» »

Problem s CD-jem

Problem s CD-jem

XsenO ::

Imam težave s Cd in rad bi vprašal če kdo pozna kakšen način za očistiti opraskan CD, imam CD z nujnimi podatki, ki se mi je poškodoval tako nekaterih delov ne more brati.
Upam da mi boste pomagali.

Milko ::

Hmm, vcasih pomaga kaksen CD cleaner. To so take fine krpice. Ce pa je praska prehuda, potem so zal tvoji podatki izgubljeni za vedno.
Probaj pa CD prebrati tudi v kakem boljsen CD-ROMU...se mi je tud ze zgodil, da je tole uspel.

XsenO ::

hmmmmm..... kje pa se da dobiti take krpice

Tomi ::

Ponavadi v vsaki računalniški trgovini.. Sicer pa, vprašaj, če imajo, ker ti bodo rade volje prodali.:D
metrodusa.blogspot.com

BoBi ::

Imel sem CD, ki je bil poškodovan. Prebral ga ni niti Teac 540E. Nekje sem slišal, da pomaga navadno olje. Čisto malo ga daj na prst in razmaži čez celo površino. Olja more biti res čisto malo, da ni vse mastno. S prstom lahko tudi malo močneše pritisneš in krožiš. Potem pa je najbolje še močno zbrisati s papirnatim prtičkom, ki ni grob. Tist CD pa zdaj bere čisto normalno. Probi pa boš vidu, če bo kej pomagal.

matevzm ::

Bojda je zelo dobra za to poleg olja tudi zobna pasta.. Go figure..

XsenO ::

je neki pomagalo samo ne dovolj se kaksen nasvet

McHregec ::

probi nardit kopijo pol bo kopija boljša od izvirnika :))

sasox ::

Najdi koga ki ima HP writer, jst sem mel podoben problem pa je bil CD ze full spraskan ampak res full in un ga je brez problema prebral pol pa je sledila kopija>:D

TESKAn ::

Se dobijo tut kompleti za popravljat spraskane CD - je, ma ne vem, kje...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MRB0rYS ::

Kaj pa če bi probal z clone cd, ga prekopiral pa na tanovmu probal nevem probaj
b0rys

Rott-von-weiler ::

tiste paste pa razni pripomočki to je vse larifari al pa samo za res majhne praske ki tak nimajo veze če nisi haklih.
Jaz naredim kr dve kopiji če gre za pomembno zadevo če ti ena crkne maš še vedno drugo:D:D:D

RoMar ::

tole mi je zdaj šinilo v glavo:
podatki so zapisanimalce pod zgornjo plastjo, ti pa imaš verjetno praske odspodaj, probaj CD spolirati s kakšno polir pasto, mogoče bo pomagalo, zgubit nimaš kaj!?!?

Han ::

Nekaj programov, s katerimi lahko včasih še kaj rešiš:
CD Data Rescue
IsoBuster
CDR Diagnostic


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje popravijo spraskan DVD?

Oddelek: Pomoč in nasveti
203550 (1322) filip007
»

Varnostna kopija interaktivnega CDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
181402 (922) matobeli
»

So zaščitna stekla smiselna?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4212267 (10821) tomaz-
»

Čudna PRASKA na ekranu !!!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344261 (3111) Michaelosz
»

Poliranje spraskanih cd-jev

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
344039 (3109) frenk

Več podobnih tem