» »

Help! kupujem nov pc

Help! kupujem nov pc

«
1
2

delpier ::

Kot sem že napisal v naslovu kupujem nov pc, in potrebujem vašo pomoč:

Trenutno kaj bi naročil, prosim za popravek (logično, podobna cena ne višja kot so izbrane komponente):
aja še pomemben podatek računalnika ne bom navijal ampak uporabljal stock nastavitve. Uporabljal ga bom predvsem za sprostitev torej igrice.

-core 2 duo e6700
-965p-ds4
-dvd-nec 7173a
-ram 2x patriot 1024 mb pc800 ddr s hladilnikom
-disk wd3200ks 7. 200, 16m
-gigabyte gf 7950 gt 512 mb

Predvsem pa potrebujem pomoč pri izbiri napajalnika in hladilnika za procesor - predvsem bi rad nekaj tihega in učinkovitega:

Napajalnik lc power lc 550 gp green power v2. 0 ima samo 17 db glasnosti (tako piše)
hladilnik procesor?

Prosim za komentar in pomoč.

Hvala,

Lp
peter

koyotee ::

graficno kupi MSI 7900gto flashas u gtx, pa se loh ta gt skrije, lahko pa pocakas do cenejsih dx10 graf, recimo 8600ultra, do takrat pa si kupis kaksno rabljeno 6600gt...
premisl mal, vsekakor pa ne kupuj 7950gt.
lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

GaS ::

Jaz bi raje vzel mobo Asus P5B Deluxe, mislim da je enak cenovni razred. Plus da je skoda denarja za e6700. Mislim da bi ti e6600 povsem zadoscal, za moje pojme tudi e6400.

edit: sem spregledal napajalnik pa cooler..Glede na to da ne bos navijal, je cist v redu ta PSU in pa originalni cooler. Lahko pa si omislis kaksnega Big Typhoona ali pa Scythe Infinity. Ampak to je nadaljnih 40€ vec. Graficno pa vzami GTO/x1950xt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaS ()

Čmrlj ::

Plato absolutno asus,e 6600 je povsem dovolj verjami nam,pa grafo ali 7900gto,ki tud če je ne flashas v gtx poje 7950gt ali pa to vzami klik

delpier ::

7950gt dobim za 253eur, to dobim ceneje drugih ne. Ali je 7900gto res bolša? na živce m i grejo te končnice nič mi ni jasno gt,gto,gs,...

odločil sem se za asus pb5 dx, e6600, a je od firme ramov veliko odvisno.
aja glede grafičnih pa tole,
Na razpolago imam gigabyte:
7900gs 256mb
7950gt 512mb
x1950pro 256mb

in xfx:
7900gs 256mb
7900gs 256mb xt-edition
7900gs 256mb xt-x edition
7900gt 256mb
7950gt

kaj je najbolje od teh kartic?
vem da ste že pisali na te teme, samo imam samo te na razpolago, pa ne poznam razlik med njimi.

lp
peter

Tr0n ::

S prihodom 8400 in 8600 nVidia kartic se bodo tudi obstojece kartice pocenile.

Vsekakor se splaca pocakat se tale mesec. 8600 GT se bi naj gibal okoli 200€, tako da se ti zdaj 7. generacijo ne splaca kupovat.

Čmrlj ::

Ja en mesec do 8600gt,sm a se splača čakat za 2 ali 3 dx10 igre,ki bojo letos zunaj,na koncu ti bo pa samo mogoče ena všeč,in z zgoraj navedenimi kartam boš komot igral te igre samo brez dx10 bombončkov.Sploh pa mislim, da 8600gt ne bo hitrejša od kakšne x1950xt,x1900xt,7950gt,7900gto.

delpier ::

no ste me prepričal, kupil bom 7900gto in flash v gtx. A je potem originalen hladilnik in ventilator ok?

Napisali ste tudi , da bi procesor navil na 3, kako je potem z igranjem igric recimo 3 ure, a to zdrži brez problema, a je potem še vedno ok napajalnik 550 gp od lc power, verjetno moram pa zamenjat serijski hladilnik z recimo BigTyphoon.

torej
7900gto msi
c2d e 6600 + BigTyphoon
asus p5b delux
ram patriot 2x 1024 pc800 s hladilnikom
lc 550 gp-napajalnik
ohišje alu - od lian-li
disk wd 320ks 7.200 16m

za dvd-se bom pa še odločil

a so te komponente ok za 7900gto v gtx in mogoče malo navitje procesorje kasneje, zaenkrat bom, pustil tako kot je.

Zanima me kaj je s hlajenjem plate 965 ds4 ima vsaj na izgled hudo hlajenje, kot sem videl tega nima asus al sem gledal kakšne stare slike.
lp
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delpier ()

Tr0n ::

čmrlj: Splaca se ze pocakat teh par tednov zaradi podpore v prihodnje in boljse arhitekture.

Vse ostalo je zastarelo.

Čmrlj ::

7900GTO-258eurPredno se bo dx10 razvil bo tudi ta karta zastarela,kolikor pa vem se pa delpier-ju mudi tako da nima časa čakat,sploh pa tudi čez pol leta bo 7900gto ipd kartico še vedno lahko dokaj solidno prodal,če bo hotel recimo cca 150 eur pa bo dodal še nekaj in bo imel dx10 karto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

ZLOky ::

Za igranje IGRIC raje poglej TALE oglas. Zagotovo bo dovolj MOČAN za IGRICE.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Tr0n ::

čmrlj: Ok, ampak jaz dandanes ne bi kupil stare generacije, ce vem, da bo zelo hitro nova, ki prinasa precej sprememb in bo na dolgi rok boljsa izbira.

Kar se tice hitrosti pa bomo se videli. Po mojem bo kar razlika z obstojecimi 79xx.

delpier ::

ZLOky škoda uporabljene energije za to kar si napisal.

Čmrlj ::

8800GTS je cca 20% hitrejša v igrah od 7900gtx,in ti pričakuješ da bo 8600gt nevemkakšna revolucija.Keep it real.Kok pa je 7600gt hitrejša od 6800ultra.Ne kaj dosti,razno da ima 7600gt novejšo podporo,in v tem primeru je isto,ampak uporabniki 6800ultra komot danes igrajo najnovejše igre na dokaj normalnih nastavitvah,in niso nič kaj bolj prikrajšani kot uporabniki 7600gt razno te podpore,ki jo serija 7 nosi.

edit:Mislim da je bolje zdaj vzet eno kolikor toliko karto jo odžuliti cca 1 leto, potem bo pa že nekaj dx10 kart ki bojo dokaj poceni in hitre.Naslednje leto takle čas bojo 8800gts po 200 eur ali pa še manj,če so že zdaj nove po 370.

8600GT-Core 350mhz Memory 1200 256mb:\ 128-bit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Tr0n ::

Revolucija na podrocju arhitekture - definitivno.

Hitrost - se ni nobenih testov, tako da se je o tem brezpredmetno pogovarjat. Cetudi bo 8600 GT enako hitra kot obstojece 7900, se se vedno bolj splaca glede na ceno, ki bo predvidoma $180. Seveda s tem dobis DX10 karto in verjetno dokaj soliden, ce ze ne boljsi performance.

Čmrlj ::

Tron nevem kako lahko misliš,da bo čez 1 mesec karta za 149$ hitrejša od 7900gtx,ki je 500$. 180$ bo bila 8600ultra,ki je pa druga zgodba in se zna primerjat z 7900gtx.;),sam vedi da bo pri nas prej 250 eur kot 200 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

ZLOky ::

Drugače pa resno zdejlele: Namesto E6700 bi vzel E6600, razlika v ceni 180€ in teh 180 dal k grafični in sicer 8800GTS => ista cena sistema kot prej.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Čmrlj ::

Zloky to je pa cool,sj dejansko e6600 je dovolj močna zadeva.8800GTS dobiš za 370 eur.

Tr0n ::

8600 Ultra predvidoma ne bo, ampak samo GT in GS.

http://vr-zone.com/?i=4498

Čmrlj ::

Neki novga,se prav bo imela 8600gt 1.1ns rame sam vseeno mi smrdi 128-bit pa samo 256mb ddr3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

delpier ::

Kje ste videli 8800gts za 370eur?
A je to potem vredno tega denarja namesto 7900gto?

Glede na to da bi potem prodajal gto in čez eno leto kupoval 8800, verjetno bi tudi tukaj nekaj zgubil, ko bi prodajal, vendar bi bila verjetno 8800 drugo leto tudi nekaj cenejša.

7900gto je 260eur, 8800gts pa 470eur. Je res toliko boljša? OZ. če veste da je kje 370 eur mi prosim povejte.

lp
Peter

delpier ::

delpier ::

aha samo 320 mb ima, vse 640mb so pa slabih 500 eur.

Čmrlj ::

klik in klik,ta ima še enkrat več rama;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

ZLOky ::

Lahko pa še dodatno (poleg 180€ iz E6700 na E6600) prihraniš še dodatnih 145€, tako da izbereš E6300, ki se ga da zelo lepo navijat že z "stock" hlajenjem. BERI => TUKAJ, ali pa še malo poguglaj.
Moraš pa vedet to, da E6600 in E6600 imata 4MB drugonivojskega pomnilnika, E6(3/4)00 pa 2 MB.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

delpier ::

Hvala vzel bom 8800 gts.
A to pomeni da s to kartico lahko delaš samo na windows vista al tud xp?

sem že skoraj sestavil cel pc, upam da imajo na zalogi.

samo še dvd moram zbrat, imate kakšno idejo?
ohišje, lian-li- imate kakšne izkušnje
napajalnik bom vzel 550w lc power, green power upam da bo ok


a potrebujem za procesor kakšen dodaten hladilnik ali ma e6600 ok, stock?

aja še eno vprašanje ali veste kaj pomeni pri wd diskih končnica kd, ks?
namen imam vzeti wd 400 g s končnico ks? obstaja še neka končnica y.., kd,...

lp
hvala




lp

Tr0n ::

Ko smo ze ravno pri 8800 GTS. Zunaj je cenejsa verzija iste karte z 320 MB pomnilnika. Price range je $299-$329.

HardOCP
AnandTech
PC Perspective
Guru3D
...

Čmrlj ::

Ja sm pr nas je le 25 eur razlike klik

Tr0n ::

XFX so drage. Bomo vidli, kako bo pri drugih proizvajalcih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Čmrlj ::

Upajmo na 300:D

delpier ::

A je c2d e660 dovolj za 8800gts?

Čmrlj ::

Ne sm za 8800gts tudi za gtx in kaj močnejšega ko bo:\ .

delpier ::

Zdej imam pa zadnje vprašanje.
Čist ste me zmedli prvo z 7900gto in kasneje 8800gts.

Ali lahko naložim na računalnik win. xp če bom imel 8800gts in normalno igram vse igrice, ali moram imeti nujno win. vista?
Ker berem da imajo eni probleme z visto in 8800.

ful sem v dilemi kaj naredit odločil sem se sicer za 8800, ampak bolj ko bereš teste, forum, itd. manj veš.
Prej sem vedu da hočem 7950gt in sem bil zadovoljen. Očitno je res več veš, prej ugotoviš da nič ne veš ;)

delpier ::

Sem že dobil odgovor , hvala!


lp

delpier ::

Sem prebral da se 8800gts ful greje, je to res?
Ima kdo izkušnje? Se greje bolj od 7900gto?
Prebral sem da do 80c, to se mi zdi ful velik.

Čmrlj ::

Ja 80 ni dost za GPU,sploh pa take high performance karte se večinoma kar grejejo,čeprav radeoni ponavadi bolj kot geforci.Me zanim kok se bo r600 grel:D .Drugače se pa 7900 gto full malo greje v primerjavi z ostalim high end kartam ,moja recimo navita na 700\1800 (v-dimm mod) greje na max 60-62 stopinj( stock cooler).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

delpier ::

kaj pa pri recimo 3 urnem igranju igrice, recimo na ful?
se mogoče je brezveze ampak si ne predstavljam da se mi nekaj greje malo pod 100c v računalniku.

se bom že navadil ;)

Čmrlj ::

Mal preveč že kompliciraš:\ .Če gre do 80 oz do 90 pomoje še ni panike okoli 100 se je pa že za zamislit.

delpier ::

This graphics card requires:

PCI Express®-compliant motherboard with one x16 graphics slot
6-pin supplementary power connector
Minimum 400W or greater system power supply (with 12V current rating of 26A)*

*Minimum system power requirement based on a PC configured with an Intel® Core™2 Extreme X6800

tole sem našel na strani, imajo kar zahteve ;)

Čmrlj ::

Ne klobasaj to je rečeno za SLI navezo,se pravi uporabo dveh 8800gts

Notes: For the power requirements of two GeForce 8800 GTS-based graphics cards running in an NVIDIA SLI configuration, please Visit www.slizone.com for more information. Minimum system power requirement based on a typical PC configured with an Intel Core2 Extreme X6800 processor. (dxy012607)

Za napajalnik pa drži.

Edit:Če pa priviješ e6600 na 3.2ghz ali več,kar je silno lahko pa komot izkoriščaš dve 8800gtx;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

delpier ::

poglej čisto na koncu piše to:
http://www.xpertvision.com/en/products/...

nikjer ni omenjeno dve kartici, res pa je da se ne spoznam najbolj, in sem se danes že kar nekaj naučil.
Že pišem komponente in sem napisal 8800gts ;) jutri oddam.

Kaj pomeni tisti 26a pri 12v. Moj napajalnik nima tok izbral sem lc power lc6550gp 550w v2.0 silent giant.

ne mi rečt da bom moral še tu odkrivat toplo vodo. rekli so mi da potrebujem več w če mislim met več diskov, no to ne nameravam, vzel bom 400g od wd.

delpier ::

kera 8800 je boljša od asus ali od xpertvision? verjetno od asusa , ne? vsaj bolj znano mi je za un x... sem prvič slišal.

delpier ::

a za ta link ko si mi ga dal na elektronika.si a kaj veš ali jih imajo na zalogi, moram jutri poklicat. res so ful cenejši od ostalih.
upam da ni kakšna fora ;)

Tr0n ::

Stop asking and buy nüb.

Čmrlj ::

Ni fora,Dino ima pač ponavadi najceneje xpertvision,tokrat celo asusko.

edit:In res si mal že tečn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

delpier ::

Prav imaš! ;)
Če ti kaj ni všeč pač ne piši!

Če te bo kaj zanimalo v zvezi z bančništvom krediti itd sem jaz stručko za to. V bistvu sem branch manager ene od bank, tako da vam lahko pomagam, z konfiguracijo računalnikov se ukvarjam pa natančno dobrih 24 ur, in kmalu ti ne bom več težeil ker jutri plačam to kar sem vas prosil za pomoč in hvala predvsem tistim ki ste mi pomagali.
Lp
Peter

delpier ::

Čmrlj to prav imaš ni letelo nate.
Ampak res je to to kar me je zanimalo.

Hvala

dzinks63 ::

:)) Upam da boš investiral še v en dober monitor. Oči ti bodo zelo hvaležne.

delpier ::

imam sony kdf 50 hdtv (3lcd) , lg 19 in še dva samsungova 20 in 19.

pa še tri pc-je, sam stare 2 leti, 3 leta in aha še enga 3 leta.
Zato sem pa spraševal kaj je zdej novega ker potrebujem spet nekaj novega in se vse skupaj tako hitro spreminja da ne sledim, vi ste pa stručkoti in te stvari obvladate. V trgovini jim pa itak ne zaupam ker njim se gre sam da sparznijo police, in ti svetujejo kar pač imajo na zalogi.

tko da to imam ;)

lepo se imejte in uživajte.

Še enkrat hvala!!!
komaj čakam da dobim gajbo, no mogoče se bom potem še kaj na vas obrnil, ker takšne grafike še nisem imel, sam ne bom tok utrujal kot sem zdej, sej veste kako je ko novo kupujete, vi vsaj veste koga vprašat, meni se še sanjalo ni ;)

grem spat.

El Barto ::

Samo info glede Patriot rama:
pri nas vsi ponujajo Extreme Performance 4-4-4-12 za ceno okoli 120€. a ko preveriš po oznakah na koncu izpade, da je to čisto navaden ram - Signature line (ki niti v sanjah ne zmore teh tajmingov) in ne Extreme Performance line ram.
To je pokazalo moje preverjanje, ko sem pa hotel ceno za pravi Extreme Performance line ram, se je pa cene dvignila na cca 150€ za palčko 1GB (dobava pa po večini 2 tedna).

Zatorej sem obupal nad njmi in naročil SuperTalent ram CL5, ki normalno zmore 5-5-4-12, z zelo majhno povečavo napajanja na 1.95V pa 4-4-4-12 (Patriot Extreme Performance pa take tajminge zmore pri 2.3V).

Drugače pa v sredo pobiram po LJ komponente zase za podobno mašinco kot si si jo ti zamislil:
- Asus Commando
- Core 2 Duo E6300
- SuperTalent ram kit 2GB
- GF 7900GT
- Enermax Liberty 500W

Ostalo robo v kišti obdržim ...
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019853 (12918) Janac
»

7900gs ali 7950gt ali 8800gts ?

Oddelek: Kaj kupiti
271741 (1431) jerry_p
»

Geforce 8800 gts

Oddelek: Kaj kupiti
332109 (1184) Mr.B
»

[1300EUR] Nov Komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583538 (2997) Čmrlj
»

Igracarski racunalnik do nekej cca. 230000?

Oddelek: Kaj kupiti
312532 (1778) falotXP

Več podobnih tem