» »

brezžična povezava in prenosnik

brezžična povezava in prenosnik

dejan707 ::

Zdravo

Jaz se že en čas zajebavam pa mi ne rata,zato pišem gor če bi mi lahko kdo pomagal.
Ne morem vzpostaviti brezžično povezavo adsl z prenosnikom,imam na win xp home edition,modem pa je sagemov.
če bi mi lahko dal kdo kakršna koli navodila bi bil zelo vesel,

hvala v naprej.

amigo_no1 ::

dejan707 ::

Najprej da se zahvalim za navodila.....

Model prenosnika pa je, vsaj tako piše HP COMPAQ HOME EDITIONE,upam da vam kaj pomaga

amigo_no1 ::

PCMCIA kartico imaš vstavljeno v wifi slot na Sagemu ?

Se prijaviš na router z browserjem , omogočiš wifi del , nastaviš varnost (wpa-psk (AES tip enkripcije), skriješ oddajanje &spremeniš SSID v nekaj naključnega (npr iz "SagemFast" v "Blablabla" , izbereš kanal oddajanja (1-11), nastaviš mac filtiranje (vpišeš mac prenosnika v "Allowed").

nato pa v prenosniku poženeš proizvajalčev program za wifi , kjer vpišeš SSID , aes geslo, izbereš wpa-psk (wpa2).


Če bi povedal točen model bi lahko kdo povedal kaj več.

Npr model nc6320 ima gumb nad tipkovnico, s katerim lahko omogočiš/onemogočiš wifi.

Greš na:
http://welcome.hp.com/country/si/sl/sup...

, vpišeš model in si dolpotegneš navodila


Za prej omenjeni model imaš navodila tukaj, zanimivo pa je poglavje 11
http://tinyurl.com/2n35jk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dejan707 ::

najlepša hvala upam da bo zdaj delal

dejan707 ::

Nekaj sem poskušau,sam mi ne uspeva.Prosiu bi za bolj podrobna navodila o vzpostavitvi brezžične povezava.Model prenosnika pa je COMPAQ nx6310.

Hvala v naprej

CitroX ::

Najprej moraš na ruterju omogočiti Wlan povezavo. Privzeto je, da je izključena. Nujno si določi tudi kodiranje, da se ti vsak mimoidoči ne priključi.
Potem bo tvoj prenosnik verjetno sam omrežje zaznal. Nastaviti moraš samo še geslo (ključ) in je.

dejan707 ::

na netu sem vse zrihtau (mislim da),na računalniku pa mi ne zazna nobene povezave

guest89 ::

imel sem enake probleme. poklici na siol 080 1000 in ti bodo sproti narekovali kaj naredi.
:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi in android

Oddelek: Omrežja in internet
3212614 (9692) Anaa1
»

Linksys WRT54G wireless gelslo

Oddelek: Omrežja in internet
71695 (1581) twister21
»

Slabost Wireless-a

Oddelek: Omrežja in internet
333284 (3000) Vice
»

router Planet WRT-410 - nastavitev za zaščito WLAN

Oddelek: Omrežja in internet
83149 (2986) Spc
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132539 (2332) amigo_no1

Več podobnih tem