haters gonna hate...

Wh!tE ::

Se moja misel

Smisel življenja je, da uresničuješ svoje želje/potrebe. Z biološkega vidika pa razmnoževanje :\
Me, the vanquisher

ajin ::

Ce reces zivim zase ne za druge je ta trditev nerazumna. Kajti ti si uzitek svojim bliznjim, torej zivis tudi za njihovo uzivanje. Ce delujes praivlno je lahko tvoje delovanje njim v dobrobit, ali preko tega da jim dajes znanje, ali pa si vir uzitka; ( notranjega zadovoljstva). Ceprav taksno uzivanje, v misljenju, da je lahko oseba edini vir je seveda zmotno, ter vodi v degradacijo, kajti potem obstaja edina raelnost, to je iskanje zadovoljstva svojega lastnega jaza( ideja da sem jaz edini poslednji uzivalec). To je sebicno telesno uzivanje, ni pa nujno da je telesno uzivanje, kajti uzivamo na razlicne nacine. Ko ne dobimo dolocene drazi, potem zame neha obstajati smisel bivanja. Potem recejo, ljudje, za kaj zivim, nimam nic koristi od nicesar, vse je temno in mrzlo .... nic vec notranjega gonila( drazi) za katere se toliko borimo in globalno geldamo tufdi ubijamo kot vrsta.. Jah, ocitno je kaj je narobe, nase napacno poimenovanje, ali zavedanje kaj smo, kot bitja.

No, nek podatek pravi da smo samo 1% genetskega zaporedja, torej tisti del ki se dejansko kodira,..

KAj pa ostalo 99%?

hm, izredno zanimivo, ceprav ta ideja da smo samo materija, je zame absurdna ter nelogicna, a le to je moje 1% skromno mnenje.

:)

lp

grex ::

So ti že povedali, da je hedonizem le majhen del užitka.
In sam si si že razložil, da čisti hedonizem vodi v...bla bla -- kar seveda vodi v pain in ne v pleasure.
Torej pleasure je tudi po tvoji razlagi potrjen :)

99% genoma pač ali ni raziskan ali ni potreben. Oz. so pač smeti, ki so se nabrale za backward kompatibilnost (kot op. sistemi). Lahko so stvari, ki se aktivirajo ob ledeni dobi, da lahko preživimo.

oh nemunež jaz: FSM™ jih je postavil, da nas zafrkava in tako spravi na pravo pot - vse druge razlage imajo več lukenj, tako da sem prepričan v to :)

_marko ::

->99% genoma pač ali ni raziskan ali ni potreben. Oz. so pač smeti, ki so se nabrale za backward kompatibilnost (kot op. sistemi). Lahko so stvari, ki se aktivirajo ob ledeni dobi, da lahko preživimo.

No, no... ni to tako enostavno. Vemo precej več kot ti želiš tukaj prikazat. Tisto za ledeno dobo pa seveda ni res in ni skrito v junk DNA.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

grex ::

vem vem :) tisto je bila le replika na post višje (ko sem jaz študiral so nam samo govorili o intronih/eksonih in slednje označili za junk dna, kar je potem bilo ovrženo - ampak že sam procent je takrat bil bistveno višji).
Tista ledena doba bo pa najverjetneje kr v usable DNA, ki se pač ne izraža zaradi zunanjih dejavnikov.

Sicer pa tle nočem biti preveč pameten - te zadeve pri meni grejo 6 let nazaj, čeprav jih moram spet obnavljati - ampak ne na tako zahtevnem nivoju.

EDIT: sori, ravno obratno introne so označevali kot junk pa ful teh non coding sekvenc.

Zakaj pa tisto z ledeno dobo praviš, da ni res?? (mislim koker ostanki genov potrebnih za prilagoditev na drugačne razmere).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

_marko ::

->99% genoma pač ali ni raziskan ali ni potreben. Oz. so pač smeti, ki so se nabrale za backward kompatibilnost (kot op. sistemi). Lahko so stvari, ki se aktivirajo ob ledeni dobi, da lahko preživimo.

->Zakaj pa tisto z ledeno dobo praviš, da ni res?? (mislim koker ostanki genov potrebnih za prilagoditev na drugačne razmere).


Prvo kot prvo, to da 99% genoma ni razisakanega je laž! In ni res. Imamo sekvenco praktično celotnega človeškega genoma(razen določeni deli okrog telomer). Tako, da je kar 99% človeškega genoma raziskanega, tisti 1% za katerega nimamo sekvence pa ima tudi funkcijo in ta funkcija ni prilagoditev na ledeno dobo. (in kolker jaz vem okrog telomer ni genov)

Introni in Junk DNA nista enaki stvari!
Junk DNA ima več funkcij - od tega, da se transpozibilni elementi premikajo po njej in s tem ne naredijo nobene škode, do tega, da se lahko integriratjo razne virusne DNA v ta junk in ne prekinejo nobenga gena...itd.

In v tem junk DNA ni genov, zato tukaj NE morejo biti skriti geni za pomoč pri ledeni dobi.
Seveda je možno, da obstajajo neizraženi geni v človeškem genomu, ker nam pač okolje narekuje njihovo izražanje.
AMPAK, to je precej malo verjetno, ker bi z Microarrayi morali ugotoviti pri vseh tkivnih in drugih pogojih kateri geni se izražajo in kateri ne.

Ne more pa obstajat gen v junk DNA za katerega ne obstaja ORF(open reading frane), ki se začne z ATG in končna z enim od stop kodonov...
Če obstaja ORF imamo pseudo gen - potem pa je ga še treba dokazat. Mikročipi so pa zelo fino orodje za te primere.


->sori, ravno obratno introne so označevali kot junk pa ful teh non coding sekvenc.

To so se pa fajn zmotili. Google for alternative splicing!
Poleg tega pa so introni še pomembni pri evolucijskem clustriratnju genov.
Tako, da introni definitivno niso JunkDNA!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Snegec ::

A to sploh še spada pod smisel življenja ali pod biokemijo oz. genologijo? Pa sem mislu, da lahko kakšen tak crap slišiš samo ko Bones serijo gledaš :P
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

whatever ::

Danes sem spoznal bistvo življenja. Mislim, da nima nihče dovolj trdnih argumentov, da bi se mi upal oporekati, kaj šele, da bi s tem uspel. Smisel življenja je resnica, objektivnost. Ki je, ravno zaradi kompleksnosti sveta, o čemur vedno trobim na forumu, sem že in še bom, zaradi "neštetih" prepletov situacij, dogodkov, fizikalnih zakonov, čustev, strasti, ... slehernemu človeku nedoumljiva.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Tic ::

Aja? Kater 'level' resnice pa je to?
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

kopriwa ::

Malo dvoumno si se izrazil. Verjetno nisi spoznal smisla življenja kot objektivno resnico, saj si sam rekel, da je ta slehernemu nedoumljiva. Si pa spoznal da bi to lahko bil smisel življenja, ki je pa spet vsem nedoumljiv. Tavamo v temi, praviš? Se strinjam.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj je za vas bistvo življenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10410537 (7711) igor0203
»

Zakaj obstaja ljubezen? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
816498 (3818) nanpots
»

Smisel življenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
967811 (5703) tsh2
»

Smisel življenja!

Oddelek: Znanost in tehnologija
131387 (1140) McHusch
»

Smisel zivljenja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1287471 (5900) Dexxx

Več podobnih tem