» »

Windows 2003 boot težave

Windows 2003 boot težave

DamijanD ::

Po zadnjih windows updatih se je mašina začela reštartat takoj po končanem loadanju biosa (tam, ko se že winsi loadajo a pred BOOT menijem). Šel sem v recovery console in izvedel fixboot in fixmbr. Od takrat naprej računalnik sploh ne zazna več da je HD bootable. Potem sem poskusil z repairom a pravi, da particija ni ok in da ne more izvesti repaira. Hec je v tem, da v recovery consoli vidim vse datoteke in da, če dam disk v drug računalnik so vse particije ok in delujoče.

Vprašanje: Kako iz recovery console ali pa z uporabo drugega računalnika vzpostaviti stanje, da se bodo winsi lahko začeli bootat?


Info: oz kako je prišlo do problema
Podoben računalnik je imel iste sindrome a mi je uspelo priti do safe moda. Problem je bil v datoteki a367bus.sys (ali nekaj zelo podobnega). Ta datoteka pripada alcoholu xxx%. Odstranil sem alcohol in ta drugi računalnik sedaj deluje normalno. Zgleda, da alkohol tudi računalnikom škoduje :D

Tilen ::

Dvomim, da je tole od win update. Meni dela brez problemov.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

DamijanD ::

dva računalnika sta padla na enak način po winUpd, ko je bil potreben reštart se nista več pobrala.

DamijanD ::

Sistemska particija je v disk managerju vidna kot Healthy (Active), morala pa bi biti Healthy(System) - kako se da to spremeniti?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win XP stop error

Oddelek: Operacijski sistemi
192048 (1446) mp3pesmi
»

Ne boota ne z USBja ne z CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5723 (656) c0dehunter
»

TeŽava s trdim diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
231649 (1292) bluefish
»

Trojanec uničen, a škoda ostaja

Oddelek: Pomoč in nasveti
111616 (1299) svecka
»

Problem z inštalacijo win XP-jev!

Oddelek: Operacijski sistemi
91196 (1037) migič

Več podobnih tem